موسس و مدیرعامل سابق HTC از این شرکت جدا خواهد شد

موسس و مدیرعامل سابق HTC از این شرکت جدا خواهد شد
پیتر چو، یکی از موسسین و مدیر عامل سابق HTC، از این کمپانی جدا خواهد شد. پس از شکست تجاری سری HTC One، وضعیت آقای چو در کمپانی بسیار متزلزل شده بود. ضعف در بازاریابی باعث شده بود تا او سال گذشته، ریاست شرکت را به شریک خود، شر وانگ واگذار کند. با ما همراه باشید تا نگاهی به داستان آقای چو بیاندازیم.
  • جدیدترین بازی ها
پیتر چو (Peter Chou) که به همراه چر وانگ (Cher Wang) کمپانی HTC را تأسیس کرد، این کمپانی را ترک خواهد کرد. تصویر چو (که برای مدتی طولانی مدیرعامل HTC بوده است.) با آخرین گوشی HTC در دست، یکی از تصاویر به شدت رایج در چند سال اخیر محسوب می‌شود. کمپانی HTC کار خود را به عنوان یک سازنده شروع کرد و سونی اکسپریا X1، نکسس وان و تی موبایل G1، از جمله محصولاتی بودند که در کارخانه‌های این کمپانی ساخته شدند. در سال 2008 این کمپانی با عرضه گوشی‌های ویندوز موبایل HTC Touch Diamond و HTC Touch Pro نامی برای خود دست و پا کرد. هر دوی این گوشی‌ها در زمان خود بسیاری از ویژگی‌های آیفون را داشتند (و برخی ویژگی‌های این دو گوشی در آیفون وجود نداشت.) و تاچ پرو دارای یک کیبورد QWERTY فیزیکی نیز بود.

پس از گوشی HTC Dream (T-Mobile G1)، اولین گوشی اندرویدی، HTC نیز گوشی‌های اندرویدی موفقی چون HTC Droid Incredible، HTC EVO 4G و HTC Thunderbolt را عرضه کرد.در آپریل 2011، سهام HTC در بازار بورس تایوان به مبلغ 40.37 دلار به ازار هر سهم تبادل میشد که این برهه، نقطه اوج HTC محسوب می‌شود.بعد از سری گوشی‌های ناامیدکننده HTC One X، این کمپانی طراحی جدیدی برای به اشتراک گذاشتن با سایر دنیا داشت. پیتر چو، گوشی HTC One M7 را در یک مهمانی پایان سال برای دیگران به نمایش گذاشت. با وجود ظاهر خیره کننده HTC One M7 و HTC One M8، کمپانی HTC متحمل ضرر زیادی شده بود. بازاریابی تخصص چو نبود و همین مسئله ضربه بزرگی به HTC وارد کرد. این کمپانی مبلغ 12 میلیون دلار برای استخدام رابرت داونی جونیور، بازیگر معروف آمریکایی هزینه کرد که نتیجه‌ای در بر نداشت. در نتیجه، چو وظایف بازاریابی را به دیگر مؤسس کمپانی، شر وانگ سپرد تا بیشتر به مسائل فنی HTC بپردازد. در نهایت، سال گذشته، چو مقام خود را به عنوان مدیرعامل HTC به وانگ سپرد.

HTC با عرضه گوشی HTC 10 توانست خاطره گوشی ضعیف HTC One M9 را فراموش کند اما به هیچ وجه توانایی رقابت با سامسونگ را نخواهد داشت. چو در حالی این کمپانی را ترک می‌کند که ارزش هر سهم کمپانی HTC تنها 2.93 دلار است.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر