نقد و بررسی بازی موبایل Polyforge

نقد و بررسی بازی موبایل Polyforge
بازی موبایل Polyforge اثر استودیو ImpactBlue با وجود سادگی در مدتی کوتاه به یک بازی محبوب تبدیل شده است. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Polyforge همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
همیشه هم قرار نیست که بازی‌های بزرگ با المان‌های پیچیده در کنار روایت داستانی سرگرممان کند. گاهی لازم است تا بدون هیچ هدفی ساعت‌ها سرگرم شوید و سرعت عمل و دقت خود را بیازمایید. بازی موبایل Polyforge اثر استودیو ImpactBlue یکی از همین بازی‌هاست که با ایده ساده خود و مراحل گوناگون، مدت زیادی سرگرم کننده خواهد بود. 

بدون هیچ آموزشی بازی آغاز می‌شود و یک سه ظلعی در مرکز صفحه ظاهر می‌شود. این سه ضلعی به دور خودش می‌چرخد و یک مثلث نیز دور تا دور آن در حرکت است. با هر بار صفحه زدن به صفحه، نوری رنگی به سمت سه ضلعی شلیک می‌شود و روی ان می‌نشیند. بازیکن باید تلاش کند تا تمام اضلاع را هدف قرار داده و محیط چند ضلعی را نورانی کند تا به مرحله بعدی قدم بگذارد. 

مراحل اول بازی بسیار ساده دنبال می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا به خوبی بازی را یاد بگیرید. اما پس از مدتی همه چیز سخت و سخت‌تر می‌شود. تعداد اضلاع شکل مرکز صفحه بیشتر می‌شود و پیچیدگی‌های خاصی پیدا می‌کند. گاهی سرعتش بیشتر می‌شود و گاهی هم سرعت مثلثی که دورش می‌چرخد بیشتر می‌شود. یک اشتباه کوچک و شلیک نور به نقطه‌ای که قبلا نورانی شده بود، باعث شکست شما می‌شود. مراحل بازی پس از مدتی بسیار سخت می‌شود و حتی ممکن است تعداد بیشتری چند ضلعی در کنار هم ببینید و این یک چالش بسیار بی‌رحمانه خواهد بود. ممکن است چند روز مشغول بازی کردن تنها یک مرحله باشید و بعد از پیروزی در آن حس قدرت به شما دست دهد. 

به‌جز حالت مرحله‌ای، یک حالت بی‌نهایت نیز در بازی وجود دارد که بعد از چند ساعت بازی کردن، بصورت کاملا اتفاقی با آن مواجه شدم! دلیلش هم این بود که در صفحه آغازین بازی، هیچ دکمه‌ای وجود نداشت تا شما را به‌سمت حالت Endless هدایت کند. باید روی آیکون تنظیمات کلیک کرده و در بخش انتخاب مراحل حالت بینهایت را پیدا کنید. در این حالت قضیه کمی فرق می‌کند. بازی از ابتدا با همان مراحل آغاز می‌شود و با یک شلیک اشتباه شکست نخواهید خورد. اگر اشتباه کنید فرصت برای جبران خواهید داشت، اما با کوچک شدن چند ضلعی مرکز صفحه کارتان سخت‌تر از قبل خواهد شد. دو اشتباه پشت سر هم نیز منجر به شکست شما خواهد شد. اگر علاقه به ثبت رکورد داشتید، حالت بینهایت گزینه بسیار مناسبی برای شماست. 

جدا از ظاهر بصری ساده و زیبای بازی، باید به رنگ‌بندی جذاب مراحل بازی اشاره کنیم که تنوع بازی را به‌شدت بالا می‌برد. صداگذاری بازی را نباید فراموش کنیم و باید از آن بعنوان یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های بازی نام ببریم. استودیو ImpactBlue آن‌قدر برای این بخش سنگ‌تمام گذاشته که در ابتدای بازی از بازیکنان درخواست می‌کند تا برای داشتن تجربه بهتر از بازی موبایل Polyforge ، حتما آن را با هدفون تجربه کنند. بازی موبایل Polyforge گزینه بسیار مناسبی برای سرگرمی و آزمایش قدرت دقت و سرعت عمل شماست و هر بازیکنی را راضی خواهد کرد. 

نقاط ضعف:
- رابط کاربری ضعیف و اشاره نکردن به وجود حالت بینهایت 

نقاط قوت: 
- طراحی رنگارنگ، ساده و جذاب
- ساده و سرگرم‌کننده
- وجود حالت بینهایت در بازی
- صداگذاری فوق‌العاده

امتیاز: 8 از 10

دریافت برنامه از بازار
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ Eddie the Head پنج شنبه 21 مرداد 1395
سلام. فکر کنم اشتباه تایپی دارید.
«با هر بار صفحه زدن به صفحه»
؟؟؟

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر