نقد و بررسی جامع الجی G5 از دیدگاه PhoneArena

نقد و بررسی جامع الجی G5 از دیدگاه PhoneArena
الجی با پرچمدار جدیدش نشان داد که می خواهد با نوآوری و خلاقیت به جنگ رقبای سنتی اش برود. گوشیی با طراحی ماژولار، دوربینهای دوگانه و کلی دوست! با نقدستان همراه باشید تا در مورد این گوشی اطلاعات بیشتری کسب کنید...
  • جدیدترین بازی ها

معرفی

چه مشخصاتی موجب ساخت یک پرچمدار خوب می شوند؟ شاید فکر کنید در یک صنعت چندین میلیارد دلاری با میلیون ها مشتری سالیانه جواب این سوال شامل گستره ی وسیعی از قابلیتها و مشخصات مختلف باشد. ولی در واقع حداقل طی چند سال گذشته چنین نبوده است.
البته منظور این نیست که پرچم داران هر سال از گوشی های مشابه سال گذشته بهتر نیستند، چنین حرفی غیرمنصفانه است. ولی چند وقتیست که هیچکدامشان باعث نشده اند  با دیدنشان فکمان بیفتد! چیزی که بدانیم جدید و هیجان انگیز است.
الجی سعی کرده با ارائه ی گوشی G5 دقیقا همین کار را انجام دهد. دوستداران تکنولوژی را هیجان زده کند و خاص باشد. برای اینکار  الجی G5  را از دو نظر تجهیز کرده است. اول لوازم جانبیی هستند که الجی آنها را "دوستان" می نامد. به دلیل طراحی ماژولار می توانید قسمت زیرین گوشی را مانند یک کارتریج خارج کرده ، باتری آنرا عوض کنید یا لوازم جانبی مانند ماژول دوربین یا کانورتر صدای حرفه ای را به آن متصل کنید.همچنین لوازمدیگری نیز ساخته که به گوشی از طرق دیگر متصل می شوند، مانند ربات توپی کنترل از راه دور، دوربین 360 درجه و عینک واقعیت مجازی. قابلیت مهم دیگرش دوربین های دوگانه ی پشت گوشی هستند که ساختار خاصی دارند.

مشخصات کلی گوشی G5 :

LG G5 Review

دوستان گوشی G5 :

LG Friends - LG G5 Review

داخل جعبه ی گوشی G5 :

LG G5 Review
•    گوشی الجی G5
•    دفترچه ی راهنما
•    تبدیل Micro USB Type-C به USB
•    شارژر سریع 1.8 آمپر
•    پین خارج کردن سیم کارت

طراحی

پلاستیک رفت، فلز آمد؟ البته نه کاملا!
LG G5 Reviewبرای سه سال گذشته الجی رویکردی مشخص را در طراحی گوشیهای پرچمدارش دنبال کرد و گوشیهای سطح پایینترش نیز از آنها تاثیر پذیرفتند. معمولا بدنه هایی کمانی شکل با گوشه های کمی خمیده و دکمه های پاور و ولوم در پشت گوشی و از جی3 به بعد قاب پشتی قابل باز شدن. با ارائه ی گوشی G5  الجی ظاهرا دارد به دوران این نوع طراحی پایان می دهد و مسیرش را عوض می کند.
قطعا بیشتر افراد این را قبول دارند که جی 5 آن پرچمداری نیست که انتظار داشتیم جایگزین جی4 شود. گوشه های گردتری دارد، باریک تر بوده و صاف است، دکمه های ولوم نیز جابجا شده اند و به گوشه ی سمت چپ رفته اند. دکمه ی پاور که اسکنر اثر انگشت نیز هست مانند نکسوس 5X به شکل دایره ای  در پشت قرار دارد. مساله ی مهم دیگر این است که الجی پلاستیک را کنار گذاشته و برای ساخت بدنه به سراغ آلمینیوم رفته است، البته حسی از یک گوشی آلمینیومی را ندارد، زیرا به دلیل نامعلومی قاب آلمینیومی پشت گوشی از لایه ی ضخیمی  پلاستیک پوشانده شده است.
LG G5 Review
عجیب ترین قسمت طراحی جدید جی 5 قطعا بخش ماژولار زیرینش است که با فشردن دکمه ی کوچکی در سمت چپ گوشی جدا می شود. پروسه ی جدا کردنش به خوبی طراحی شده و بسیار راحت است، البته وقتی ماژول را خارج می کنید جدا کردن باتری کمی سخت است، فشار مورد نیاز برای جدا کردنش از پایه ی ماژول به قدری زیاد است که ما همیشه میترسیدیم که باتری بشکند! هرچند که به احتمال زیاد اکثر کاربران به ندرت مجبور به اینکار خواهند شد ولی باز هم کمی ناامیدکننده است.
LG G5 Review
با بیان همه ی اینها سوال این است که آیا جی 5 می تواند پا در کفش های چرمی جی4 بگذارد؟! به نظر ما بله و جزئیات طراحی شیک مانند نوار کرومی نازکی که دور گوشی را فرا گرفته است به این موضوع کمک می کنند. پس به طور کلی ما از طراحی گوشی راضی هستیم، هرچند که پشت مات آن کمی لیز است. در کل رویکرد مینیمالیستی الجی را می پسندیم ، هرچند که طراحیش ما را شیفته ی خود نمی کند.
در عکس زیر می توانید مقایسه ی ابعاد و طراحی ظاهری آنرا با سه گوشی مطرح دیگر ببینید:

صفحه نمایش

صفحه نمایش کوچکتر با همان رزولوشن کواد اچ دی
LG G5 Review
الجی اولین شرکتی بود که صفحه نمایش کواد اچ دی را در گوشیهایش ارائه کرد، ولی خوشبختانه ظاهرا دلیلی برای افزایش رزولوشن صفحه نمایش جی 5 ندیدند. رزولوشن همان 1440x2560 است که البته حالا به جای 5.5 اینچ در صفحه ی 5.3 اینچی جای گرفته. الجی متود محافظت از شیشه ی صفحه نمایش را 3D Arc glass می نامد. درک ما این است که احتمالا منظور الجی استفاده از شیشه ی مخصوص به خودشان به جای گوریلاگلس است!
مانند گذشته، الجی در مورد رنگهای صفحه نمایش جی 5 از استاندارد sRGB فاصله گرفته و رنگهای صفحه نمایش کمی به سمت آبی تمایل دارند، به همین دلیل دمای رنگ آن 7820 کلوین می باشد که کمی نامیدکننده است. گامای متوسط آن نیز 2.14 است که قابل قبول می باشد، ولی عملکرد صفحه نمایش کمی سرگردان است، به این معنی که بخش های روشن از هر عکسی به صورت مصنوعی روشن تر می شوند. همه ی اینها را که جمع بندی کنید به نتیجه ای ناامید کننده ای می رسید: دقت رنگ هنوز راه زیادی را در پیش دارد!

حالا به سراغ نکته ی مثبتش برویم، صفحه نمایش جی 5 می تواند  حداکثر روشنایی عجیب غریبی را در محیط های پرنور ارائه کند. این گوشی توانست در حداکثر روشنایی به 800nit برسد، همچنین از نظر حداقلی نیز می تواند تا عدد بسیار خوب 4nit روشنایی را کم کند.
در نهایت الجی توانسته صفحه ی IPS گوشی را به گونه ای دستکاری کند که از قابلیت صفحه ی همیشه روشن پشتیبانی کند. این امکان جدید به کاربر اجازه می دهد  ساعت، تاریخ و نوتیفیکیشن های خود را ببیند، بدون اینکه نیازی به خارج شدن از استندبای داشته باشد. ولی ضعف این سیستم در این است که قابلیت شخصی سازی بسیار محدودی دارد و نور آن بسیار کم است، حتی در محیطی  با روشنایی متوسط نیز خواندنش بسیار سخت است.
LG G5 Review
توجیه الجی برای صفحه نمایش همیشه روشن این است که کاربران در طول روز چندین بار صفحه نمایش خود را روشن می کنند تا ساعت یا نوتیفیکیشن ها را ببینند، به این شکل در واقع صفحه ی همیشه روشن در مصرف باتری صرفه جوبی خواهد کرد. با وجود اینکه این سیستم در جی 5 برعکس گلکسی اس7 و اس7 اج از نوتیفیکیشن اپ های ساخت ثالث نیز پشتیبانی می کند ما در مورد درستی ادعای الجی شک داریم. زیرا شما به هر حال باید صفحه را روشن کنید تا ببینید نوتیفیکیشن چه هست!

رابط کاربری

بالاخره! الجی رویکرد رنگین کمانی به طراحی رابط کاربری را کنار گذاشته و به سراغ طرحی ساده تر و دلپذیرتر رفته

با آپدیت شدن جی 4 به اندروید 6 مارشملو ما انتظار داشتیم جی 5 نیز از رابطی با ظاهر مشابه استفاده کند، ولی خوشبختانه چنین نشده است، می گوییم خوشبختانه زیرا ما هیچوقت از ظاهر رابط کاربری گوشیهای قدیمی تر الجی راضی نبودیم.
با نگاه به رابط جی 5 تغییرات مثبتی را شاهد هستیم، رنگهای ملایم تری در این سیستم عامل مورد استفاده قرار گرفته اند و تم کلی آنرا رنگهای سیاه و سفید تشکیل می دهند. بعد از سالها دیدن طرحهای کارتونی از الجی بسیار خوشحالیم که رابطی ساده تر و بالغ تر را از این شرکت میبینیم.
البته طراحی ، تنها تفاوت سیستم عامل جدید این گوشی نیست. به طور مثال اپ دراور به طور کامل حذف شده است و حالا مانند iOS  تمام اپ ها در صفحات هوم پخش می شوند. قابلیت Dual window نیز از جی5 حذف شده است، که به احتمال زیاد به دلیل صفحه نمایش کوچکترش است. اپ LG Health نیز مورد بهینه سازی قرار گرفته و از نظر ظاهر و عملکرد کاملا به روز شده. مهمتر از همه اینکه تمامی کاربران جی 5 می توانند از 100 گیگابایت فضای رایگان Google Drive برای دو سال استفاده کنند.

اسکنر اثر انگشت

بالاخره سری G دکمه ی پاور را با اسکنر اثر انگشت یکپارچه ارائه کرد!  و خوشنودیم گزارش دهیم که در بیشتر موارد بسیار قابل اعتماد است. همچنین نیازی نیست اول آنرا از استندبای خارج کنید تا عمل کند، بعلاوه می توانید عکسها و نوت های حساستان را نیز با استفاده از این اسکنر قفل کنید. نکته ی منفی آن این است که چندان دل خوشی از سنسور اثر انگشت در پشت گوشی نداریم، وقتی آنرا در دست دارید مشکلی نیست و به خوبی در دسترس است، ولی وقتی بر روی میز باشد باید آنرا بلند کرده در دست بگیرید و سپس قفل گوشی را باز کنید.

تلفن


وقتی به موضوع ابتدایی تماس تلفنی میرسیم الجی G5 به طور کلی از نرم افزاری مشابه آنچه در G4 دیده بودیم استفاده می کند، البته یک سری تغییرات وجود دارند، مثلا نوار favorites حذف شده که موجب ناخشنودی است، چون بسیار کاربردی بود.

ارسال پیام

اپ پیام های الجی G5 بسیار ابتداییست، ولی شک داریم نیاز شما را برآورده نکند. پکیج استاندارد، شامل فیلتر اسپم، پاسخ  سریع و ارسالهای برنامه ریزی شده سر جایشان هستند. امکان اضافی که در این اپ وجود دارد تم هایی هستند که امکان شخصی سازی پس زمینه و طرح و ظاهر حباب های مکالمات را می دهند.

تقویم


اپ تقویم الجی G5 در واقع بسیار قدرتمند است، به خصوص برای یک برنامه ی استاندارد. البته قابلیتهای تغییر نمایش تقویم بر اساس ماه، هفته یا برنامه ها در آن را دارد، ولی موضوع جالبش پکیج رویدادهایش است.
این پکیج رویدادها می تواند به اپ های خارجی مانند فیس بوک و اپ یادآوری خود گوشی متصل شود، به این شکل می توانید به راحتی رویدادهای پیش رو یا کارهای انجام نشده را با Drag and drop به وظایف هفتگیتان اضافه کنید.

عملکرد

بالاخره، آن چیزی است که باید باشد
سابقه ی الجی در خصوص نوع پردازنده هایی که در گوشیهایش استفاده می کند چندان خوب نیست. در مورد G3 مشکل این بود که پردازنده ی توانمند اسنپ دراگون 801 می بایست با تعداد پیکسل های زیاد کواد اچ دی سر و کله بزند، در حالیکه G4  از دومین پردازشگر قدرتمند در دسترس یعنی اسنپ دراگون 808 استفاده می کرد.
در مورد گوشی G5  الجی خیال همه را راحت کرده است، و از بهترین پردازشگر کوالکام یعنی اسنپ دراگون 820 استفاده نموده. کوالکام مدعی است که هسته های 64 بیتی این پردازشگر 2 برابر قدرتمندتر از هسته های موجود در اسنپ دراگون 810 هستند و پردازشگر گرافیکی Adreno 530 از بهینه سازی 40 درصدی برخوردار شده است. به اینها 4 گیگابایت رم از آخرین نسل LPDDR4 را اضافه کنید و حداقل بر روی کاغذ پکیج کاملی را خواهید داشت.
خوشبختانه در تست های ما این تغییرات خود را به خوبی نشان دادند. درست است که هیچ کس G4 را کند نمی داند، ولی گهگاه دچار لغزش می شد، حالا  الجی G5 با سرعت و عکس العمل بالایش سخت گیرترین کاربران را هم راضی خواهد کرد.
در نهایت گوشی G5 یک سنت قبلی را حفظ کرده که از دیدنش بسیار خوشحالیم، آنهم قابلیت افزایش حافظه با استفاده از کارت microSD است.

اینترنت و ارتباطات


اینترنت گردی در الجی G5 به معنی کار کردن با Chrome گوکل است، که البته خبر خوبی است. کروم در کل عملکرد خوبی دارد و قابلیت هماهنگ شدنش با نسخه ی مورد استفاده در کامپیوتر شخصی می تواند بسیار مفید باشد، ولی عملکرد خود گوشی G5 در کار با صفحات اینترنت مانند جابجایی یا زوم صفحه سوال برانگیز است. این عملکردها به کندی و با تاخیر انجام می شوند. این چیزیست که با توجه به کارکرد روان گوشیG5 در قسمتهای دیگر انتظارش را نداشتیم.
از نظر ارتباطات الجی G5 چیزی کم ندارد. دارای وای فای دوبانده ، پشتیبانی از بلوتوث 4.2، NFC، USB Type-C و حتی درگاه مادون قرمز است. سیم کارتش نیز از نوع نانو می باشد، پس اگر میخواهید G4 خود را به G5  آپگرید کنید این مساله را در نظر داشته باشید.
در نهایت هم همانطور که گفتیم G5 تنها وارد صحنه نشده است، بلکه با خود گروه دوستانش را نیز آورده! در بین این دوستان رباتی توپی شکل از نوع کنترل از راه دور وجود دارد، این ربات دارای دوربینی مستقل می باشد، حتی لیزری برای سر کار گذاشتن گربه ی خانگی نیز در آن کار گذاشته شده است! یک دوست دیگر دوربین 360 درجه ی آن است که به زودی وارد بازار خواهد شد. در بین گروه دوستان گوشی G5 یک عینک واقعیت مجازی نیز دیده می شود.

دوربین

عملکرد عالی در فضای آزاد، کمی ضعیف در فضای بسته
The LG CAM Plus - LG G5 Review
اگر با دوربین های دوگانه ی جلوی V10 کار کرده باشید حتما می دانید عملکرد دوربین گوشی G5 چگونه است. توضیح ساده اش این است که نرم افزار دوربین گوشی به شما اجازه می دهد با فشردن یک دکمه سنسور استفاده شده برای عکاسی را عوض کنید. ایده ی آن این است که دو دوربین مختلف برای کاربردهای مختلف در اختیارتان قرار دارند. دوربین  اصلی از سنسور 16مگاپیکسلی با ابعاد 1/2.6  اینچ و پیکسل های نسبتا کوچک 1.12 میکرونی بهره می گیرد،  دیافراگم آن از نوع f/1.8 بوده و بسیار باز محسوب می شود، همچنین دارای لرزشگیر اپتیکال هم هست. در واقع همان سخت افزاریست که در جی4 یافت می شد. در کنار این دوربین یک سنسور 8مگاپیکسلی نیز با وسعت دید 135 درجه قرار گرفته است. این وسعت دید از چشم انسان نیز وایدتر است.
ولی چرا این همه دردسر؟ خوب وقتی الجی G5  را در دست بگیرید متوجه می شوید. به طور خلاصه  دوربین دوم به شما اجازه می دهد از صحنه ها و مناظری عکس بگیرید که با گوشیهای دیگر مجبورید برای ثبتشان از حالت پانوراما استفاده کنید. البته به دلیل واید بودن زیاد لنز کمی اعوجاج در عکس وجود دارد که آنقدری نیست که از ارزش آن کم کند. در واقع می تواند در بسیاری موارد به صورتی خلاقانه مورد استفاده قرار بگیرد. البته نمی تواند به تنهایی عاملی برای انتخاب الجی G5 به جای گوشی دیگری باشد.
در جلوی گوشی همان سنسور 8 مگاپیکسلی مورد استفاده قرار گرفته است که حاضریم شرط ببندیم دقیقا همان دوربین جلویی جی4 است.
The LG CAM Plus - LG G5 Review
اگر در مورد عکاسی جدی هستید، شاید بخواهید نگاهی هم به LG Cam Plus بیندازید، که بوسیله ی طراحی ماژولار گوشی به آن متصل می شود. این دستگاه کمی ضخیم است ولی بسیار راحت در دست می نشیند. Cam Plus با خودش یک باتری 1200 میلی آمپری نیز دارد و کنترلهای فیزیکی را به دوربین گوشی اضافه می کند تا کار عکاسی و فیلمبرداری را کمی راحت تر کند.
نرم افزار دوربین گوشیG5 تغییرات بسیار کوچکی نسبت به V10 و G4 دارد. برای شروع آیکون ها تنها اشکالی توخالی هستند  که موجب سادگی هرچه بیشتر رابط دوربین شده است. ولی به ظاهر ساده اش نگاه نکنید، جی5 دوربینی بسیار توانا دارد با کنترلهای دستی کامل. بعلاوه حالتهایی مانند snap(فیلمهای کوتاه مانند آنچه در Vine وجود دارد) و Popout (لایه ای از عکس گرفته شده با دوربین اصلی را بر روی پس زمینه ای شفاف از دوربین واید قرار می دهد) به رابط کاربری افزوده شده اند.
Camera interface - LG G5 Review
وقتی به سراغ کیفیت عکاسی میرویم، حس می کنیم داریم G4 را بررسی می کنیم! که البته با توجه به سنسور مشابه این مساله کاملا طبیعی است. به طور خلاصه این به معنی نتایجی عالی در عکاسی فضای باز و در طول روز، همراه با رنگهایی طبیعی است. از زیاده روی در sharpening که همواره گریبان گیر دوربین گوشیهای سامسونگ بوده نیز خبری نیست. در کل جزئیات خوبی تولید می کند، ولی کمبود sharpenning می تواند موجب از بین رفتن برخی جزئیات در تار و پودهای پیچیده بشود.
پس از این عملکرد قدرتمند در نور مناسب، الجی G5  در فضای بسته کمی ما را ناامید کرد. سنسورش برای تنظیم تراز سفیدی در نور کم مشکل دارد که نتیجه اش معمولا عکسهایی بیش از حد گرم است. همچنین سیستم کاهش نویز نیز بیش از حد دخالت کرده و درحالیکه باعث کاهش نویز می شود جزئیات را از بین برده و تار می کند.
نمونه عکسهای ثبت شده با جی5 (برای مشاهده ی عکس در سایز اصلی بر روی آن کلیک کنید):
دوربین اصلی:

دوربین واید:
دوربین اصلی:
دوربین واید:

اچ دی آر با دوربین اصلی:
اچ دی آر با دوربین واید:
عکاسی در نور کم:
در نهایت، الجی G5 در فیلمبرداری می درخشد. قابلیت پشتیبانی از کیفیت 4K را در کنار فیلمبرداری اسلوموشن و تایم لپس داراست. همچنین می توانید از فیلترهایی نیز برای فیلمبرداری بهره بگیرید. همین عملکرد عالی این سوال را پیش می آورد که چرا الجی کنترلهای دستی فیلمبرداری که در وی10 شاهدشان بودیم در این گوشی استفاده نکرده است. البته دلیلش هرچه که بوده خیلی هم مهم نیست.
از نظر کیفیت ، واقعا رضایت بخش است. رنگها دقیقند و حرکات بسیار روان دیده می شوند. البته بعضی اوقات میزان نویز زیاد می شود که دلیلش را متوجه نشدیم، به احتمال زیاد یک مشکل نرم افزاریست. جالب اینکه در حین فیلمبرداری هم می توانید بین دوربین اصلی و دوربین واید سوییچ کنید. هرچند که اینکار موجب ایجاد پرشی لحظه ای در فیلم می شود.

نمونه ویدئوهای الجی G5 :

فیلمبرداری در فضای باز:
Loading the MediaPack player...

فیلمبرداری در نور کم:
Loading the MediaPack player...

چندرسانه ای

گالری استاندارد الجی G5 مانند همیشه قدرتمند است، و حتی امکانات جدیدی را نیز به گالری استفاده شده در G4  اضافه می کند. حالا قابلیت مرتب سازی ویژه ای بر اساس حالت عکاسی وجود دارد، تا بتوانید هر نوع عکسی  را که نیاز دارید سریعتر پیدا کنید. مانند گذشته ادیت عکسها شما را به اپ Google photos میفرستد که قابل قبول است.
ویدئوپلیر آن نیز حالا از هر زمان دیگری بهتر است. دارای صفحه ی ادیت بسیار کاملیست که به شما اجازه می دهد فیلم را ببرید، سرعتش را کم یا زیاد کنید، یا فیلترهای خلاقانه و موزیک به آن بیفزایید. برای یک اپ پیش فرض واقعا کامل است.
برویم به سراغ صدا. اسپیکر گوشی که در زیرش قرار دارد بسیار قوی است، هرچند که توانست تنها به عدد 73 دسی بل برسد، ولی کیفیت کلی اش از جی4 به مراتب بهتر است.
LG Hi-Fi Plus module - LG G5 Review
بعلاوه امکان اتصال ماژول LG Hi-Fi Plus را نیز دارد. این دستگاه که توسط Bang & Olufsen ساخته شده به رنگ مشکی مات می باشد که ظاهر گوشی G5 را شیک تر هم می کند. مهمتر اینکه دارای کانورتر باکیفیت تری است که اجازه می دهد با استفاده از جک 3.5 میلیمتری به موسیقی فشرده نشده و باکیفیت بسیار بالا گوش کنید. البته اگر فایلهای موسیقی با چنین کیفیتی را در اختیار دارید، چون اکثر سرویس های موسیقی آنلاین تنها فایلهای فشرده شده ارائه می کنند و نمی توانید با آنها از کیفیت این ماژول بهره ی کافی را ببرید.
نمودار خروجی صدای جی5 و مقایسه آن با 3 گوشی مطرح دیگر:

کیفیت تماس

درست است که گوشی های هوشمند تبدیل به چیزی به مراتب بیشتر از یک تلفن همراه شده اند، ولی این به معنی کم شدن اهمیت کیفیت تماس تلفنی نیست.
در مورد جی5 باید بگوییم چندان ما را تحت تاثیر قرار نداد، هرچند که نمی توان آنرا ناامیدکننده دانست. البته مانند همیشه کیفیت تماس بستگی به مکان و سرویس موبایل شما نیز دارد. در کل جی5 کمی بهتر از متوسط محسوب می شود و به هیچ عنوان عالی نیست.
LG G5 Review
میزان صدای آن در کل خوب است، ولی تون صداها به خوبی منتقل نمی شوند و صدای افراد شکلی مصنوعی و رباتیک به خود می گیرد. البته خوشبختانه اسپیکر تلفن آن بزرگ بوده و چندان مهم نیست گوشی را نسبت به گوشتان چگونه نگه دارید، به هر حال صداها را به خوبی خواهید شنید.

عمر باتری

در خصوص عمر باتری پرچم دارانش، الجی سابقه ی چندان درخشانی ندارد، حداقل از G2 به بعد. بر روی کاغذ الجی G5 نیز ضعیف است و باتری آن تنها 2800 میلی آمپر ظرفیت دارد. ولی این موضوع کمی گول زننده است، زیرا در واقعیت کمی بهتر از گذشتگانش عمل می کند. البته هنوز موفق نشده ایم تست باتری کاملمان را بر رویش انجام دهیم.
در حال حاضر این نتایج تستهای انجام شده است:
زمان صحبت در حالت 3G حدود 20 ساعت است و زمان استندبای در حالت 2G حدود 15.8 روز، که برتری حدود 5درصدی را نسبت به مدل قبلی نشان می دهد.

جمع بندی

The LG Friends modules - LG G5 Review
در انتهای تست این گوشی ، حس می کنیم دقیقا نمی توانیم بگوییم چه مشکلی با الجی G5 داریم. در واقع پرچم داری تواناست و آپگرید مناسبی نسبت به مدل قبلی کمپانی به حساب می آید، ولی کاراکتر ضعیفی دارد. نمی توانیم هیچ بخشی را پیدا کنیم که به طور کاملا واضحی از سایر رقبایش برتر باشد.
البته این موضوع وقتی صادق است که به گوشی G5 به صورت یک محصول تنها نگاه کنید. وقتی لوازم جانبی اش را در نظر بگیرید سخت بتوان گفت گوشی جذابی نیست. ولی ما حس می کنیم که این خود لوازم جانبی هستند که به عنوان محصولاتی تنها،جذابند و نه خود گوشی.
برای اینکه کمی تاثیر دو پاراگراف منفی که خواندید را کم کنیم باید بگوییم الجی G5 گوشی دوست داشتنیی است، ولی نه برای همه. از مسیر جدید طراحی الجی راضی هستیم، چه از نظر سخت افزاری و چه نرم افزاری، و طراحی ماژولارش امیدهای زیادی برای گسترش و کاربرد بیشتر در آینده دارد. مانند G4 دوربینش در کل بسیار خوب است، و دوربین واید دومش جذابیتش را بیشتر می کند، هرچند که به احتمال زیاد مرتبا مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. اگر گوشی G5 در تست باتری کامل ما در آینده ی نزدیک نتواند عملکردی خیره کننده داشته باشد باید بگوییم که از نظر ما هنوز هم کمی عقب تر از پیشروهایی مانند گلکسی اس7 و آیفون 6اس قرار می گیرد.

نقاط قوت:
•    اسکنر اثر انگشت سریع و دقیق
•    صفحه نمایش روشنایی فوق العاده ای دارد
•    رابط کاربری مورد طراحی مجدد قرار گرفته و ظاهر بالغ تری دارد
•    عملکردی روان و عالی در بازیها
•    دوربیشن عکسهای بسیار خوبی را در نور مناسب تولید می کند
•    لوازم جانبی جذاب
•    100 گیگابایت فضای Google drive برای دو سال

نقاط ضعف:
•    در دست گرفتنش به خاطر قاب پشتی لغزنده اش سخت است
•    جاگذاری اسکنر اثر انگشت چندان خوب نیست
•    صفحه نمایشش زیادی سرد است و در تولید رنگها دقیق نیست
•    عکسهای در نور کم سافت بوده و گهگاه با تراز سفیدی دچار مشکل می شود
•    صفحه نمایش همیشه روشن زیادی کم نور است

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر