نقد و بررسی بازی Total War: Warhammer از نگاه Game Informer

نقد و بررسی بازی Total War: Warhammer از نگاه Game Informer
نبرد‌های عظیم و نفسگیر و استراتژی پیچیده Total War را در نظر بگیرید و آن را با دنیای فانتزی و جذاب Warhammer ترکیب کنید. نتیجه آن، بازی استراتژیک فوق‌العاده‌ و کاملی است که طرفداران هر دو فرانچایز را راضی خواهد کرد.
  • جدیدترین بازی ها
مجموعه Total War، تا کنون بازی‌های زیادی درباره برهه‌های زمانی و داستان‌های تاریخی مختلف داشته است. کنار گذاشتن تاریخ، و ادغام شدن با یک فرانچایز فانتزی کلاسیک در Total War: Warhammer، تلاشی تحسین‌برانگیز و جان تازه‌ای به این مجموعه بازی‌ها بوده که اخیرا به نظر می‌رسید که زیر بار سپاهیان تبر بدست و نیزه‌دار و منجنیق‌ها، در حال خفه شدن بود. با مجموعه‌ای متنوع از نیروهای قابل کنترل و سیستم جادو در خط مقدم جنگی کلاسیک و اقتصادی بر سر قلمرو و کنترل، این بازی، هیچوقت تا این اندازه سرگرم کننده نبوده است.

هر چقدر که طرفداران بازی‌های استراتژیکی تاریخی از ترکیب شدن Total War با نژادهای فانتزی Warhammer ناراضی باشند، نمی‌توان کتمان کرد که این عاملی برای ایجاد نبردها و استراتژی‌هایی است که در یک رویارویی سنتی انسان برابر انسان ممکن نبود. موجودات پرنده‌ی جنون‌آمیز، اولین بار در این مجموعه حضور پیدا کرده‌اند و هیولاهای غول‌پیکر و وحشتناک و توپخانه‌های جادویی به خوبی، فرمول قدیمی این بازی را تحت تأثیر قرار داده‌اند. 

فرقه‌های مختلف بازی، علاوه بر واحد‌ها و نیروهایشان، تفاوت‌های زیادی در میدان نبرد ایجاد می‌کنند و توانایی‌های متفاوتی مانند استفاده از تونل‌ها و مسیرهای زیر‌زمینی، ارتشی از مردگان را در لحظه زنده می‌کنند یا زمین اطراف خود را تباه می‌کنند. تمام این‌ها با هیجان و شکوهی انجام می‌شود که در هیچ پس‌زمینه تاریخی قابل اجرا نیست. هیچ چیز بهتر از تخریب یک دهکده با استفاده از ترورگایست‌ها (خفاش‌های اژدهامانند)، ماشین‌های جنگی هیش (Lumiark of Hysh)، یا یک عنکبوت آراکنورک (Arachnork Spider) نیست.

هر کمپین و داستان، با دیگری تفاوت‌های زیادی دارد و گزینه‌های زیادی از نظر گیم‌پلی در اختیار کاربر می‌گذارد، مانند استفاده از گله‌ای از مردگان برای از پا انداختن دشمن یا استفاده از جادو برای از بین بردن ارتش‌ها در کسری از ثانیه! واحدها، توانایی‌ها و شیوه‌های منحصر بفرد هر فرقه‌ی بازی، به آن‌ها رنگ و بوی خاص خودشان را بخشیده و عامل اصلی اشتیاق شما برای چندباره بازی کردن Total War: Warhammer خواهد بود.

طرفداران قدیمی سری، نباید نگران ساده‌تر شدن بازی باشند، زیرا این نسخه از Total War، عمیق‌ترین و سخت‌ترین نسخه این بازی‌هاست. توانایی‌های شما در زمینه مدیریت دهکده‌ها و مستعمرات، اربابان افسانه‌ای و قهرمانان و درخت تکنولوژی، همواره مورد آزمون قرار می‌گیرد. شما همچنین در کنار نبردهای عظیم و مهم و مأموریت‌هایتان، باید به روابط دیپلماتیک خود نیز اهمیت ویژه بدهید.

حتی اگر در زمینه بازی‌های استراتژیک، حرفه‌ای باشید، با وجود توانایی‌‌ها، پاداش‌ها و قوانین مخصوص هر فرقه، مدیریت و آگاه بودن از همه جوانب بازی می‌تواند شما را خسته و درمانده کند. اما، یک راهنمای جامع، شما را در اولین کمپین همراهی می‌کند و اگر در کمپین‌های بعدی نیز به آن احتیاج داشته باشید، در دسترس است. با وجود حجم عظیم مکانیزم‌ها و اطلاعاتی که در هر لحظه به شما داده می‌شد، بازی کار فوق‌العاده‌ای در زمینه آگاه‌سازی شما انجام می‌دهد، حتی اگر توقف بازی برای خواندن این اطلاعات کمی آزاردهنده شود.

اگرچه کمپین‌های زمان‌بر بازی می‌توانند خسته‌کننده شوند، اما پاداشی که در قبال آن دریافت می‌کنید، ارزش آن را دارد. مشاهده تغییرات امور در طول زمان (نیروهای فرقه آشوب هم ممکن است به ملاقات شما بیایند!) و سلطه بر دنیا همیشه لذت‌بخش است. برای کسانی که خیلی سریع می‌خواهند وارد نبرد شوند، بخشی به نام Instant Action وجود دارد که متشکل از نبرد‌های آنی و مستقل از کمپین است و شما را، مجهز به واحدهای گوناگون، در میدان نبرد قرار می‌دهد. بخش مولتی‌پلیر نیز در دسترس است و شما می‌توانید به صورت یک در برابر یک یا دو در برابر دو، با دیگران بازی کنید و به مبارزه بپردازید.

علاوه بر اجرای بی‌نقص عوامل و ویژگی‌های دنیای Warhammer، این بازی از نظر فنی نیز یکی از بهترین های سری است. بعضی اوقات، بعد از اجرای بازی کمی طول می‌کشد تا همه چیز بالا بیاید، اما من در طول 40 ساعت بازی خودم، با عملکردی کامل و عاری از هر گونه کراش یا ارور مواج شدم.

Total War: Warhammer، یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه است و طرفداران هر دو فرانچایز از آن راضی خواهند بود. کسانی که به دنبال یک تجربه تاریخی هستند، احتمالا با این بازی ارتباط برقرار نمی‌کنند اما بسیاری از دوستداران استراتژی غرق در آشوب و جادوی آن خواهند شد.

منبع: Game Informer
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 23 مرداد 1396
خیلی عالی بود

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر