ممنوعیت استفاده از ساعت هوشمند برای کودکان در کشور آلمان

ممنوعیت استفاده از ساعت هوشمند برای کودکان در کشور آلمان
رگولاتوری مخابراتی اصلی کشور آلمان، به طور رسمی خرید و فروش یا استفاده از ساعت‌های هوشمند ویژه کودکان را ممنوع اعلام کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
ساعت‌های هوشمند رفته رفته به گزینه‌ای محبوب برای کودکان تبدیل می‌شوند اما به نظر می‌رسد از نگاه‌های مختلف به ویژه از نقطه نظر امنیت و حریم خصوصی، همچنان فضا برای بهبود بیشتر این محصولات وجود دارد. در همین راستا، رگولاتوری مخابراتی آلمان نیز به طور رسمی از ممنوعیت فروش دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند برای کودکان خبر داده است. 

این رگولاتوری حتی از والدین هم درخواست کرده از ساعت‌های هوشمند استفاده نکنند. به گفته Jochen Homann ریاست آژانس شبکه فدرال آلمان، والدین با استفاده از اپلیکیشنی خاص می‌توانند با دسترسی به ساعت هوشمند کودکان، به طور مخفیانه به صداهایی که در محیط اطراف کودک وجود دارد گوش دهند. او از این راهکار به عنوان سیستمی برای مخابره غیرقانونی اطلاعات و دسترسی بدون مجوز به حریم خصوصی دیگران یادکرده است. بر اساس گزارش این آژانس، مواردی هم گزارش شده که والدین از این ساعت‌های هوشمند برای گوش دادن به صحبت‌های معلم‌ها در کلاس درس استفاده کرده‌اند. 
این آژانس، در راستای اجرای طرح ممنوعیت فروش ساعت‌های هوشمند ویژه کودکان، اقداماتی را هم علیه برخی فروشنده‌های آنلاین ساعت‌های هوشمند مختص کودکان انجام داده است. 

منبع: BBC
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر