نسل هشتم پردازنده‌ های اینتل چقدر سریع‌تر از نسل هفتم است؟

نسل هشتم پردازنده‌ های اینتل چقدر سریع‌تر از نسل هفتم است؟
‍شرکت اینتل اطلاعات تازه‌ای را در خصوص تفاوت عملکرد میان نسل هشتم پردازنده‌های این شرکت و نسل هفتم ارائه کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
شرکت اینتل در سال جاری تایید کرده بود که نسل هشتم پردازنده‌های این شرکت نیز همچنان برپایه استفاده از فرایند 14 نانومتری به مرحله تولید خواهند رسید. به این ترتیب، این چهارمین توالی است که اینتل از فرایند 14 نانومتری برای تولید تراشه‌های جدید خود استفاده کرده است. اینتل مدعی شده نسل هشتم پردازنده‌های این شرکت در مقایسه با نسل پیشین، بهبود 30 درصدی عملکرد را به ثبت رسانده‌اند.
مسئولان این شرکت، پیش از این از بهبود 15 درصدی عملکرد این پردازنده‌ها خبر داده بودند اما حالا مدعی شده‌اند آنچه این شرکت پیش از این ادعا کرده بود، به‌طور کامل ابعاد عملکرد نسل هشتم پردازنده‌ها را پوشش نداده است. اینتل به این مطلب نیز اشاره کرده که این ادعای جدید را بدون توجه به نتایج بنچمارک Sysmark مطرح کرده تا تنها نمایی از عملکرد این دسته از پردازنده‌ها را ارائه دهد. 

اینتل در کنار ارائه اطلاعات از نسل هشتم پردازنده‌های مصرفی، رونمایی از پردازنده‌های سطح بالای Core X را نیز در دستورکار قرار داد. این پردازنده‌ها که بر پایه معماری اسکای لیک طراحی و توسعه یافته‌اند مدل‌های Core i9 را پیش روی مشتاقان نیازمند به عملکرد سطح بالا قرار خواهند داد. 

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر