مدیر FBI وب کم خود را پوشانده است، آیا این کار درستی است؟

مدیر FBI وب کم خود را پوشانده است، آیا این کار درستی است؟
«جیمز» کامی، مدیر FBI همین هفته در کالج Kenyon وقتی درباره‌ی مشکلات حریم خصوصی صحبت می‌کرد، اشاره کرد که برای پیشگیری از خطر جاسوسی روی وب کم لپ‌تاپ خود را پوشانده است. آیا واقعاً پوشاندن وب کم کمکی به حفظ حریم خصوصی ما می‌کند؟
  • جدیدترین بازی ها
«جیمز» کامی، مدیر FBI همین هفته در کالج Kenyon (وقتی درباره‌ی مشکلات حریم خصوصی صحبت می‌کرد) اشاره کرد که برای پیشگیری از خطر جاسوسی روی وب کم لپ‌تاپ خود را پوشانده است.
او افزود:« بعد از مشاهده‌ی یک خبر، تصمیم به انجام این کار گرفتم، چون فردی که از من باهوش‌تر بود چنین کاری کرده بود».
برخی این عمل او را مزورانه برمی‌شمارند، با در نظر گرفتن تقاضای FBI برای تسهیل دسترسی به دستگاه‌های الکترونیکی از شرکت‌های نرم‌افزاری، این اقدام از سوی مدیر FBI منطقی به نظر نمی‌رسد. از این بحث که بگذریم، آیا واقعاً پوشاندن وب کم کمکی به حفظ حریم خصوصی ما می‌کند؟

http://www.occupy.com/sites/default/files/medialibrary/2983667-3062162784.jpg

برای یافتن پاسخ این سؤال به سراغ چند متخصص امنیت سایبری رفتیم. رئیس بخش بازرسی دادستانی منهتن، دیوید ساچمن در جواب می‌گوید: «حتماً، اگر کسی از طریق حملات فیشینگ یا تکنیک‌های نفوذ سایبری قصد انجام این کار را داشته باشد، در دست گرفتن دوربین وب کم ممکن است». او ادامه داد: «پوشاندن وب کم با چسب، اقدامی است که برای غالب کاربران الزام بخش نیست، اما می‌تواند از جاسوسی ناخواسته و غیرقانونی جلوگیری کند».
براندن وب، بنیان‌گذار وب‌سایت SOFREP.com با نظر فوق موافق است. او اشاره می‌کند: «من دوستان و آشنایان زیادی دارم که عضوی از جامعه‌ی امنیتی هستند و عادت‌هایی شبیه به این دارند و از آن دفاع می‌کنند. گوشی‌ها و کامپیوترهای ما در مقابل هکرها آسیب‌پذیرند، خصوصاً وقتی از اینترنت وای فای عمومی (مثلاً هنگام سفر) استفاده می‌کنیم».
به گفته‌ی کیپ بویل، بنیان‌گذار و رئیس Cyber Risk Opportunities ریسک‌ها واقعیت دارند، برای همه وجود دارد و فرقی نمی‌کند که چقدر از وقت خود را در اینترنت می‌گذرانید. از هر «ابزار دسترسی از راه دوری» (RATs) می‌توان برای به کار انداختن هر وبکمی بدون اطلاع مالک آن اقدام کرد.
بویل می‌گوید که هکرها ابتدا به شکلی شما را مجبور به دانلود RAT می‌کنند، معمولاً از طریق بازدید یک URL مخرب. سپس هکرها با وصل شدن به ابزارهای دسترسی ریموت، لپ‌تاپ شما یا وب کم آن را روشن می‌کنند. بویل هشدار می‌دهد: «کافی ست از طریق یک بدافزار RAT دسترسی پیدا کنید، تمام محدودیت‌ها برداشته خواهد شد».

منبع: Entrepreneur
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر