نقد و بررسی بازی موبایل Big Hunter

نقد و بررسی بازی موبایل Big Hunter
بازی موبایل Big Hunter ساخته استودیو Kakarod Interactive یک بازی اکشن و سرگرم‌کننده است که یک شکارچی نیزه به دست را در مقابل یک ماموت قرار می‌دهد. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Big Hunter همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
چالشی جدید در قالب شکار ماموت پیش روی شماست. بازی موبایل Big Hunter ساخته استودیو Kakarod Interactive گویی قسمتی کوچک از Far Cry Primal را قرض گرفته و یک بازی دوبعدی و سرگرم کننده از نبرد یک شکارچی دوران انسان‌های نخستین با ماموت را در قالب مراحل مختلف روایت می‌کند. 

کنترل بازی پیچیده نیست و با دو انگشت انجام می‌شود. با نگه داشت یکی از انگشتان سمت راست روی صفحه، شکارچی را به سمت عق حرکت می‌دهید تا از ضربات ماموت در امان بماند. با یکی از انگشتان دست چپ نیز عمل نشانه‌گیری نیزه و پرتاب آن را انجام می‌دهید. لازم به ذکر است این عمل شباهت زیادی به پرتاب پرندگان در بازی Angry Birds دارد و زاویه و شدت پرتاب در کنار به‌موقع رها کردن نیزه، مهمترین نکاتی هستند که باید به آن توجه کنید.

اگر نیزه شما به ماموت برخورد کند، امتیاز دریافت خواهید کرد و با به حد نصاب رسیدن امتیاز شما در هر روز، به روز بعدی می‌روید (به جای عبارت Chapter یا مرحله از عبارت Day استفاده شده است). برخورد نیزه با سر ماموت 30 امتیاز، و برخورد با دیگر نواحی 10 امتیاز برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر ضربات شما به‌صورت متداوم و پشت‌سرهم به ماموت برخورد کند، مقدار امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد و به‌طور مثال با 10 ضربه متوالی به و بدون خطا به ماموت، اگر تمام نیزه‌ها به سر ماموت اصابت کند تا 750 امتیاز بدست خواهید آورد. ماموت با حرکت به سمت شما سعی می‌کند شما را از پا درآورد و از طرفی عاج بلند او، مانعی برای اصابت نیزه به‌شمار می‌رود و کار آسانی پیش رو نخواهید داشت. 

مراحل در سه نوع مختلف طراحی شده و با جلو رفتن در بازی، همین چهار نوع مرحله سخت‌تر از قبل می‌شود و چالش سخت‌تری پیش روی شما قرار خواهد گرفت. اولین و ساده‌ترین نوع از مراحل بازی که فقط در اوایل بازی با ان مواجه خواهید شد، شما را آزاد می‌گذارد تا به هر شکلی با اصابت ضربات نیزه به ماموت، میزان امتیاز خواسته شده را بدست آورده و ماموت را از پا درآورید. نوع دوم مراحل تعریف شده در بازی موبایل Big Hunter شما را محدود به زمان می‌کند و باید در مدت زمان مشخص امتیازات لازم را بدست بیاورید. نوع سوم مراحل بازی هم مقداری محدود نیزه در اختیار شما قرار می‌دهد و باید با همان تعداد کار ماموت را تمام کنید. درنهایت آخرین حالتی که در بازی وجود دارد، هدف قرار دادن نقاط حساس روی بدن ماموت است که در این حالت هم باید امتیاز مورد نظر را بدست آورید، و نیزه را به سمت نقاط حساس ماموت پرتاب کنید. تمام این مراحل در ابتدا جذاب به‌نظر می‌رسند، کم‌کم سخت می‌شوند و در نهایت خسته‌کننده و عذاب‌آور می‌شوند. مگر اینکه حوصله زیادی به‌خرج داده و مدت زمان زیادی را صرف بازی کردن کنید. 

گرافیک بازی ظاهر ساده‌ای دارد و انیمیشن‌های خوبی برای شکارچی و ماموت تعریف شده و همه چیز جذاب به‌نظر می‌رسد. ماموت حرکت متنوعی دارد و در بسیاری از مواقع عاج خود را در مقابل نیزه بالا می‌آورد و دست شما را می‌خواند. گاهی هم نیزه‌های فرو رفته در بدنش را می‌تکاند. بازی از رنگ نارنجی به وفور استفاده کرده و و بعد از مدتی بازی کردن، چشم‌ها دچار خستگی می‌شوند و این موضوع ضربه جدی به تجربه بازی وارد کرده است. اما گذشته از این موضوع، طراحی ساده بازی در کنار صداگذاری موثر، جالب و دقیق آن باعث جذابیت بیشتری بازی شده است. صدای قدم‌های رو به عقب شکارچی در کنار سر و صداهای ماموت، آن هم در حالی که یک موسیقی متناسب در حال پخش است، حس خوبی به بازی می‌دهد. 

در پایان نقد و بررسی بازی Big Hunter، باید به این موضوع اشاره کنم که اگر تنوع بیشتری در مراحل بازی وجود داشت و مهم‌تر از آن، اگر به جای نارنجی، از ترکیب رنگ بهتری استفاده می‌شد، ارزش بازی بالاتر می‌رفت. یک سوال هم باقی می‌ماند: «واقعا روزی یک ماموت کافی نبود؟!‌»

نقاط ضعف:
- انواع کم مراحل بازی
- تمرکز زیاد روی رنگ نارنجی باعث آسیب چشم‌ها می‌شود

نقاط قوت:
- کنترل ساده بازی
- لذت‌بخش بودن پرتاب نیزه

امتیاز: 6 از 10


  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر