نقد و بررسی بازی DiRT Rally

نقد و بررسی بازی DiRT Rally
مدتی از انتشار بازی DiRT: Rally می‌گذرد. عنوانی که بار دیگر مجموعه بازی‌های DiRT را وارد مسیر تازه‌ای کرد و به سمت یک شبیه‌ساز واقعی قدم برداشت. فرصتی دست داد تا به نقد و بررسی بازی DiRT: Rally بپردازیم. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بگذارید همین ابتدای نقد و بررسی و تا یادم نرفته به موضوعی اشاره کنم: «بازی DiRT Rally واقعا بی‌رحم است!»
شاید این جمله مقدمه‌ خوبی برای این بررسی باشد و از همین لحظه که شروع به خواندن می‌کنید، دید مناسبی به چیزی که قرار است از آن بخوانید داشته باشید. اولین باری که بازی را امتحان کردم و با آرامش خاطر بسیار مسابقه آرگولیس کشور یونان را شروع کردم، هیچ‌وقت فکرش را هم نمی‌کردم که مجبور شوم فایل‌های Save بازی DiRT: Rally را پاک کرده و از ابتدا بازی را شروع کنم! و پس از آن باز هم فکرش را نمی‌کردم که این اتفاق دقیق سه بار دیگر نیز تکرار شود و تجربه روز اول Dirt: Rally تبدیل به یک کابوس عذاب‌آور شود. شاید از خود بپرسید که چرا چنین اتفاق عجیبی برای من افتاد؟ 

در ابتدای بازی تنها 50,000 امتیاز در اختیار بازیکن قرار دارد تا آن را برای خرید یک اتومبیل و شروع مسابقات رالی خرج کنید. به‌سادگی به این موضوع پی خواهید برد که این مقدار امتیاز با توجه به قفل بودن بسیاری از اتومبیل‌های بازی، واقعا کم است. اما این را نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که خرید خودروی بعدی کار آسانی نیست و بسیار وقت‌گیر خواهد بود. از دست رفتن مقداری از این 50,000 امتیاز، حتی با خرید یک Mini Cooper S باعث می‌شود تا مقدار زیادی از پس‌انداز خود را از دست بدهید و وارد مسابقات شوید. از آن‌جا که بسیاری از بازیکنان با کنترل آرکید بسیاری از ریسینگ‌های امروزی خو گرفته و طرفدارهای مجموعه DiRT نیز به همین سیستم در بازی‌های قبلی عادت کرده‌اند، کنترل اتومبیل در DiRT: Rally به طرز وحشتناکی سخت و ترسناک است! 

برخلاف بازی‌های قبلی مجموعه DiRT، با یک ریسینگ شبیه‌ساز طرف هستیم و دیگر خبری از آن کنترل روان و آسان بازی‌های قبلی نیست. به‌شخصه خاطرات زیادی با DiRT 2 دارم و لذت بسیاری از آن بازی برد. بازی DiRT 3 نیز همان روند را پیش گرفت و تنوع بازی به‌شدت بالا رفت. باز هم تجربه‌ای دلچسب از یک بازی اتومبیل‌رانی را گذراندیم و در نهایت به بازی DiRT: Showdown رسیدیم. این بازی پا را از تمام عناوین قبلی فراتر گذاشت و رسما به سمت یک بازی کاملا آرکید رفت و دیگر خبری از یک مسابقه Rally‌ واقعی نبود. حدود چهار سال گذشت تا استودیو Codemasters با یک بازی جدیدی از مجموعه DiRT بازگردد و به انتظار طرفدارها پایان دهد، اما DiRT جدید زمین تا آسمان با چیزی که از این مجموعه در سال‌های اخیر می‌شناختیم فاصله دارد. 

بگذارید به رقابت‌های یونان برگردیم و دوباره با یک Mini Cooper S‌ به دل جاده‌های این کشور بزنیم تا تفاوت بازی جدید با نسخه‌های قبلی مجموعه را بررسی کنیم. یک جاده شنی و نسبتا باریک در مقابل شما قرار دارد. مسابقه را آغاز می‌کنید و در حالی که به‌سختی اتومبیل خود را کنترل می‌کند تا به در و دیوار برخورد نکند، به یک پیچ ظاهرا ساده می‌رسید و کمک راننده از شما می‌خواهد که بدون قطع کردن به مسیر خود ادامه دهید. شما هم در همان برخورد اول و بدون آن‌که راهنمای بریتانیایی کنار دست خود را بشناسید، با تمام سرعت به سمت پیچ حرکت کرده و با رسیدن به آن، سعی می‌کنید تا با دریفت به‌سبک بازی‌های قبلی مجموعه، پیچ مورد نظر را رد کرده و به راه خود ادامه دهید. اما به‌همین راحتی از جاده خارج می‌شوید و نمی‌توانید به مسابقه برگردید.

بازی ناگهان دکمه Recover Vehicle را به شما پیشنهاد می‌دهد و شما با خیال راحت این دکمه را زده و در چند لحظه به مسیر مسابقه برمی‌گردید. اتفاق دیگری که در همین چند لحظه رخ می‌دهد این است که 15 ثانیه به زمان شما اضافه می‌شود و به این نتیجه می‌رسید که مقام اول را از دست داده‌اید! به فکر Restart کردن مسابقه می‌افتید، اما بازی شما را با جریمه کسر 1500 امتیاز غافلگیر می‌کند و به شما هشدار می‌دهد که پنج بار Restart‌ کردن مسابقه، در مجموع 7500 امتیاز از حساب شما کسر می‌کند! دوباره شانس خود را امتحان می‌کنید و این‌بار قبل از رسیدن به پیچ مسابقه قبلی، با یک برخورد بسیار ساده به تخته سنگ کوچک کنار جاده، از مسیر منحرف شده و علاوه بر وارد شدن یک آسیب جدی به اتومبیل شما، باز هم شانس اول شدن در مسابقه را از دست می‌دهید. بعد از پنج بار Restart کردن و تجربه حوادث گوناگون، دل را به دریا زده و یک بار هم شده سعی در به اتمام رساندن مسابقه می‌کند و با احتیاط فراوان و با سرعت کنترل شده به مسیر ادامه می‌دهید و در نهایت با قرار گرفتن در رتبه ششم جدول به کار خود پایان می‌دهید! اختلاف بسیار زیاد با نفر اول شانس قهرمانی در مسابقات یونان را از شما گرفته و سه پیست بعدی این کشور جنبه تشریفاتی برای شما خواهد داشت. از طرفی کم شدن 7500 امتیاز از حساب شما، آن هم در همان مسابقه اول شما را به شدت ناامید خواهد کرد. من با رسیدن به این شرایط، ترجیح دادم تا فایل‌های Save بازی را پاک کرده و از همان ابتدا و با داشتن 50,000 امتیاز بازی را آغاز کنم، چراکه بازی به‌قدری سخت‌گیرانه عمل می‌کند که حتی شانس شروع کردن بازی از ابتدا را در نسخه کنسولی نخواهید داشت! 

مدت زیادی طول کشید تا با جاده‌های یونان آشنا شوم و درنهایت چهار مسیر این کشور را با قرار گرفتن در جایگاه سوم به اتمام برسانم. در طول این چهار مسابقه، به‌زحمت فراوان اتومبیل را به‌خط پایان می‌رساندم. مشکل بسیار بزرگ پیش رو، آسیب دیدن اتومبیل بود و این موضوع تاثیر بسیار زیادی روی عملکرد من در مسابقات می‌گذاشت. ممکن بود لاستیک‌ها یا حتی موتور اتومبیل آسیب ببیند و همین موضوع به‌راحتی عملکردم را تحت تاثیر خود قرار می‌داد. قبل از شروع مسابقه سوم بود که گزینه‌های تعمیر اتومبیل در اختیار من قرار گرفت. درصد سالم بودن هر کدام از قسمت‌های اتومبیل در یک پنجره به شما نمایش داده می‌شود. به‌طور مثال اگر در مقابل نوار موتور اتومبیل شما 95٪ ذکر شده باشد، می‌توانید با رساندن آن به 100٪، تمام مشکلاتش را حل کنید. اما هیچ‌چیز به این سادگی نیست و با اضافه کردن تنها یک درصد به هر کدام از نوارها، چند دقیقه از 30 دقیقه فرصتی که در اختیار شماست هدر می‌رود. هر چقدر میزان مهارت تعمیرکارهای شما بیشتر باشد، سرعت تعمیر قسمت‌های دلخواه بالاتر می‌رود و درنهایت نتیجه بهتری خواهید دید. اما اگر قصد تعمیر بخش‌های زیادی از خودرو را دارید، قطعا 30 دقیقه را رد کرده و مدت اضافه‌ای که صرف تعمیر می‌کنید به زمان ثبت شده شما در حین مسابقه اضافه شده و به‌همین راحتی شانس قرار گرفتن در رتبه‌های بالای جدول را از دست می‌دهید. 

بازی حتی در زمان تعمیر اتومبیل نیز بی‌رحمانه برخورد می‌کند و انتخاب‌ها را برای شما سخت می‌کند، چه برسد به مسابقه! پس باید دقت داشته باشید تا در طول مراحل هر کشور، کمترین آسیب را به اتومبیل خود وارد کنید تا راحت‌تر پیش بروید. یک‌بار عدم دقت و تمرکز کافی یا سرعت عمل پایین، یک اشتباه کوچک را پدید می‌آورد و همین اشتباه کوچک به احتمال فراوان شانس شما را برای اول شدن در گروه از بین می‌برد! شاید ترغیب شوید تا جاده‌ها را یاد بگیرید و با تمام پیچ‌وخم‌هایش آشنا شوید. هیچ مشکلی وجود ندارد! چرا که جاده‌ها از روی نمونه واقعی طراحی شده و خود رانندگان نیز با آن آشنایی کامل دارند. حال چه اشکالی دارد که یک گیمر نیز مانند راننده، حضور خود را در مسابقات رالی به بهترین شکل ممکن حس کند؟ درنهایت باز هم یک اشتباه کوچک کار شما را یک‌سره می‌کند و از اول شدن بازخواهید ماند (مگر این‌که مهارت بسیار بالایی داشته باشید و توانایی جبران اشتباه را به‌دست آورده باشید). دو شدن از مقام اول بدترین اتفاقی نیست که برایتان رخ می‌دهد. بعضی اوقات خارج شدن از جاده ممکن است شما را از دور مسابقه حذف کند! ممکن است سر یک پیچ به درون دره سقوط کنید و این دیگر قابل جبران نیست. مسابقات مربوط به آن کشور در همان لحظه برای شما به پایان رسیده و بدون داشتن هیچ امتیازی به دور بعدی مسابقات در کشور بعدی قدم می‌گذارید. در این شرایط و با از دست دادن 25 امتیاز حیاتی و با صفر امتیاز کار خود را به‌پایان می‌رسانید و این موضوع باعث می‌شود تا شانس قهرمان شدن در فصل جاری را با همان یک اشتباه از دست بدهید! دیگر فرقی نمی‌کند که بارها مقام اول را بدست آورده و با قدرت در مراحل بعدی جلو بروید، چرا که به احتمال بسیار زیاد شانسی نخواهید داشت و فقط یک معجزه شما را قهرمان خواهد کرد! 

صحبت از مراحل بعدی شد! یونان و جاده‌های شنی را فراموش کنید، حتی اگر جاده‌هایش را مثل کف دستتان بشناسید و به‌راحتی در تمام مراحل آن رتبه نخست را کسب کنید. با ورود به جاده‌های یخ زده مونت کارلو در کشور فرانسه، همه چیز تغییر می‌کند. کنترل اتومبیل روی آسفالت یا یخ، کاملا با کنترل آن روی شن تفاوت دارد. هدایت اتومبیل در یک پیچ تند، رنگ‌وبویی کاملا متفاوت به‌خود گرفته و گویی بازی از ابتدا آغاز شده و باز هم باید همه چیز را یاد بگیرید! این موضوع برای اکثرا کشورهای بازی صدق می‌کند و علاوه بر شرایط جوی و نوع پوشش روی جاده، شکل مسیرها هم کاملا تفاوت دارند و شما را کاملا گیج می‌کنند. ناگهان به فنلاند می‌رسید و با جاده‌های بدون پیچ و خم آن مواجه می‌شوید. با سرعت بسیار بالا مسیر نسبتا صاف آن را طی می‌کنید و همین سرعت بالا باعث می‌شود تا یک پیچ بسیار ساده تبدیل به یک کابوس برای شما شود. از طرفی هم کم کردن سرعت شانس شما را در کسب مقام اول به‌خطر می‌اندازد. یا وقتی به ولز می‌روید با جاده‌های گلی و پرپیچ‌وخمی روبرو می‌شوید که نظیرش را در تمام مراحل قبلی ندیده‌اید و زمان زیادی نیاز دارید تا با آن آشنا شوید. مسابقاتی که در شب برگزار می‌شوند نیز کاملا متفاوت هستند و با توجه به نبود منابع نور کافی در جاده، هیچ چیزی از مسیر پیش رو نمی‌دانید و باید با احتیاط بسیار بیشتری رانندگی کنید. 

بازی وقتی جالب‌تر می‌شود که یک فصل را به اتمام رسیده و در صورت قرار گرفتن در بین سه نفر اول گروه، فصل جدید را آغاز می‌کنید و دوباره به جاده‌های قبلی برمی‌گردید تا با مهارت و شناخت بیشتری بازی کنید. به‌جای چهار مرحله، هر کشور شش مرحله دارد و دو جاده کاملا جدید پیش رو خواهید داشت. از طرفی باید بیشتر از اتومبیل خود مراقبت کنید و آن را به اندازه دو مسابقه اضافی سالم نگه دارید. حتما با زیاد شدن پول درون بازی خود، اقدام به خرید یک اتومبیل جدید خواهید کرد. با تصور بلد بودن جاده‌ها و داشتن خودرویی قدرتمند وارد مسابقات می‌شوید، غافل از این‌که کنترل اتومبیل جدید، زمین تا آسمان با Mini Cooper S فرق دارد. کنترل اتومبیل جدید شما (هر چه که باشد) آن‌قدر سخت است که گویی بازی را از اول شروع کرده‌اید و زمان زیادی برای یادگیری لازم دارید! بازی Dirt: Rally شما را در میان 69 اتومبیل کاملا متفاوت از هم قرار می‌دهد. اتومبیل‌هایی که به دقت شبیه‌سازی شده‌اند و تجربه‌ای کاملا متفاوت را با هر کدام خواهید داشت. در بسیاری از بازی‌های ریسینگ دیگر، هندلینگ اتومبیل‌ها تفاوت زیادی با هم نداشته و فقط در بعضی موارد از هم متمایز می‌شوند. اما با یک بازی ریسینگ آرکید طرف نیستیم و همه چیز به‌دقت شبیه‌سازی شده تا به هر شکلی که شده علاوه بر کسب تجربه‌ای واقعی از مسابقات رالی، به‌شدت به دردسر بیوفتید. 

همان‌طور که تا الان متوجه شدید، بازی از هر جهت سخت و بی‌رحمانه رفتار می‌کند و شما را در بیشتر موارد مجبور به یادگیری می‌کند. بعد از گذراندن تمام سختی‌ها و ماهر شدن در بازی Dirt: Rally، لذت بازی بیشتر می‌شود. می‌دانید که به چه شکلی پیچ‌های تند را رد کنید و از طرفی توانایی کنترل ماشین در یک مسیر باریک با سرعت بسیار بالا را نیز خواهید داشت. از این‌جا به بعد دغدغه اصلی شما ثبت رکوردهای بیشتر و اول شدن در مسابقات مختلف است. حتی در این مقطع نیز یک اشتباه ممکن است همه چیز را خراب کند و به تمرکز بسیار زیاد، در کنار سرعت عمل بالا شما نیاز دارید. 

به‌جز Career و با وجود جذابیت بالای مسابقات Rallycross، مودهای دیگر بازی جذابیت آنچنانی ندارند و واقعا ناقص به‌نظر می‌رسند. در این بین یک مود چندنفره نیز در بازی وجود دارد که به علت نبود تنوع، امکان تکراری شدنش هم وجود دارد. اما باوجود این مشکل، مود Career به‌اندازه کافی جذابیت دارد و مسابقات فوق‌العاده‌ای را تجربه خواهید کرد. مسابقاتی که با اجرا شدن بازی رو نرخ فریم 60، لذت بیشتری پیدا کرده‌اند و هیچ مشکلی مانع برهم‌خوردن تجربه بازیکن نخواهد شد. جزییات محیط خیلی بالا نیست، اما جاده ها با توجه به طراحی آن‌ها از روی نمونه واقعی مشکل چندانی ندارند. مشکل اینجاست که در بعضی مواقع ممکن است که کمبود جزییات در یک درخت یا اجسام دیگر توی ذوقتان بزند، اما در هنگام حرکت همه چیز زیبا به‌نظر می‌رسد و مناظر دوردست را باید یکی از نقاط قوت بازی دانست. اما از طرف دیگر طراحی اتومبیل‌ها با دقت بسیار بالایی صورت گرفته است. حتی برای هر اتومبیل نقاط برخورد خاصی درنظر گرفته شده که بسته به شدت برخورد، آسیب خواهد دید. این آسیب‌ها در عملکرد اتومبیل تاثیر می گذارند. حتی صدای اتومبیل‌ها نیز کاملا منحصربه‌فرد هستند و با برخوردها و آسیب دیدن نیز ممکن است تغییراتی در صداها ایجاد شود. کمک راننده هم معمولا درست عمل می‌کند، اما در هنگام تصادفات وحشتناک نیز با همان ریتم به صحبت‌هایش ادامه می‌دهد! 

بازی DiRT: Rally با بسیاری از عناوین مشابه فرق اساسی دارد و با یک ریسینگ شبیه‌ساز طرف خواهید شد. خبری از جابجایی زمان نیست و حتی Restart کردن نیز شما را مجازات خواهد کرد. چنین سختی‌هایی ما را به این فکر می‌اندازد که چرا یک بخش تمرینی مناسب در بازی گنجانده نشده تا قبل از ورود به این جهنم طاقت‌فرسا کمی با بازی آشنا شویم. این بازی با سخت‌گیری بسیار زیاد، شما را به‌شدت به‌دردسر خواهد انداخت و لحظات سخت و طاقت‌فرسایی را برایتان رقم خواهد زد. خرج کمی حوصله و تمرین زیاد برای یادگیری باعث می‌شود که بعد از مدتی مهارت زیادی به‌دست آورده و انجام آن لذت بخش شود. پس اگر بازی DiRT: Rally را تهیه کردید، به‌سادگی آن را کنار نگذارید تا بتوانید پس از مدتی لذت یک ریسینگ شبیه ساز واقعی را بچشید. 

نقاط ضعف: 
- تنوع کم مودها
- عدم وجود بخش آموزشی مناسب
- کمبود جزییات در برخی از طراحی‌های محیطی

نقاط قوت:
- یک شبیه ساز کامل و قدرتمند
- اهمیت به موضوع یادگیری
- دوری از مشکلات فنی و آزاردهنده
- توجه بسیار زیاد به جزییات اتومبیل‌ها در تمام بخش‌های آن‌ها


امتیاز: 9 از 10


بازی DiRT: Rally توسطPspro در اختیار نقدستان قرار گرفته است. برای خرید این بازی بهوبسایت Pspro مراجعه کنید.
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر