نسل جدید باتری های موبایل با عمر دو برابر سال آینده عرضه خواهند شد

نسل جدید باتری های موبایل با عمر دو برابر سال آینده عرضه خواهند شد
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات گوشی‌های هوشمند که همچنان معضل محسوب می‌شود، توان یا اندازه باتری‌های آن‌ها است. گوشی‌های هوشمند در ازای باتری قوی‌تر، سنگین‌تر و ضخیم‌تر نیز هستند. اما عده‌ای از دانشمندان دانشگاه MIT، راه حلی برای این معضل پیدا کرده‌اند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
از هر فردی بپرسید که مایل است کدام قسمت گوشی هوشمند خود را بهبود ببخشد، احتمالا خواهید شنید که اکثرا از ظرفیت کم باتری خود شاکی هستند. کمپانی سولید انرژی سیستمز (Solid Energy Systems) تحت نظر دانشگاه MIT، یک باتری طراحی کرده که اندازه آن نصف باتری به کار رفته در آیفون 6s است.

آنود این باتری جدید 20 درصد نازک‌تر از باتری‌های حال حاضر است و دلیل آن، ورق فلزی نازکی است که در آن به کار رفته است. این الکترولیت ترکیبی است از یک قسمت جامد و یک قسمت مایع و لایه جامد این باتری ورق فلزی و مایع غیر قابل اشتعال باتری را فرا می‌گرد.از آن‌جایی که باتری ساخت SolidEnergy از ورق لیتیوم – فلز به جای گرافیت به عنوان آنود استفاده می‌کند، یون‌های بیشتری را نسبت به باتری‌های لیتیوم – یون استاندارد در بازار، در خود ذخیره می‌کند.

مقایسه سایز باتری‌های گوناگون. باتری سمت راست، ساخت شرکت سولید انرژی است که علاوه بر اندازه کوچک تر، امنیت بیشتری نیز دارد.

در نتیجه، باتری ساخت این شرکت، دو برابر باتری‌های لیتیوم – یون حال حاضر، انرژی ذخیره می‌کند یا به عبارت دیگر، این باتری، می‌تواند انرژی معادل یک باتری امروزی را در خود ذخیره کرده و 50 درصد فضای کمتری را اشغال کند. و استفاده از مایع غیر قابل اشتعال نیز، آن‌ها را نسبت به باتری‌های لیتیوم – یون که در معرض اکسیژن منفجر می‌شوند، ایمن‌تر کرده است.


مقایسه اندازه باتری آیفون 6s با باتری ساخت شرکت SolidEnergy

کیچاو هو (Qichao Hu)، موسس کمپانی سولید انرژی سیستمز درباره این دستاورد گفته است:
با دو برابر ذخیره انرژی، ما می‌توانیم سایز باتری‌ها را نصف کنیم و همچنان به اندازه یک باتری لیتیوم – یون از آن‌ها کار بکشیم. یا می‌توانیم باتری را به اندازه یک باتری لیتیوم – یون بسازیم اما دو برابر انرژی بیشتر در اختیار داشته باشیم.
خبر خوب این است که لازم نیست منتظر عرضه این باتری‌ها باشیم و در اوایل سال 2017، به بازار عرضه خواهند شد و شرکت‌های موبایل سازی می‌توانند از این تکنولوژی استفاده کنند. آیا، کمپانی‌های موبایل سازی به سراغ نیروی بیشتر خواهند رفت یا اندازه باتری گوشی‌های خود را کاهش خواهند داد؟
منبع: MITnews
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر