نقد و بررسی بازی موبایل Go Up

نقد و بررسی بازی موبایل Go Up
بازی موبایل Go Up یکی دیگر از محصولات استودیو Ketchapp است که برای پلتفرم‌های اندروید و iOS منتشر شده است و شباهت زیادی با یکی از بازی‌های مشهور این استودیو دارد. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Go Up همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
چند روز پیش بازی موبایل ZigZag را مورد بررسی قرار دادیم و با خصوصیات بسیار جذاب آن بازی آشنا شدیم. بازی موبایل Go Up یک محصول دیگر از استودیو Ketchapp است که شباهت ظاهری بسیار زیادی با ZigZag دارد و حتی ممکن است در نگاه اول در تشخیص این دو بازی دچار مشکل شوید. اما Go Up با وجود این شباهت بصری، ماهیتی متفاوت با بازی موبایل ZigZag دارد و بسیار سخت‌تر از آن طراحی شده است. 

مسیری زیگ‌ زاگ شکل پیش روی توپ شماست و با شروع بازی این توپ حرکت می‌کند و وارد این مسیر می‌شود. اولین نکته این بود که خود توپ تغییر مسیر را انجام می‌دهد و لازم نیست مثل بازی موبایل ZigZag برای این کار روی صفحه ضربه بزنید. اما مسیر پیش روی شما در بازی موبایل Go Up یک تفاوت اساس دارد و به‌شکل پله طراحی شده است. با ضربه زدن روی صفحه، توپ از جا پریده و روی پله مقابلش می‌نشیند. این اتفاق آن‌قدر تکرار می‌شود تا تمرکز خود را از دست دهید و نتوانید زمان دقیق ضربه زدن روی صفحه تلفن هوشمند خود را پیش‌بینی کنید. در بین راه و در بعضی از قسمت‌های مسیر نیز با حفره‌هایی مواجه خواهید شد که در صورت نپریدن، توپ به پایین سقوط می‌کند. 

مسیر بازی بصورت تصادفی پیش روی شما شکل می‌گیرد و فرصت کافی برای پیش‌بینی ادامه مسیر ندارید و باید سرعت عمل بسیار بالایی داشته باشید. بازی موبایل Go Up بازی سختی بود و همین مکانیزم به‌ظاهر ساده، مدت زیادی شما را درگیر خواهد کرد. فاصله بین پله‌ها هم خوب نیست و هنگام ضربه زدن، بیشتر باید به دو پله بعدی فکر کنید و پریدن در پله مقابل از اهمیت کمتری برخوردار است. همین فواصل نسبتا غیر استاندارد از جذابیت بازی کم می‌کند و نه‌تنها از ثبت رکورد‌های بالاتر ناامید می‌شوید، بلکه بازی بیشتر به یک چالش اعصاب خورد کن تبدیل می‌شود که حساب و کتاب خاصی ندارد. بعضی اوقات و پس از چندین ساعت بازی کردن، حس می‌کنید که با بازی آشنا شدید و دقیقا می‌دانید که چه زمان‌هایی باید روی صفحه ضربه بزنید. اما در این شرایط نیز ممکن است تو به لبه‌ پله مقابل برخورد کند و به همین راحتی زحمت شما را هدر دهد. شاید مشکل از میزان پرش توپ نیز باشد! در هرصورت تمام این اتفاق‌ها باعث شده تا بازی موبایل Go Up نسبت به بقیه بازی‌های ketchapp از محبوبیت پایین‌تری برخوردار باشد. 

همان‌طور که اشاره شد بازی از نظر بصری، دقیقا مثل بازی موبایل ZigZag طراحی شده و حتی الماس‌های آن بازی نیز عینا با همان خصوصیات در بازی موبایل Go Up وجود دارد. بالا رفتن از هر پله یک امتیاز را در بر خواهد داشت و برخورد با هر الماس نیز یک امتیاز نصیب شما می‌کند. خوشبختانه نسبت ظاهر شدن الماس‌ها در تمام طول مسیر و در ساعات مختلفی که مشغول بازی کردن این بازی بودم یکسان بود و همین موضوع باعث می‌‌شود که تا حدود زیادی رکوردها درست و عادلانه ثبت شوند. 
در مجموع باید گفت بازی موبایل ZigZag با وجود دارا بودن ایده خوب، در عمل چیزی بیشتر از یک بازی متوسط نیست و برخی ایرادها باعث شد تا نتواند تبدیل به گزینه خوبی برای سرگرمی بازیکنان شود. 

نقاط ضعف: 
- فواصل نامناسب بین پله‌ها
- روندی تکراری و نه‌چندان جذاب

نقاط قوت: 
- طراحی بصری ساده و البته متنوع 

امتیاز: 5 از 10


دریافت برنامه از بازار
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر