نقد و بررسی بازی موبایل Temple Run

نقد و بررسی بازی موبایل Temple Run
با وجود این‌که مدت زمان نسبتا زیادی از انتشار بازی موبایل Temple Run می‌گذرد، با توجه به شروع فعالیت نقدستان در حوزه بازی‌های موبایل، بر خود واجب دیدیم که به بررسی این بازی بپردازیم. با نقدستان و نقد و بررسی بازی موبایل Temple Run همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اکثر بازی‌های موبایل اهداف نسبتا مشابهی را دنبال می‌کنند و به‌جای روایت داستانی یا از این دست، روی چالش‌های متنوع و به‌دست آوردن بالاترین رکورد توسط بازیکن تمرکز دارند. بازی Temple Run هم یکی از همین بازی‌هاست و وظیفه بازیکن این است که با دونده حاضر در بازی، بیشترین مسافت ممکن را طی کند و رکوردی بالا برای خود ثبت کند. 

بازی Temple Run هدفی به جز هدایت دونده در یک مسیر پرخطر و پر از مانع ندارد. دونده‌ای که چند موجود شبیه به گوریل دنبالش کرده‌اند و با بیشترین سرعت فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد. در طول مسیر باید از روی موانع بپرید یا از زیر آن‌ها عبور کنید. در هنگام رسیدن به یک پیچ، به‌سرعت به سمت راست یا چپ بروید یا در برخی مواقع با حرکت دادن تلفن هوشمند خود، دونده را به اطراف هدایت کنید تا سقوط نکند. تمام این موارد نیازمند سرعت عمل بالا و دقت فراوان است. هرچقدر که بیشتر در بازی پیش بروید، علاوه بر سخت‌تر شدن موانع پیش رو، سرعت دونده هم بیشتر می‌شود تا همه چیز شبیه به یک کابوس شود! گاهی برخی از موانع به‌شکل غیرمنطقی در بازی چیده‌ شده‌اند و شما را محکوم به شکست می‌کنند. مثلا دو موانع پرشی چسبیده به هم که در صورت پریدن از اولی، قطعا به دومی برخورد خواهید کرد و فرصت پرش دوباره را نخواهید داشت. این موارد مسلما باگ‌هایی هستند که در هنگام پیدایش تصادفی موانع خودنمایی می‌کنند و ممکن است بعضی اوقات به‌شدت دردسرساز شوند. 

اگر هنوز بازی موبایل Temple Run را تجربه نکرده باشید، با تعاریف من در پاراگراف بالا، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا بازی بعد از مدتی تکراری نمی‌شود؟ جواب منفی است! این تمام چیزی نبود که بازی ارایه می‌دهد و باری جلوگیری از تکراری شدن بازی، امکانات دیگری درنظر گرفته شده تا به جذابیت بازی کمک شود. در طول مسیر سکه‌های فراوانی وجود دارد که با حرکت دادن تلفن هوشمند خود، می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید. با این سکه‌ها می‌توانید به منوی Upgrade رفته و امکانات فراوانی را باز کنید. ارتقا دادن موارد موجود در این منو به شما کمک می‌کند تا بیشتر در بازی دوام بیاورید. البته استفاده درست از این موارد نیز بسیار مهم است و نیاز به دقت بالایی دارد. 

قابلیتی به نام Increase Boots وجود دارد که از همه جذاب‌تر است. با به دست آوردن این قابلیت در حین انجام بازی، با خیال راحت و برای چند ثانیه بازی را رها کنید تا دونده خودش با سرعت بالا قسمتی از مسیر را طی کند و به همین راحتی چند متری به رکورد شما افزوده می‌شود. ارتقا دادن این قابلیت باعث می‌شود که به مسافت طی شده با Increase Boots افزوده شود. گرچه این کار ساده نیست و باید سکه‌های بسیار زیادی جمع کنید. قابلیت‌های دیگری مثل Coin Magnet (آهنربا) نیز وجود دارد که به شما برای جمع کردن راحت‌تر سکه‌ها کمک می‌کند. از دیگر قابلیتی که می‌توانیم از آن نام ببریم، قابلیت نامریی شدن است که باعث می‌شود به موانع برخورد نکنید. در منوی آپگرید بازی برخی امکانات هم وجود دارند که با وجود قیمت بالا، هیچ خاصیتی ندارند و این موضوع جای تعجب دارد. 

بازی واقعا اعتیاد آور است و ساعت‌ها سرگرمتان خواهد کرد. تمام موارد اشاره شده در بالا کمک می‌کنند تا مهارت خود را به شکل بهتری آزمایش کنید. یکی از مواردی که بازی را جذاب‌تر کرده، سخت‌گیر بودن آن است. در بازی موبایل Temple Run فقط در مواقع خاصی امکان بازگشت به بازی و جبران وجود دارد. اگر مدت زیادی را صرف بازی کردن کنید و سکه‌های بسیار زیادی بدست بیاورید، بازی نیز به شما کمک می‌کند تا با آزاد کردن آیتم‌ مربوط در قسمت آپگرید، فرصت‌های بیشتری برای زنده ماندن و ثبت رکورد بیشتر داشته باشید. 

بازی از لحاظ بصری نسبتا راضی کننده است و شما را راضی خواهد کرد. حدودا چهار سال از زمان انتشار بازی می‌گذرد و در آن زمان بازی موبایل Temple Run یکی از بهترین‌ها بود. با توجه به این موضوع و قابل قبول بودن ظاهر بصری بازی، قضاوت سخت‌گیرانه‌ای نخواهیم داشت. صداگذاری بازی البته کمی تکراری می‌شود و نکته خاصی ندارد، با این وجود به جذابیت بازی کمک کرده است.

بازی موبایل Temple Run هنوز هم جذاب است و از آن لذت خواهید برد. با توجه به آمار دانلود موجود در کشور، به‌نظر می‌رسد که بسیاری از بازیکنان نسخه دوم را به این بازی ترجیح داده‌اند، اما این بازی نیز برتری‌هایی نسبت به آن نسخه دارد که باعث شده ارزش‌هایش همچنان حفظ شود و سرگرم‌کننده باشد.
 
نقاط ضعف: 
- باگ‌هایی که به ندرت ظاهر می‌شوند و به تجربه شما ضربه جدی وارد می‌کنند
- وجود برخی آیتم‌های بی‌مصرف در بخش آپگرید

نقاط قوت: 
- سریع و سرگرم کننده
- قابلیت‌های جذاب بخش آپگرید تجربه شما را لذت‌بخش‌تر می‌کند

امتیاز: 8 از 10

دریافت برنامه از بازار
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

بررسی های دیگر این محصول(1 عدد)

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ محمدرضا رضایی یکشنبه 10 مرداد 1395
یه مقدار بازی قدیمی نیست؟

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر