مهم ترین روند های بازاریابی محتوایی در سال 2015

مهم ترین روند های بازاریابی محتوایی در سال 2015
با نزدیک شدن به پایان سال 2015 میلادی، وقت آن فرا رسیده است که نگاهی بیندازیم به سالی که گذشت و اشاره ای داشته باشیم به اهمیتی که مصرف کنندگان برای توسعه ی استراتژی های بازاریابی محتوایی آفریده اند. جلب مشارکت مخاطبین، خلق محتوای مفید و هماهنگ کردن محتوا با نیازها و روندهای مصرف کنندگان، همه و همه اثربخشی خود را در ایجاد و حفظ رابطه با مشتریان و جلب وفاداری آنان ثابت کرده اند. مواردی که ذکر شد در سال 2016 اهمیت حیاتی تری پیدا خواهند کرد.
  • جدیدترین بازی ها

با اوج گرفتن اهمیت تولید محتوا در سال 2015 به بیشترین میزان خود تا به حال، تعداد بسیار زیادی از بازاریابان آن را بنیادی ترین استراتژی خود برای رسیدن به نتایج مورد نظرشان یافته اند. در ادامه، چند استراتژی بازاریابی محتوایی را از نظر خواهید گذراند که شرکت ها در سال گذشته برای دستیابی به پیشرفت و موفقیت بی چون و چرای خود از آنها بهره گرفته اند.

با دیجیاتو همراه باشید.


محتوای به هنگام تر

با وجود سیل ایمیل های تبلیغاتی و اسپم هایی که هر روز اینباکس ما را پر می کنند، زمان در سال 2015 اهمیت زیادی پیدا کرد. برند ها همیشه می خواهند مطمئن شوند پیام هایشان نه تنها دریافت، بلکه خوانده و پاسخ داده می شوند. البته هیچ راهی وجود ندارد که بتوان حقیقتاً از این مسئله اطمینان حاصل کرد. بمباران اطلاعاتی که مدام به سمت دستگاه های دیجیتال سرازیر می شوند هر کسی را از پا در می آورد. پیام های تبلیغاتی نیز در این میان به شکلی اجتناب ناپذیر از دست می روند. با وجود کاهش اثربخشی بازاریابی ایمیلی، در سال 2015 زمان تاکتیک هایی فرا رسید که مصرف کنندگان را در پذیرا ترین حالت ممکن هدف قرار دهند.

برای مثال می توان از خدماتی مثل پیام رسانی هوشمند Appboy نام برد. این سرویس می تواند بازه ی زمانی مناسب برای رساندن پیام تبلیغاتی به کاربر را شناسایی کند؛ یعنی زمانی که کاربر در آن بیشترین آمادگی برای پاسخگویی و خواندن پیام یک شرکت را دارد. با استراتژیک تر شدن تلاش هایی که برای گسترش جامعه ی مشتریان انجام می شود، اتخاذ چنین رویکردی در قبال زمان مناسب، در آینده ی بازاریابی محتوایی حیاتی خواهد بود.


محتوای شخصی تر

وبسایت های ناپویای سال های گذشته در سال 2015 کم کم جای خود را به وبسایت های پویا تری داده اند. وبسایت پویا وبسایتی است که خود را با پروفایل کاربران تطبیق می دهد و محتوایی که در اختیار آنها قرار می دهد را با توجه به فعالیت های قبلی آنها تنظیم و تعدیل می کند. این نیاز به پویایی و نوآوری، نیازمند آن است که بازاریابان راهکارهای تازه را فرا بگیرند، برای بازآفرینی دانسته های خود قدم پیش بگذارند و به جمع به کارگیرندگان استراتژی های شخصی سازی بپیوندند.

وبسایت هایی مثل Urban Outfitters از طراحان لباس خصوصی و الگوریتم های رایانه ای برای تشخیص سلیقه و سبک لباس پوشیدن خاص مشتریان خود استفاده می کنند و پیشنهادات خود را بر این اساس پالایش می کنند. باید انتظار شخصی سازی محتوا را هم داشت. شرکت ها و انتشارات های مختلف، برای سازگار کردن پیشنهادات خود با روحیات مشتریانشان، الگوهایی نظیر موقعیت مکانی، علاقه، رفتار، و ارجاع آنها را هدف قرار خواهند داد. امید می رود این موضوع در نهایت به ایجاد رابطه ای رضایت بخش تر میان مشتری و برند منجر شود. افزایش سرعت این روند با بالا رفتن نرخ استفاده از پلتفرم ها و محصولات جدیدی میسر شده است که به شرکت های کمک می کنند وبسایت های خود را فشرده و محتویات آنها را با شخصیت، تمایل به خرید، و دیگر الگوهای بازدید کنندگانشان هماهنگ کند.


محتوای اجتماعی تر

با وجود جریان مداوم اطلاعاتی که روی پلتفرم های مختلف با یکدیگر هماهنگ می شوند و تقریباً به تمام گوشه های جهان راه می یابند، شبکه های اجتماعی از نظر فرصت های بازاریابی محتوایی حکم معدن طلا را دارند. پلتفرم های اجتماعی مثل توئیتر، اینستاگرام و لینکدین برای تسخیر علاقه ی مصرف کنندگان، روز به روز مورد استفاده ی بیشتری قرار می گیرند. استراتژی های مورد استفاده روی شبکه های اجتماعی نیز مدتهاست اثربخشی خود در بهبود وفاداری مشتریان، ایجاد جمعیت دنبال کننده و تبدیل آنان به مشتریان جدید را نشان داده اند. در مورد همکاری پایاپای بازاریابی محتوایی و شبکه های اجتماعی مطالب بینهایت زیادی منتشر شده است. این کار از لحاظ بازده نیز مقرون به صرفه است. تحقیقات Hubspot نشان داده است 84 درصد بازاریابان، 6 ساعت بازاریابی شبکه های اجتماعی در هفته را برای افزایش ترافیک خود کافی می دانند.

2016

و آینده ی پیش رو

بدون شک سال 2015 سال مهمی برای بازاریابی محتوایی بود. با برجسته تر شدن نقش پلتفرم ها و اپلیکیشن های الگوریتمی، نیاز به شخصی سازی برای ایجاد وفاداری به برند و جلب دنبال کننده روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. رسانه های اجتماعی به شدت نفوذ خود را حفظ کرده اند و مشارکت در آنها برای تمام تیم های بازاریابی که به دنبال موفقیت هستند الزامی است.

این تاکتیک ها توانایی شرکت ها در آینده نگری و پیش بینی روندهای بازار و در عین حال خلق تجربه ای دوست داشتنی تر و شخصی سازی شده تر برای مصرف کننده را بهبود بخشیده اند. پیش بینی می شود در سال 2016 نیز همچنان تمرکز این حوزه روی شخصی سازی و تجربه ی مشتریان باشد و استراتژی های آنلاین به استراتژی های آفلاین تجربه ی مشتری نیز کشیده شوند.


منبع: inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر