نقد و بررسی بازی موبایل Rolling Sky

نقد و بررسی بازی موبایل Rolling Sky
بازی موبایل Rolling Sky یک بازی نسبتا سخت و سرگرم‌کننده است که به‌وسیله استودیو Clean Master Games ساخته شده است. اگر کنجکاو هستید تا قبل از تجربه آن اطلاعاتی از ان کسب کنید، نقد و بررسی نقدستان از بازی موبایل Rolling Sky را مطالعه کنید.
  • جدیدترین بازی ها
استودیو Clean Master Games را با بازی معروف Piano Tiles می‌شناسیم. ضربات پشت‌سرهم بازیکن روی صفحه به قدری در آن بازی سرعت عمل بالایی نیاز دارد که باید برای رسیدن به رکوردهای بالاتر، تمرین بسیار زیادی داشته باشید. بازی جدید استودیو Clean Master Games همان خصوصیت را دارد، با این تفاوت که به جای ضربه زدن روی صفحه گوشی خود، انگشت خود را روی صفحه نگه داشته و یک توپ را در مسیری پرپیچ‌و‌خم هدایت کنید تا به مقصد برسید. 

بازی Rolling Sky جدیدترین ساخته استودیو Clean Master Games است. این بازی در سبک Board ساخته و بازیکنان را به تجربه هفت مرحله کوتاه اما بسیار سخت و طاقت‌فرسا دعوت می‌کند. جالب است بدانید که این بازی از هفت مرحله (تا این لحظه و با درنظر نگرفت آپدیت‌های آینده بازی) تشکیل شده که هر کدام تنها 80 تا 90 ثانیه زمان برای به اتمام رسیدن نیاز دارند. یعنی تمام کردن بازی برای بازیکنی که به تمام مراحل اشراف کامل دارد، چیزی حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. 

اما اگر برای بار اول به سراغ بازی رفته‌اید و به‌فکر تمام کردن بازی در 10 دقیقه یا حتی یک روز هستید، سخت در اشتباهید! بازی از همان مرحله اول سخت و بی‌رحم ظاهر می‌شود و سرعت عمل و دقت شما را به چالش می‌کشد. توپ در فضایی بسیار پرجزییات با سرعت زیاد حرکت می‌کند و با نگه داشتن و کشیدن انگشت خود روی صفحه، می‌توانید توپ را به راست یا چپ ببرید. شک نداشته باشید که بارها خواهید باخت و باید از اول بازی را شروع کنید. با شروع کردن بازی از اشتباه قبلی درس گرفته و به‌احتمال فراوان به‌راحتی از مکانی که لحظاتی پیش در آن‌جا شکست خورده بودید عبور می‌کنید. اما به ثانیه نمی‌کشد که دوباره شکست می‌خورید و باید از ابتدا مرحله مورد نظر را شروع کنید. 

این سیستم دقیقا همین چیزی هست که به آن آزمون و خطا می‌گوییم! شما در آن لحظه نمی‌دانید که باید از کدام سمت حرکت کنید و بدتر از آن نمی‌دانید که چند لحظه بعد چه چیزی انتظار شما را می‌کشد. با هر بار تجربه یک مسیر، آن را یاد می‌گیرید و در دفعات بعدی عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهید. این روند آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا تمام قسمت‌های یک مرحله را یاد بگیرید. بعد از یاد گرفتن باید حواستان را جمع کنید تا دچار هیچ اشتباهی نشوید. کوچکترین اشتباه یا لغزشی باعث شکست خوردن و شروع دوباره مرحله خواهد شد. بعد از این‌که از پس تمام این موانع برآمدید تازه باید برای به پایان رساندن مرحله اول به شما تبریک بگوییم و از مراحل بعدی بگوییم که چند برابر مرحله اول سخت‌تر هستند! 

مراحل بازی واقعا سخت هستند و ممکن است چند روز درگیر یک بازی 10 دقیقه‌ای باشید! مراحلی که باید تکه‌تکه آن‌ها را یاد بگیرید و در کنارش سرعت عمل و دقت بالایی داشته باشید. این روند شاید تا مرحله سوم جذاب باشد و عاشقان به‌چالش کشیدن را درگیر خود کند، اما واقعا آزاردهنده می‌شود و حوصله زیادی نیاز دارد تا بتوانید تا مرحله آخر پیش بروید. 

مراحل بازی (به جز یکی دوتا) به‌شکلی طراحی شده‌اند که با مقداری جلو رفتن، تمام محیط و رنگ‌بندی‌ها تغییر کرده و به یکباره همه چیز عوض می‌شود. طراحی تمام این قسمت‌ها به‌خوبی صورت گرفته و رنگ‌بندی‌ها واقعا عالی هستند. گذشته از آن، حس شلوغی محیط بازی و سرعت بالای توپ، جذابیت بالایی ایجاد می‌کند و به‌ارزش بازی می‌افزاید. تمام مراحل با موسیقی‌های متفاوت، شنیدنی و پر‌انرژی همراه شده و این نیز یکی از نقات قوت بازی به‌شمار می‌رود. تغییر رنگ و شکل محیط، هماهنگی خاصی با موسیقی در حال پخش دارد.

در مجموع بازی موبایل Rolling Sky باوجود تمام نقاط قوت و سرگرم‌کننده بودنش، ایراد بزرگی دارد و آن‌هم مجبور کردن بازیکن به آزمون و خطا و یادگیریست. بهتر بود مراحل بیشتری برای بازی طراحی شود و بازی کم‌کم سخت شود تا مهارت بازیکن رفته‌رفته بیشتر شود و پس از آن مراحل سختی پیش روی او گذاشته شود. یا حتی می‌شد بازی آسان‌تر باشد و هر بار موانع به صورت تصادفی در مقابل توپ قرار بگیرند و همین موضوع باعث سخت شدن بازی شود. به‌هرحال دستپخت استودیو Clean Master Games این‌گونه بازیکنان را به چالش می‌کشد و می‌تواند برای بسیاری از مخاطبین جذاب و سرگرم‌کننده باشد. 

نقاط ضعف: 
- اجبار کردن بازیکن به آزمون و خطا و یادگیری مراحل بازی
- سخت بودن بازی از همان ابتدا

نقاط قوت: 
- سریع، سرگرم‌کننده و جذاب
- طراحی بسیار جالب محیط بازی و تغییر شکل دادن آن در طول مراحل
- موسیقی شنیدنی و هماهنگ با تغییرات محیطی

امتیاز: 7 از 10  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر