نقد و بررسی بازی موبایل Stack

نقد و بررسی بازی موبایل Stack
بازی موبایل Stack ساخته استودیو Ketchapp، چالشی جدید به‌شمار می‌رود که شما را وادار به ساخت بلند‌ترین برج مکعبی می‌کند. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Stack همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
گاهی یک ایده ساده می‌تواند آن‌قدر جذاب باشد که ساعت‌ها شما را سرگرم ‌کند و از طرفی هیچ ایرادی نیز به آن وارد نشود. استودیوی Ketchapp بارها چنین کاری را انجام داده است. هرگاه به‌سراغ امتحان یکی از بازی‌های این استودیو می‌رود، هیجان زده‌ام و به ساعت‌هایی فکر می‌کنم که قرار است درگیر یک بازی خلاقانه و زیبا شوم. بازی موبایل Stack در همان لحظه اول من را هیجان زده کرد و از اجرای شگفت‌انگیز چنین ایده ساده‌ای به وجد آمدم. 

بازی موبایل Stack تنها یک هدف را پیش روی بازیکن قرار می‌دهد و آن هم ساخت بلندترین برج مکعبی ممکن، در فضای خیالی و رنگارنگ این بازی است. همه چیز به شما بستگی دارد تا چگونه بازی را پیش ببرید و چگونه برج مکعبی خود را بنا کنید. بلوک‌های مکعبی شکل بزرگی در ابتدای بازی از سمت راست و چپ به‌سمت مرکز صفحه حرکت می‌کنند. هنگام رسیدن این بلوک‌ها به مرکز، با زدن یک ضربه به صفحه تلفن هوشمند خود، بلوک موردنظر روی بلوک‌ قبلی قرار می‌گیرد.

اگر به‌موقع این کار را انجام دهید، باز هم یک بلوک کامل از سمتی دیگر به مرکز صفحه نزدیک می‌شود و بازی ادامه پیدا می‌کند. در غیر این صورت، هر مقدار از بلوک که درست روی بلوک قبلی قرار نگرفته باشد جدا شده، به به پایین سقوط می‌کند. با جدا شدن بلوک‌ها، خواهید دید که بلوک‌هایی که از سمت چپ و راست به سمت مرکز صفحه می‌آیند کوچک‌تر شده و به اندازه بلوک قبلی در‌می‌آیند. این روند آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا بلوک‌ها کوچک شده و نتوانید آن‌ها را روی هم قرار دهید. هر چقدر بلوک‌ها کوچکتر شوند، سرعت حرکت ان‌ها بیشتر می‌شود و واقعا کار سختی را پیش رو خواهید داشت. درنهایت به‌تعداد بلوک‌هایی که روی هم چیده‌اید امتیاز دریافت می‌کنید و رکورد شما ثبت می‌شود. 

نکته بسیار مهم و حیاتی در این بازی، توانایی جبران اشتباهات است و شما فرصت این را دارید تا باز هم بلوک‌های خود را بزرگ‌تر کنید و در این‌صورت رکورد بهتری را برجای بگذارید. اگر هشت بلوک را دقیقا روی هم بگذارید و اشتباهی مرتکیب نشوید، ناگهان اندازه بلوک آخر تغییر می‌کند و همین موضوع سبب می‌شود که بلوک‌های بعدی نیز به همان اندازه بزرگ شوند. اگر نهمین بلوک را هم با موفقیت روی بلوک قبلی بگذارید، این اتفاق تکرار می‌شود و آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا درنهایت با یک اشتباه دوباره مقداری از بلوک را از دست بدهید. این روش فرصت این را می‌دهد که اشتباهات خود را جبران کنید و یکی از بزرگ‌ترین امتیازهای بازی محسوب می‌شود. 

با بازی کردن بازی Stack و وقتی مشغول ضربه زدن به صفحه هستید، ناخوداگاه به‌صورت ریتمیک به صفحه ضربه می‌زنید و به این موضوغ عادت خواهید کرد. غافل از این‌که فرصت این را دارید تا روی حرکت بلوک‌های بعدی تمرکز کنید. بلوک‌هایی که از سمت چپ و راست صفحه به سمت مرکز حرکت می‌کنند، مدام در رفت و برگشت هستند و این موقعیت بسیار خوبی برای دقت و تمرکز بیشتر روی بازی است. در بالا اشاره کردیم که با چیدن هشت بلاک یک اندازه روی هم، مقداری به اندازه بلوک‌های بعدی اضافه می‌شود. اگر با ریتم خاصی به صفحه ضربه بزنید، درست بعد از هشت چیدمان سالم، دچار اشتباه می‌شوید و فرصت قرار دادن نهمین بلوک به شکل سالم و بزرگ‌تر کردن بلوک‌های بعدی را از دست خواهید داد. 

صداگذاری بازی نیز کمک بسیار خوبی برای حفظ ریتم ضربه زدن روی صفحه بود و بعد از مدتی به‌قدری به آن‌ عادت خواهید کرد که فقط از روی صدا بتوانید چیدمان درستی را انجام دهید. اما باز هم تاکید می‌کنم که همین ریتم بعد از هشت بلوک سالم و بدون‌ خطا تغییر می‌کند. در کنار این صداگذاری خوب که علاوه بر کمک‌رسانی در بازی، حس خوبی هم به آن می‌دهد، باید به طراحی بصری بسیار خوب و مناسب بازی نیز اشاره کنیم. رنگ‌ها به شکل بسیار زیبایی تغییر می‌کنند و حس خوبی به بازی می‌دهند. این موضوع تنوع خاصی در بازی ایجاد می‌کند. از طرفی با به‌دست آوردن 200 الماس در بازی (با کسب هر 10 امتیاز یک الماس به شما تعلق می‌گیرد) اشکال جدیدی برای بلوک‌ها آزاد می‌شود که به زیبایی بصری بازی کمک می‌کند. 

بازی موبایل Stack همه چیز را برای سرگرم کردن و به چالش کشیدن مهارت بازیکنان در اختیار دارد. شاید کمتر پیش بیاید که ضربه زدن روی صفحه تلفن هوشمندتان، تا این حد لذت بخش و چالش‌برانگیز باشد. پس به‌هیچ وجه تجربه این بازی را از دست ندهید. 

نقاط ضعف: 
- انتخاب Skinهای جدید برای بلوک‌ها به‌صورت تصادفی صورت می‌گیرد

نقاط قوت: 
- پیاده سازی فوق‌العاده یک ایده ساده
- امکان جبران اشتباهات با تلاش بیشتر
- صداگذاری فوق‌العاده موثر
- تنوع بالا در رنگ‌بندی ها باعث جذابیت ظاهر بصری بازی شده است

امتیاز: 10 از 10


دریافت برنامه از بازار
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر