نقد و بررسی تپ‌‌ سی؛ اپلیکیشن درخواست سریع و ارزان تاکسی

نقد و بررسی تپ‌‌ سی؛ اپلیکیشن درخواست سریع و ارزان تاکسی
امروزه کارهایی که می‌توان در بستر اینترنت انجام داد، روز به روز گسترده‌تر می شود. مردم روزانه مسافرت‌های درون شهری زیادی را انجام می‌دهند اما استفاده از تاکسی‌ها برای جا‌به‌جایی، مشکلات مخصوص به خود را دارد‌. اول از همه شما، نمی توانید در هر نقطه‌ای به تاکسی دسترسی‌ داشته باشید. علاوه بر این، کرایه تاکسی‌ها نیز در برخی از نقاط متغیر است و هر فرد نرخ جداگانه ای را به عنوان کرایه از مسافر دریافت می‌کند.
  • جدیدترین بازی ها
این مشکل دو طرفه است و اگر راننده باشید، نمی‌توانید آزادانه در هر نقطه ای که مایل باشید، اقدام به جابه جایی مسافر کنید. علاوه بر این، باید مبلغی از کرایه‌های دریافتی را به پیمانکار خود پرداخت کنید. اما با برنامه تپ‌سی، مسافر می‌تواند در هر نقطه شهر ، درخواست ماشین را انجام داده و راننده نیز می‌تواند در هر جایی که مایل است اقدام به جابه جایی مسافر کند. کرایه مسیر نیز از قبل کاملا مشخص است و هیچ تغییری در آن ایجاد نمی‌شود. نکته دیگر این است که برنامه شبانه روزی است و تعطیلی در آن وجود ندارد. پس در هر زمانی که بخواهید، می‌توانید از سرویس‌های برنامه استفاده کنید. در واقع تپ‌سی، پل ارتباطی بین مسافر و راننده است.
در ادامه برنامه تاکسی انلاین تپ‌سی را بررسی خواهیم کرد.
این برنامه هم‌اکنون در شهر های تهران،کرج،اصفهان و مشهد فعال است و برای تمامی نقاط این استان‌ها، راننده فعال دارد. پس از نصب برنامه باید شماره تلفن خود را در برنامه وارد‌ کنید، این شماره در آینده برای ارتباط بین راننده و مسافر، استفاده خواهد شد. پس از تایید کد پیامک شده، وارد صفحه اصلی برنامه خواهید شد. برنامه‌ دارای دو نسخه است که اولی مربوط به مسافران و برای درخواست خودرو است و دومی برای رانندگان و صاحبان وسیله نقلیه. ما نسخه مربوط به دریافت خودرو را بررسی خواهیم کرد. با توجه به اینکه این برنامه برای مسیریابی از نقشه استفاده می کند، بهتر استGPS  دستگاه خود را هنگام ورود به برنامه فعال کنید تا مختصات نمایش داده شده در نقشه دقیق تر باشد.در صفحه اصلی برنامه آدرس مکانی که هم اکنون در آن حضور دارید به عنوان مبدا مشخص شده است، البته در صورت تمایل می‌توانید مبدا خود را تغییر بدهید.

در نقطه نشان‌گر مبدا، تعداد ماشین‌هایی که اطراف آن محدوده هستند مشخص شده شده است پس از تعیین مبدا، باید مقصد سفر خود را تایین کنید. برای تعیین مقصد دو روش وجود دارد: اولی استفاده از نقشه برنامه است و دومین راه، وارد کردن نام مقصد به صورت مستقیم است.

 همچنین این قابلیت وجود دارد که برای یک مسیر چند مقصد در نظر بگیرید یا در مسیر های مختلف، زمانی را بر توقف تعیین کنید. پس از تعیین مقصد، مبلغ قابل پرداخت برای شما مشخص خواهد شد. پرداخت کرایه نیز به دو روش نقدی و اعتباری امکان پذیر است که در روش نقدی به صورت سنتی کرایه را به خود راننده می‌دهید و در روش اعتباری، کرایه را به صورت انلاین و با کارت بانکی‌ خود پرداخت خواهید کرد. در صورتی که کد تخیفیف داشته باشید، مقدار تخفیف از مبلغ پرداختی شما کم خواهد شد. همچنین اگر برنامه را به دوستان خود معرفی کنید به ازای هر نفر، مبلغی به حساب شما اضافه خواهد شد و می‌توانید با آن سفر های رایگان انجام دهید.

نوع سرویس درخواستی نیز قابل تنظیم است، در برنامه سه نوع سرویس کلاسیک،لوکس و بانوان وجود دارد. در سرویس کلاسیک، ماشین‌های معمولی قرار گرفته‌اند که انتخاب آن‌ها از نظر اقتصادی بهتر است‌، زیرا کرایه در این نوع سرویس از حالت‌های دیگر کمتر است. در سرویس لوکس همانگونه که از نام آن مشخص است، ماشین‌های گران قیمت قرار دارد و مسلما کرایه حمل و نقل با آن، از سرویس کلاسیک بسیار بیشتر است. سرویس آخر مخصوص بانوان است، با انتخاب این سرویس تنها راننده‌های خانم برای شما جست وجو خواهند شد البته تعداد رانندگان این سرویس زیاد نیست، ولی این قابلیت برای بانوان بسیار مفید و کاربردی است. در پایان سفر، می‌توانید به راننده و کیفیت خدمات رسانی او امتیاز دهید. این امتیازدهی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا برنامه میزان رضایت کاربران را از سرویس خود را متوجه شده و کیفیت راننده‌ها را ارزیابی می‌کند.
در قسمت اعتبار این امکان وجود دارد تا مبلغی را از کارت بانکی ‌خود به این قسمت انتقال دهید تا در سفر‌های آینده بدون نیاز به شماره بانکی و مشخصات آن، هزینه سفر را با اعتبار موجود در برنامه پرداخت کنید. در واقع این قسمت مانند کیف پول در برنامه عمل می‌کند. در بخش ‌کد هدیه، با وارد کردن کد‌هایی که برنامه در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، مبلغی به اعتبار حساب شما افزوده خواهد شد.در قسمت محل‌های منتخب، این قابلیت وجود دارد تا مکان هایی که بیشتر در آن‌ها رفت و آمد داشته یا مثلا محل کار یا دانشگاه شما در آن نقطه است را نشان دار کنید تا در سفر های بعدی بدون فوت وقت، مقصد و مبدا خود را از روی آن ها انتخاب کنید.

برای اضافه کردن نقطه جدید، کافیست نام یا آدرس آن محل را در این قسمت وارد کنید تا برنامه آن را به عنوان آدرس های منتخب شما در نظر بگیرد. در صورت ایجاد هر گونه مشکل در کار با برنامه یا برخورد راننده، می‌توانید با پشتیبانی برنامه تماس برقرار کرده و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارید تا اقدامات لازم صورت گیرد. 

راننده‌های موجود در سیستم، تقریبا قابل اعتماد هستند زیرا هر راننده قبل ‌از دریافت مجوز کار با تپ‌سی، باید اطلاعات و مشخصات کامل خود را به تپ‌سی ارایه دهد.

رابط کاربری:
رابط کاربری برنامه ساده و کاربردی است؛‌ اما از لحاظ بصری جای پیشرفت‌ داشته و دسترسی به امکانات برنامه برای کاربران غیر حرفه‌ای کمی مشکل است.اما در مجموع رابط کاربری برنامه قابل قبول است و تپ‌سی نمره خوبی در بخش رابط کاربری از ما دریافت می‌کند.

برنامه‌های مشابه:
مهم ترین برنامه مشابه و رقیب تپ‌سی برنامه اسنپ است. اپلیکیشن اسنپ بسیار دقیق تر و قدرتمند تر از تپ‌سی است. اسنپ محبوبیت بیشتری داشته و اخیرا قابلیت حمل و نقل موتوری نیز به آن اضافه شده است که بسیار کاربردی و مفید است. تپ‌سی رانندگان بسیار کم تری نسبت به اسنپ دارد و ممکن است در بعضی‌ موارد، هیچ ‌راننده‌ای در محدوده دلخواه شما، آماده به کار نباشد‌. در عوض، قیمت های تپ‌سی بسیار ارزان تر از اسنپ است و این برای مشتری نکته مثبتی محسوب می شود اما اگر راننده باشید، این ویژگی به ضرر شما خواهد ‌بود. علاوه بر‌این تپ‌سی استان‌های بیشتری را پشتیبانی می‌کند.
در مجموع تپ سی نسبت به اسنپ برنامه نویسی ضعیف‌تری دارد و همین موضوع باعث کاهش محبوبیت آن، در مقابل برنامه‌ی رقیب شده است. برای حل این موضوع، توسعه دهندگان این برنامه باید در بروز رسانی های آینده، مشکلات برنامه را برطرف کرده و امکانات بیشتری را به برنامه اضافه کنند.

"نقاط قوت"
-   امکانات و ویژگی‌های کاربردی‌ برنامه
-  کرایه‌های ارزان و به صرفه
- پشتیبانی از 4 استان بزرگ کشور

 "نقاط ضعف"
-   تعداد رانندگان فعال، کم و محدود است
-  نقشه برنامه در بعضی موارد عملکرد درستی ندارد

 شرکت سازنده:TAP30  
امتیاز ما به برنامه: 8 از 10
امتیاز برنامه در بازار: 4 از 5
نسخه بررسی ‌شده: 1.6.2
پلتفرم:iOS ---android 
لینک‌ دانلود:


 نظرات خود را در مورد این برنامه با ما‌ به اشتراک ‌بگذارید...

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 21 آذر 1396
شرکت تپسی یک شرکت استثمارگر حرفه ای قشر رانندگان زحمتکش است
شیک و مجلسی و اسان با وعده های دروغین راننده جذب میکند و خیلی راحت بهره کشی به نفع منافع خود میکند و برای فرار از تعهدات قانونی که به نظر میرسد مساعل مالیاتی و عوارضی باشد راحت رانندگان رو بدون دلیل موجه بدون پاسخگویی عزل میکند
تپسی یعنی تضییع حقوق دیگران به سود منافع خود

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر