نقد و بررسی بازی موبایل حدس اموجی

نقد و بررسی بازی موبایل حدس اموجی
بازی موبایل Emojis یا همان حدس اموجی‌، ساخته شده توسط حسین عباسپور است که فرمولی مشابه بازی‌هایی نظیر آفتابه را پیش گرفته و به‌حای تصاویر گوناگون، از اموجی‌ها برای طرح معما استفاده کرده است. با نقدستان و بررسی بازی موبایل Emojis همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بازی‌های حدس کلمات این روزها طرفداران زیادی در کشور پیدا کرده است. بعضی از عناوین با این سبک و سیاق، آمار دانلودی فوق‌العاده‌ای دارند. روزهایی را به یاد می‌آورم که حل جداول طرفدارهای زیادی داشت، اما اکنون چنین بازی‌هایی طرفدارهای بیشتری پیدا کرده و در هر لحظه می‌توانید تلفن هوشمند خود را برداشته و از روی تصاویر، کلمه مورد نظر را حدس بزنید. بازی موبایل Emojis هم یکی از همین بازی‌هاست که به‌جای نشان دادن یک تصویر برای حدس تصویر، از اموجی‌ها استفاده کرده است. 

بازی موبایل حدس اموجی بسیار سبک و ساده طراحی شده و همه چیز برای تمرکز و حدس اموجی‌ها آماده است. در هر مرحله دو یا سه اموجی در کنار هم قرار می‌گیرند که باید از راست خوانده شوند. بازیکن نیز باید نام یا مفهوم این اموجی‌ها را در ذهن خود کنار هم گذاشته و کلمه‌ مورد نظر را بسازد. مثلا قرار گرفتن یک اموجی «موز» در کنار اموجی «عدد یک» کلمه موزیک را تشکیل می‌دهد. کلماتی که در کنار هم معنای جدیدی را تشکیل می‌دهند و نکته اینجاست که پس از این اتفاق، اعراب روی حروف تغییر می‌کند و شاید بزرگ‌ترین چالش بازی نیز همین باشد. مثلا در مثال فوق پس از تبدیل شدن کلمه موز و یک به موزیک، نحوه خوانده شدن این دو کلمه در کلمه موزیک، کاملا متفاوت خواهد بود. 

برای هر حدس درست سکه دریافت خواهید کرد. رنگ پس‌زمینه مراحل نشان‌دهنده سختی آن مرحله است. مرحله سبز رنگ آسان است و با حدس اموجی‌ها، 10 سکه دریافت خواهید کرد. برای مراحل متوسط 15، و برای مراحل سخت 20 سکه درنظر گرفته شده است. سکه‌ها برای راهنمایی درنظر گرفته شده و اگر نتوانستید مفهوم اموجی‌ها را حدس بزنید، باید از راهنما استفاده کنید. در ازای کم شدن 30 سکه از حساب شما، هفت حرف از جدول حروف پایین صفحه حذف می‌شود تا راحت‌تر کلمه مورد نظر را پیدا کنید. همچنین در ازایی 40 سکه، یک حرف از جواب به شما نمایش داده می‌شود. درنهایت و اگر به‌هیچ وجه نتوانستید پاسخ را پیدا کنید، در ازای 130 سکه جواب به‌نمایش گذاشته شده و به مرحله بعدی می‌روید. مشکلی که وجود دارد، قرار گرفتن دکمه‌های مربوط به راهنما در جای نامناسب بود که بهتر است در آپدیت‌های بعدی به شکل ساده‌تری نمایش داده شود. درصورتی که سکه کم آوردید نیز باید به فروشگاه بازی بروید. قیمت‌ سکه‌ها نیز تا حدودی منصفانه تعیین شده‌اند. 
نکته‌ای که در مورد این بازی نیز وجود دارد، عدم وجود سیستم دقیق‌تری برای امتیاز دهی به بازیکنان است. مسلما بازیکنانی که با سرعت بیشتر یا بدون استفاده از راهنما به‌جواب می‌رسند، باید امتیاز بهتری دریافت کنند و چه خوب می‌شد اگر یک جدول امتیازات نیز وجود داشت و کاربران امتیاز خود را با یکدیگر مقایسه می‌کردند. این موضوع به‌شدت باعث جذابیت این بازی و دیگر بازی‌های مشابه می‌شد. 

بازی حدس اموجی‌ (Emojis) بازی سرگرم‌کننده‌ایست و علاقه‌مندان به این سبک بازی را راضی خواهد کرد. در پایان به این موضوع نیز اشاره کنم که شما هم می‌توانید با اموجی‌ها کلمه بسازید و برای سازنده بازی بفرستید تا در آپدیت‌های بعدی، به بازی اضافه شود. 

نقاط ضعف: 
- برخی مراحل بسیار سخت و نامفهوم
- عدم وجود سیستمی دقیق‌تر برای امتیاز دهی و جدول امتیازات

نقاط قوت: 
- اکثر مراحل خلاقانه طراحی شده‌اند
- ظاهر ساده و جمع و جور بازی
- قرار گرفتن دکمه‌های راهنما در جای نامناسب

امتیاز: 7 از 10


  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر