نقد و بررسی بازی موبایل Sky

نقد و بررسی بازی موبایل Sky
بازی موبایل Sky یکی از جدیدترین بازی‌های استودیو Ketchapp به‌شمار می‌رود که باز هم با ظاهری ساده و ایده‌ای جذاب، توان سرگرم کردن بازیکن برای مدت طولانی را خواهد داشت. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Sky همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بسیاری از بازی‌های مخصوص تلفن‌های هوشمند هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند و درعوض سرگرم‌کننده و در برخی از مواقع اعتیاد آورد هستند. بازی‌هایی که بی‌نهایت هستند و تنها چیزی که در آن نصیب بازیکن می‌شود، رکوردی است که برجای می‌گذارد. بازی موبایل Sky یکی از همین بازی‌ها است که به‌وسیله استودیو خوش‌ذوق Ketchapp ساخته شده و به‌تازگی برای تلفن‌های هوشمند منتشر شده است. 

این بازی به‌نوعی دنیایی مکعب شکل را در مقابل بازیکن قرار می‌دهد و شما نیز در ابتدا در نقش یک مکعب ظاهر خواهید شد. مکعبی که با یک بار ضربه زدن روی صفحه تلفن هوشمند شما، چند قدم به جلو می‌پرد. اگر مانعی بزرگ پیش روی شما باشد، با دو بار ضربه زدن روی صفحه، دابل جامپ می‌کنید و به‌سلامت از مانع عبور می‌کنید. تمامی موانع نیز به‌شکل مکعب‌های کوچک و خاکستری رنگ طراحی شده‌اند و در در اطراف برج‌های مکعبی شکل جالبی را خواهید دید. 

مکعب شما در مسیری زیگ‌زاگی به حرکت می‌کند. مسیری که قدم به قدم آن با سکه‌های طلایی رنگ پوشیده شده و با رد شدن از هر سکه یک امتیاز به دست می‌آورید. موانع پیش‌رو به‌صورت تصادفی در مقابل شما ظاهر می‌شود و شما می‌توانید چند قدم جلوتر را تماشا کنید و زمان بسیار کمی برای برنامه‌ریزی و تصمیم در اختیار دارید. البته کار به همین سادگی نیست و بازی با زیاد کردن موانع و بالا بردن سرعت شما را گیج نمی‌کند. بازی به‌جای استفاده از چنین کلیشه‌هایی، پورتال‌های مثلثی شکل عجیبی را در مسیر شما قرار داده که مکعب با ورود به آن‌ها تکثیر شده و در چند مسیر مختلف حرکت می‌کند! 

تصور کنید که کنترل چهار مکعب در چهار مسیر مختلف را به‌صورت همزمان به‌دست گرفته‌ و موانع پیش روی هر کدام از این چهار مکعب، با دیگری تفاوت دارد. شما نمی‌توانید هر مکعب را جداگانه کنترل کنید و با ضربه زدن بر روی گوشی، هر چهار مکعب پرش می‌کنند و باید در زمانی به صفحه ضربه بزنید که پرش همزمان هر چهار مکعب، باعث از بین رفتن آن‌ها نشود. اگرچه حتی با سالم نگه داشتن یک مکعب نیز می‌توانید به مسیر خود ادامه دهید و باز هم در مسیر پیش‌روی شما آن یک مکعب تکثیر شده و مسیرها و چالش‌های جدیدی در مقابل شما قرار خواهد گرفت. 

با جمع‌ آوری سکه‌ها امتیاز بیشتری کسب می‌کنید و می‌توانید رکورد خود را با دیگران مقایسه کنید. از طرفی با به‌دست آوردن هر پنج هزار سکه، یک کاراکتر جدید به‌جای مکعب به‌دست خواهید آورد. مثلا می‌توانید به‌جای مکعب با یک پرنده یا اژدها بازی را انجام دهید. این موضوع ظاهر بازی را جذاب‌تر می‌کند، اما بزرگ بودن برخی کاراکترها نسبت به مکعب اولیه، ممکن است شما را بارها به دردسر بیندازد و مجبورتان کند تا باز هم با همان مکعب ابتدای کار بازی را ادامه دهید. بازی در برخی مواقع دچار باگ می‌شود و ممکن است پس از ورود مکعب شما به داخل پورتال‌های مثلث شکل، یک کاراکتر دیگر از آن سوی پورتال‌ها بیرون بیاید. در این حالت بازیکن دچار سردرگمی می‌شود و ممکن است در زمانبندی پرش‌ها دچار اشتباه شود. اگر چنین اتفاقی به‌عنوان یک چالش در بازی رخ می‌داد قابل توجیح بود، اما این باگ فقط بعضی اوقات رخ می‌دهد و به‌شدت تجربه شما را با خطر مواجه می‌کند.

بازی از لحاظ بصری با وجود سادگی زیبا به‌نظر می‌رسد و مسیر مه‌آلود پیش رو جذابیت خاصی به‌ محیط داده است. استفاده از طیف‌های رنگی در بالا و پایین این محیط تقریبا سفید رنگ و مرموز، حس جالبی به بازی داده است و در کنار آن صداگذاری بسیار مناسبی را نیز شاهد بودیم. 
بازی موبایل Sky باز هم نبوغ استودیو Ketchapp را به‌نمایش گذاشت. این بازی نیز مثل بسیاری از عناوین ساخته شده توسط این استودیو سرگرم‌کننده است و در عین سادگی، ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کند و تا رکورد موردنظر را ثبت نکنید، از آن دلزده نخواهید شد. 

نقاط ضعف: 
- وجود یک باگ کوچک در بازی

نقاط قوت:
- ساده و سرگرم‌کننده
- ایده جالب تکثیر مکعب‌ها و قرار گرفتن آن‌ها در چند مسیر
- طراحی بصری مناسب و جذاب

امتیاز: 8 از 10  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر