نقد و بررسی بازی موبایل Angry Birds POP

نقد و بررسی بازی موبایل Angry Birds POP
بازی موبایل Angry Brids Pop یکی از بازی‌های متفاوت این مجموعه و ادامه‌ای برای بازی Angry Birds Stella است که به‌وسیله Rovio و در سبک Tile-matching ساخته و منتشر شده است. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Angry Brids Pop همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شهرت و محبوبیت بسیار بالای مجموعه Angry Birds و پرنگان رنگارنگ و خشمگینش استودیو Rovio را به‌سمت تولید محتوای متنوع از آن سوق داده است. پای پرندگان خشمگین به دنیای سینما هم باز شده و اصلا عجیب نیست که بازی‌های با سبک متفاوت نسبت به مجموعه اصلی Angry Birds نیز ساخته و منتشر شود. بازی موبایل Angry Brids Pop در اوایل سال 2015 منتشر شد و سبک Tile-matching را هدف قرار داد و بازیکنان بسیاری را به‌سمت خود کشاند. در راستای کامل کردن آرشیو نقد بازی‌های موبایل وبسایت نقدستان، امروز فرصتی دست داد به بررسی بازی موبایل Angry Brids Pop بپردازیم. با ما همراه باشید.

جالب است که این‌بار به‌جای پرتاب پرندگان، باید حباب‌های رنگی را پرتاب کنید. پرندگان خشمگین هم در گوشه‌ای نشسته و ژست گرفته‌اند؛ گویی آن‌ها مشغول پرتاب حباب‌ها هستند! بازی از این ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر نمی‌شود! ما که نصف دوران کودکی را با Tetris گذراندیم، به‌راحتی حباب‌های رنگی را به سمت حباب‌های هم‌رنگ پرتاب می‌کنیم و مراحل را مثل آب خوردن پشت سر می‌گذاریم. کافیست سه حباب هم رنگ (یا بیشتر!) در کنار هم قرار بگیرند تا ترکیده و از صفحه محو شوند. آن‌قدر این روند را ادامه می‌دهیم تا هیچ حبابی روی صفحه باقی نماند. همه‌چیز به‌خوبی پیش می‌رود تا این‌که از مرحله هجده به بعد، رنگ و بوی بازی عوض شده و چالش‌های سخت‌تری پیش رویتان قرار خواهد گرفت. 

مراحل اولیه بازی بیشتر شبیه تمرین برای آشنایی با بازی و قابلیت‌های آن است. گاهی مقدار مشخصی حباب رنگی در اختیارتان قرار می‌گیرد و باید مرحله موردنظر را با همان تعداد حباب به اتمام برسانید. گاهی هم زمانی برای شما تعیین می‌شود و باید با سرعت عمل بالا و قبل از به اتمام رسیدن زمان، تمام حباب‌های روی صفحه را از بین ببرید. این موضوعات در ابتدا ساده ولی پس از مدت کمی و با رسیدن به مرحله هجده، تبدیل به یک چالش جدی می‌شود. هر چه جلوتر بروید توپ‌های کمتری در اختیارتان گذاشته می‌شود و مدیریت ان‌ها دشوارتر می‌شود. تک‌تک حباب‌هایتان را فکر و حوصله زیاد به سمت هدف پرتاب خواهید کرد و حتی یک اشتباه ممکن است محاسبات را برهم بزند! 

این دو حالت تنها بخشی از چالش بازی موبایل Angry Brids Pop بود. گرچه از حالت زمانی بسیار کم استفاده می‌شود و این جای تاسف دارد. مراحل این چنینی واقعا جذاب هستند، اما هر چه جلوتر بروید متوجه خواهید شد که پایه و اساس بازی بر همان حالت اول بنا شده و برای هر مرحله تعداد مشخصی حباب در اختیارتان گذاشته می‌شود. چالش دیگری که در برخی مراحل درنظر گرفته شده، وجود موانع چوبی یا سنگی است که راه عبور حباب‌ها را بر شما خواهد بست. برخورد حباب با موانع چوبی، باعث از بین رفتن آن می‌شود و این موضوع هم در برخی مراحل دردسر ساز می‌شود. حتی ممکن است حباب‌های هدف در مرکز صفحه و دور یک محور متحرک قرار بگیرند و در این حالت با هر پرتاب، حباب‌ها در یک محور دایره‌ای شکل میچرخند و جای حباب‌های رنگی عوض خواهد شد. 

اما باز هم چالش‌هایی وجود دارد که بیشتر از سایر موانع سخت بازی، برایتان دردسرساز خواهد شد. فرض کنید تعداد محدودی حباب در اختیار دارید و نمی‌دانید که این حباب‌ها چه هست و درنهایت باید حبابی که در اختیار دارید را به سمت کدام پرتاب کنید. رنگ این حباب‌ها از دید شما مخفی می‌شود و فقط دو راه برای فهمیدن رنگ این حباب‌ها خواهید داشت. یکی از راه‌ها پرتاب تصادفی حباب به سمت آن‌ها است که همه چیز را به بخت و اقبال واگذار خواهد کرد. برخورد حباب شما به این‌گونه حباب‌ها، رنگ‌ آن‌ها را مشخص خواهد کرد و اگر نتوانید آن‌ها را بترکانید، حداقل از رنگ آن‌ها مطلع خواهید شد. روش دومی که برای فهمیدن رنگ این حباب‌ها درنظر گرفته شده، استفاده از حباب مخصوصی به نام Crusher است که با یک بار پرتاب، رنگ تمامی حباب‌های موجود روی صفحه را به شما نشان خواهد داد. 

چند نوع حباب مخصوص دیگر نیز در اختیار دارید که در مواقع خاص می‌توانند سرنوشت ساز باشند و بازی را برایتان راحت‌تر کنند. حباب رنگین کمانی به هر حبابی بچسبد به همان رنگ درخواهد آمد. توپ آتشی (Fireball) نیز تعدادی از حباب‌هایی که با آن‌ها برخورد می‌کند را از بین می‌برد و راه را برایتان هموار‌تر خواهد کرد. با از بین بردن چندین حباب پشت سر هم نیز حباب مخصوصی در اختیارتان قرار خواهد گرفت که چندین حباب کنار هم را به یک رنگ درمی‌آورد. این نوع حباب‌ها به سختی در اختیارتان گذاشته می‌شود و برای دراختیار داشتن آن‌ها ناچار به خرید درون برنامه‌ای خواهید شد. تنها 50 سکه در ابتدای بازی در اختیارتان قرار می‌گیرد که خیلی زود خرج می‌شود و از آن‌جا به‌بعد به نتیجه رسیدن در مراحل واقعا سخت می‌شود. تنها پنج بار فرصت تلاش مجدد خواهید داشت و پس از آن‌ یا باید از طریق خرید درون برنامه‌ای سکه خریداری کنید، و یا چند ساعت صبر کنید تا باز هم شانس بازی کردن به شما داده شود. 

بازی موبایل Angry Brids Pop یکی از شادترین و رنگارنگ‌ترین بازی‌هایی بود که دیدم. طراحی محیط بازی و حباب‌های رنگی نیز به‌شکلی هنرمندانه صورت گرفته و شلوغ شدن صفحه و پرواز حباب‌ها در بازی لحظات فوق‌العاده زیبایی را رقم می‌زند. صداگذاری بازی نیز به مجموعه اصلی وفادار است و حال و هوای بازی‌های Angry Birds را برایتان زنده خواهد کرد. 

اگر به بازی‌های این‌چنینی علاقه دارید، بدون درنظر گرفتن نام Angry Birds نیز می‌توانید با بازی ارتباط برقرار کنید و اگر هم طرفدار این مجموعه و این سبک بازی‌ها باشید، قطعا تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد را با این بازی خواهید داشت. همه چیز در این بازی به‌جا طراحی شده و به‌خوبی از ظرفیت مجموعه Angry Birds استفاده شده تا باز هم شاهد یک بازی خوب از Rovio باشیم. 

نقاط ضعف: 
- استفاده کم از حالت زمانی در مراحل بازی

نقاط قوت: 
- شاد، رنگارنگ و بسیار زیبا
- تنوع خوب برخی از مراحل بازی
- وجود حباب‌های مخصوص و تنوع استفاده از آن‌ها

امتیاز: 9 از 10

دریافت برنامه از بازار
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر