نقد و بررسی بازی موبایل Temple Run 2

نقد و بررسی بازی موبایل Temple Run 2
بازی موبایل Temple Run 2 ساخته استودیو Imangi، ادامه‌ای بر نسخه اول این بازی است که با قابلیت‌های بیشتر و ظاهر بصری پیشرفته‌تر، لحظات جذابی را برایتان رقم خواهد زد. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Temple Run 2 همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اولین چیزی که در بازی موبایل Temple Run 2 جلب توجه می‌کند، ظاهر بصری بهبود یافته آن نسبت به نسخه اول بازی است. اما این تنها کوچکترین تغییر ایجاد شده در بازی است و جزییات زیادی به این نسخه اضافه شده تا تجربه‌‌ای تکراری از آن نداشته باشید. 

بازی موبایل Temple Run 2 ظاهر متفاوت دارد و بیشتر شبیه به محیط‌های باستانی مصر طراحی شده است و برخی عوامل فانتزی نیز به آن اضافه شده تا همه چیز زیبا به‌نظر برسد. گرچه همین ابتدای کار باید اشاره کنم که یکی دو نقشه دیگر نیز در همین بازی وجود دارد که کاملا متفاوت طراحی شده و همین موضوع باعث شده تا جذابیت فوق‌العاده‌ای داشته باشد. این نقشه که Sky Summit نام دارد گیم‌پلی بازی را نیز کاملا تحت تاثیر قرار می‌دهد و گویی با یک بازی جدید طرف شده‌اید! ضمن این‌که نقشه Frozen Shadow نیاز به خرید درون برنامه‌ای دارد و متاسفانه نتوانستیم آن را تجربه کنیم. 

با شروع بازی و حضور در نقشه Blazing Sands و با تجربه‌ای که از نسخه اول به یاد داشتم، کمی دچار مشکل شدم، چرا که با تکان دادن تلفن هوشمند به سمت راست یا چپ، دونده با سرعت کمتری جابجا می‌شد! در بازی نخست با کوچکترین تکانی که به تلفن هوشمند خود دهید، دونده شما به سمت راست یا چپ خود حرکت می‌کرد، اما در نسخه دوم چنین نیست و چند دقیقه‌ای با این موضوع مشکل داشتم! در ابتدا به‌نظر می‌رسید محیط برخلاف نسخه اول به‌صورت تصادفی طراحی نشده و حداقل تا 750 متر ابتدای بازی کاملا شباهت را با دورهای قبلی حس می‌کردم. اما پس از مدتی متوجه شدم که این موضوع نیز به جنبه یادگیری بازی کمک می‌کند تا کمی با کنترل بازی آشنا شوید.

بازی رفته رفته سخت‌تر می‌شوند و موانع پیش رو شکل‌های متفاوت‌تری به خود می‌گیرند. برخی از آن‌ها از ابتدا وجود ندارند و در فاصله چند قدم مانده به مانع، به‌یکباره ظاهر می‌شوند و فرصت کمی را برای تصمیم گیری و انجام واکنش باقی می‌گذارند. خوشبختانه موانع نیز تنوع بیشتری دارند و این تنوع در دیگر نقشه بازی یعنی Sky Summit بسیار زیاد می‌شود و گیم‌پلی بازی را کاملا دگرگون می‌کند. در این نقشه علاوه بر دویدن، پریدن و آویزان شدن روی زیپ‌لاین یا افتادن در آبشار نیز وجود دارد. با بازی کردن این نقشه، احساس کردم که همین ساختار می‌توانست به‌راحتی بازی سوم مجموعه را شکل دهد و این‌که این نقشه را در همین بازی تجربه می‌کنیم واقعا فوق‌العاده است. 

قابلیت‌هایی که در حین بازی به‌وسیله ارتقاهای مختلف بدست می‌آورید، بدون کوچکترین تغییری در این بازی نیز وجود دارند و فقط ظاهر متفاوتی به خود گرفته‌اند و در برخی مواقع مدت زمان کمتری فعال می‌مانند. به‌نظرم در این مورد کم کاری شده و بهتر بود چند قابلیت جدید نیز به دونده اضافه می‌شد. بعضی قابلیت‌ها هم زیاد از حد به بازیکن کمک می‌کنند و این کاملا با هدف بازی در تضاد است. بازیکن خودش باید یاد بگیرد که چگونه رکورد خودرا افزایش دهد، اما بعضی اوقات و در همان شروع بازی، با فشار یک دکمه 1000 متر و حتی بیشتر را طی خواهید کرد! البته با این کار مقدار قابل توجهی سکه از دست خواهید داد، اما ممکن است رکوردی ثبت کنید که در حالت عادی غیرممکن به‌نظر می‌رسد. 

موضوع دیگری که برای من بسیار ناامیدکننده بود، ساده بودن امکان بدست آوردن شانس مجدد برای ادامه بازی بود! اگر در بازی شکست بخورید، به‌سادگی تماشای یک ویدیوی تبلیغاتی به بازی برمی‌گردید و فرصت این را دارید تا از همان‌جا کار خود را ادامه دهید و رکورد بهتری را برای خود ثبت کنید. البته به‌جز تماشای ویدیو، می‌توانید با خرج کردن الماس‌هایی که در طول بازی به‌مقدار محدود بدست می‌آورید نیز این کار را انجام دهید و دوباره به‌جریان بازی برگردید. این موضوع باعث می‌شود تا کمتر شاهد رکوردهای واقعی هر شخص باشیم و این تجربه بازی را تا حدودی به‌خطر می‌اندازد! 

همان‌طور که اشاره شد بازی از لحاظ بصری واقعا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و یکی از بهترین‌ها در میان عنواین هم‌سبک خود به‌شمار می‌رود. تنها مشکلی که وجود دارد دیر Load شدن برخی از مسیرهای پیش رو است که می‌تواند کمی شما را به‌دردسر بیاندازد. این در حالی است که در زمینه صداگذاری مثل نسخه اول کم‌کاری شده و از بسیاری از افکت‌های صوتی آن بازی عینا در این بازی نیز استفاده شده است. 

در پایان باید گفت که بازی موبایل Temple Run 2 با وجود تغییرات مثبتی که نسبت به نسخه اول داشته، اما با اضافه شدن برخی قابلیت‌ها آسان‌تر شده و همین موضوع باعث شده تا نتوانید رکورد واقعی خود یا دیگران را مشاهده کنید. گرچه شاید همین آسان شدن و وجود چنین قابلیت‌هایی نیز طرفداران خاص خود را داشته باشد و برای بعضی از بازیکنان جذاب به‌نظر برسد. 

نقاط ضعف: 
- آسان شدن بازی با اضافه شدن چند قابلیت جدید
- صداگذاری ضعیف و عدم پیشرفت نسبت به نسخه اول

نقاط قوت:
- طراحی بصری بسیار زیبا
- تفاوت بسیار زیاد و موثر نقشه‌های بازی با هم

امتیاز: 8.5 از 10

دریافت برنامه از بازار
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر