نقد و بررسی بازی Inside از نگاه وبسایت Videogamer

نقد و بررسی بازی Inside از نگاه وبسایت Videogamer
Inside از ابتدا تا انتها لذت‌بخش است. دنیای صامت اما رنگارنگ و پازل‌های چالش‌برانگیز اما قابل حل، قطعا شما را مدهوش خواهد کرد. یکی از بهترین بازی‌های نسل حاضر را به هیچ وجه از دست ندهید.
  • جدیدترین بازی ها
بازی Inside، محصول استودیوی Playdead، دومین بازی این استودیو پس از بازی مستقل و محبوب Limbo است و از نظر ساختار، شباهت بسیار زیادی به آن دارد؛ داستان صامت بازی حکایتی است از وحشت و اکتشاف و ماجرایی است در محیطی زیبا و بعضا بیگانه. این بازی، جذابیت یک فیلم کوتاه پیکسار را با خشونت یک مبارزه درون قفس ترکیب کرده است. پازل‌های هوشمندانه بازی به گیمر حس باهوش بودن را منتقل می‌کنند. Inside تمام عناصر ذکر شده را با کنترلی ساده اما بی‌نقص ترکیب کرده است و از ابتدا تا انتها لذت‌بخش است.

شما کنترل پسر جوانی را بر عهده دارید که به وضح در حال فرار از چیزی است، هرچند که مشخص نیست از چه فرار می‌کند. کل جریان بازی همین است؛ از شرارتی که در تعقیب شماست، فرار کنید. شما در دنیای بازی مشغول دویدن و پریدن هستید، اما این یک بازی پلتفرمر نیست. در واقع این بازی را می‌توان از زمره ژانر جدید «شبیه‌ساز راه رفتن»، البته در یک سطح دو بعدی و پر از پازل‌های محیطی دانست.

پازل‌های بازی، اشکال و اندازه‌های گوناگونی دارند، و هرچند که از سناریوهای تست شده و جواب پس داده بازی‌های مختلف الهام گرفته شده‌اند، اما چرخش‌های بسیار جالبی به آن‌ها داده شده است. جعبه‌ها، سطوح آب، کلید‌ها، بالابرها، سطوح پرتاب و بسیاری موارد دیگر وجود دارند که آنقدر خوب طراحی شده‌اند که احساس تازگی به گیمر منتقل می‌کنند. احتمالا می‌توانید بازی را حول و حوش 4 ساعت تمام کنید که این زمان شامل مقداری سر خاراندن هم می‌شود. بسیار غیرمحتمل است که شما در یک پازل گیر کنید، زیرا راه‌حل‌ها اکثرا منطقی و در نزدیکی نقطه اصلی پازل هستند.

مرگ به طور مداوم و معمولا با صراحتی هراس‌انگیز به سراغ شما می‌آید. در یکی از لحظات به یادماندنی بازی، شما باید از مکانی عبور کنید که جریان باد شدید، سکو‌هایی را به شدت به اطراف پرتاب می‌کند که اگر پسر جوان ما در کاور نباشد، به تیکه‌های بسیار ریزی تبدیل خواهد شد. این صحنه شاید بی‌رحمانه و خشن به نظر برسد، اما به آن سیاهی که شما فکر می‌کنید، نیست. با وجود موضوع بسیار جدی بازی، گاهی اوقات، فضای نسبتا طنزی بر بازی جاکم می‌شود.

بخشی از جذابیت Inside، در دنیای شگفت‌انگیز و باورپذیری است که Playdead خلق کرده است. دنیای Limbo تماما تک رنگ و مسطح و با مقداری کمی عمق در زمینه بود. اما Inside، با حفظ حرکت دو بعدی، محیطی سه بعدی و رنگارنگ را به گیمر نشان می‌دهد. Inside پر است از جزئیات بی‌شمار کوچک، انیمیشن‌های باورپذیر و رنگ‌پردازی عالی که لبخند بر لب شما می‌آورد.

اگر شما این را می‌خوانید، نگران نباشید؛ چیزی برای شما لوث نشده است و خطر لوث شدن آن را نیز نپذیرید و خودتان آن را بازی کنید. به قیمت 16 یورویی آن هم توجه نکنید. Inside از آن دسته بازی‌هایی است که حتما باید بخرید و در مورد آن با اشتیاق با دوستانتان صحبت کنید. یکی از بهترین بازی‌های نسل حاضر را تحت هیچ شرایطی از دست ندهید.

منبع: Videogamer
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر