ناسا رباتی برای سوخت رسانی ماهواره ها خواهد ساخت

ناسا رباتی برای سوخت رسانی ماهواره ها خواهد ساخت
ناسا مشغول ساخت رباتی تعمیرکار است که می‌تواند به ماهواره‌ها و دیگر فضاپیماهای موجود در مدار زمین، سوخت و دیگر خدمات تعمیراتی برساند. مأموریت Restore-L که از سال 2020 آغاز خواهد شد، در صورت موفقیت، جهش بزرگی در فناوری‌ فضاپیمایی خواهد بود. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
ناسا نه تنها به مأموریتRestore-L  چراغ سبز نشان داده، بلکه اولین مشتری خود را نیز پیدا کرده که ماهواره دولتی Landsat 7 است. هدف از این مأموریت، ساخت و پرتاب رباتی در سال 2020 است که بتواند ماهواره‌ای در مدار را سوخت‌رسانی و تعمیر کند. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، این ربات به بازوهایی برای متصل شدن به ماهواره مورد نظر و سیستم انتقال سوخت در دما و فشار مناسب، مجهز است.

مأموریت Restore-L  می‌تواند نحوه ساخت و راه‌اندازی ماهواره‌های دولتی و خصوصی را برای همیشه تغییر دهد. این مأموریت می‌تواند عمر فضاپیماها را افزایش داده و از مرگ ناگهانی آن‌ها جلوگیری کند. همچنین، پس از کامل شدن، شرکت‌ها می‌توانند فضاپیماهای خود را با سوخت کمتر و ابزارآلات بیشتر به فضا بفرستند.

بنجامین رید (Benjamin Reed)، جانشین مدیر پروژه ناسا که این ایده را ارئه داد، در این باره گفته است:
با خدمات‌رسانی رباتیک، مالکین ماهواره‌ها می‌توانند عمر فضاپیماهای خود را که سوخت کمی دارند، افزایش داده و به سرمایه‌گذاری اولیه خود، ارزش بیشتری ببخشند. اگر یک پنل خورشیدی یا آنتن ارتباطی از کار بیفتد، یک خدمت‌رسان مجهز به دوربین‌های معاینه و ابزار مناسب، می‌تواند ابزاری را بازیابی کند که در شرایط دیگر از دست می‌رفت. ضرر ناشی از یک سرمایه‌گذاری یا مجموعه داده‌ها بسیار سهمگین است.

علاوه بر تعمیر فضاپیماها، ناسا از Restore-L به منظور آزمایش تکنولوژی‌های مورد استفاده در آینده برای سفر به مریخ یا دیگر مکان‌ها، استفاده خواهد کرد. این تکنولوژی‌ها شامل سیستم جهت‌یابی، بازوی رباتیک، نرم‌افزار و مدیریت آوار به جا مانده در مدار می‌شود. در واقع اگر همه چیز طبق نقشه پیش برود، ناسا از تکنولوژی به کار رفته در Restore-L در مأموریت «تغییر مسیر شهاب‌های آسمانی» (Asteroid Redirect Mission) که در اواسط دهه سوم قرن 21‌ام انجام می‌شود، استفاده خواهد کرد.

منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر