نقدو بررسی دوربین کانن EOS 760D

نقدو بررسی دوربین کانن  EOS 760D
کانن برای هر بودجه ای یک دی اس ال آر دارد، و 760D در جایگاه نزدیک به پایین در بین دوربین های کانن و بالاتر از 750D و پایینترین 70D قرار می گیرد. ولی تفاوت این دوربین با سایر دی اس ال آرهای ارزان قیمت کانن این است که امکاناتی که تا پیش از این تنها در مدلهای گرانقیمت تر دیده میشدند در این مدل نیز وجود دارند.
  • جدیدترین بازی ها
 

       این مطلب توسط سایت نقدستان ترجمه و گردآوری شده است.در درون 760D با مدل 750D یکسان است. هر دو از یک سنسور استفاده می نمایند، سیستم فوکوس و پردازشگر آنها یکسان بوده و حتی منوهای آنها نیز کاملاً یکسان است. همچنین هر دو دارای صفحه نمایش 3 اینچی از نوع مفصل دار و لمسی هستند. از اتصال وای فای پشتیبانی کرده و دارای نرم افزاری برای اتصال مستقیم به گوشی موبایل هستند. سرعت عکاسی هر دو در آزمایشات ما 4.7 فریم بر ثانیه بوده که البته در حالت RAW پس از 7 عکس به 1.2 فریم بر ثانیه کاهش می یابد. هر دو خیلی سریع بوده و عکس العمل خوبی دارند، از حالت خاموش تا گرفتن اولین عکس به یک ثانیه زمان نیاز دارند و از تک عکس به تک عکس 0.4 ثانیه زمان می گیرد.
جایی که این دو دوربین در آن متفاوتند کنترلهای فیزیکی آنهاست. 760D دارای صفحه ی ال سی دی در قسمت بالاست. این چیزی است که معمولا در دوربینهای سطح بالا میبینیم و لزوماً برای من کاربرد چندانی ندارد. ال سی دی این دوربین سرعت شاتر، دیافراگم و حساسیت ایزو را در کنار شارژ باتری ، فضای باقی مانده در کارت حافظه و حالت وای فای نمایش می دهد. برعکس ال سی دی استفاده شده در مدلهای گرانتر کانن خبری از اطلاعات در مورد فوکوس، drive mode، تراز سفیدی یا نورسنجی نیست. و البته 760D دکمه هایی برای تنظیم این تنظیمات در قسمت بالایی نداشته و این تنظیمات را باید از پشت دوربین و ال سی دی 3 اینچی اش کنترل کنید.
Canon EOS 760D body only top
کنترل حالت های عکاسی به سمت چپ دوربین منتقل شده تا جا برای ال سی دی در سمت راست باز شود، این کنترل دارای دکمه ی قفل نیز هست تا به صورت تصادفی آنرا تغییر ندهید. چهار دکمه ی جهت دار پشت دوربین توسط کنترلی دوار احاطه شده اند که هرچند به بزرگی نوع استفاده شده در 70D نیست ولی در کل استفاده ی راحتی دارد.دکمه ی جبران نوردهی که در 750D بود حذف شده و به جایش کنترل دوار پشت دوربین در حالتهای نیمه دستی مسئول انجام این کار است. البته این امکان تنها وقتی وجود دارد که دکمه ی شاتر را تا نیمه فشرده باشید که در ابتدا به نظرم آزاردهنده آمد، ولی نهایتاً کار هوشمندانه ایست زیرا جلوی تغییر تصادفی نوردهی را قبل از ثبت عکس می گیرد.
Canon EOS 760D back
760D همچنین دارای سنسور نزدیکی است تا وقتی چشمتان را به منظره یاب نزدیک می کنید ال سی دی پشت دوربین به صورت خودکار خاموش شود. وقتی این سیستم در دوربینهای کامپکت مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مفید است زیرا به صورت همزمان منظره یاب را روشن می کند، ولی در یک دی اس ال آر نیازی به آن نیست، به طور مثال 750D فاقد این سیستم بوده و ال سی دی آن هیچوقت موجب حواس پرتی من در زمان عکاسی نمی شود، و البته ضرر آن این است که وقتی دارید از منظره یاب استفاده می کنید نمی توانید با استفاده از صفحه نمایش نقاط فوکوس را عوض کنید.
Canon EOS 760D side
تمامی تنظیمات 760D را می توانید با صفحه نمایش لمسی آن نیز انجام دهید. فشردن دکمه ی Q صفحه نمایش را به یک control panel تبدیل می کند، و تنها مشکلش این است که تنظیم دستی تراز سفیدی نیازمند گرفتن یک عکس و ورود به منوی اصلی است. ولی در کل سیستمی بسیار راحت است که کار با آن لذت بخش می باشد.

کیفیت عکاسی و فیلمبرداری

از نظرکیفیت عکاسی و فیلمبرداری جدا کردن 750D و 760D از یکدیگر عملاً غیرممکن است، و البته جای شکایتی نیز باقی نمی گذارند. ویدئوهای تمیز و پرجزئیاتی تولید می کنند، و کانن بالاخره سیستم فوکوس ویدئوی کند و قدیمی اش را کنار گذاشته. فوکوس خودکار با استفاده از صفحه نمایش لمسی فوق العاده آسان است، عکس العمل سریعی دارد و با استفاده از لنزهای STM کاملا ساکت نیز هست. فیلمبرداری با کیفیت 1080p با حداکثر سرعت 30 فریم بر ثانیه انجام می شود که البته برای بیشتر استفاده ها کافیست.
کیفیت عکاسی آن در سطح بهترین دوربین های با سنسور کراپ است. جزئیات دقیق بوده و رنگهایی طبیعی تولید می نماید و خبری از نویز در ایزوهای پایین نیست. خطای کروماتیک توسط پردازشگر خود دوربین حذف می گردد و سیستم نورسنجی آن به ندرت دچار خطا می شود. میران نویز در تمامی ایزوها از مدل 700D کمتر بوده و تا ایزوی  6400 قابل اغماض است.
^نوردهی مناسب، میزان جزئیات زیاد در سایه ها و آسمان در مرز نوردهی مناسب

^سنسور 24 مگاپیکسلی جزئیات بسیار زیادی را ثبت می نماید  

^وجود سنسور بزرگ به معنی نویز کم است

^عکاسی در زیر سقف با ایزوی 640، جزئیات فراوان و نویز بسیار کم در قسمت های خارج از فوکوس

^نویز در ایزوی 2500 نیز همچنان کنترل شده باقی می ماند

^حتی در ایزوی 6400 هم رنگ پوست به صورت طبیعی و دقیق ثبت می شود

جمع بندی

760D بخشی از یک خانواده ی دی اس ال آر بسیار بزرگ و تواناست. ایراد گرفتن از کیفیت ویدئو و عکسهایس بسیار سخت است و به شما امکان انتخاب از بین لنزهایی متنوع و بسیار خوب را می دهد. البته بزرگنمایی 0.51x منظره یابش کمی ناامیدکننده است، به خصوص در زمانه ای که دوربینهای کامپکت روز به روز از منظره یابهای بهتری استفاده می نمایند.
درحالیکه نمی توان ایرادی اساسی به این دوربین گرفت، بزرگترین مشکلش برادر کوچکترش است. چون من مطمئن نیستم امکانات اضافی ارائه شده در این دوربین ارزش پرداخت اختلاف قیمتش با 750D را داشته باشند. و اگر میخواهید بیشتر از قیمت یک 750D هزینه کنید توصیه میکنم به سراغ 70D  بروید.

منبع: ExpertReviews
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(2 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر