نقد و بررسی دوربین نیکون D810

نقد و بررسی دوربین نیکون D810
دوربین عکاسی نیکون Nikon D810 یک دوربین DSLR جدید است که «بهترین کیفیت در تاریخ دوربین های عکاسی شرکت نیکون) را ارائه می کند. طبق ادعای شرکت نیکون دوربین عکاسی دیجیتال نیکون Nikon D810 مجهز به یک ستنوسر تصویر 36.3 مگا پیکسل جدید فاقد فیلتر پایین گذر اپتیکال است که کیفیت تصویری را ارائه می کند که در سطح دوربین عکاسی با سنسورهایی با فرمت متوسط است
  • جدیدترین بازی ها

علاوه بر این، دوربین عکاسی جدید Nikon D810 دارای دامنه حساسیت به نور ISO 32-51200 ، قابلیت ضبط فیلم های 1080/60p، پردازشگر تصویر Expeed 4، سیستم فوکوس خودکار 51 نقطه، حداکثر سرعت 5 فریم در ثانیه در عکسبرداری پیوسته در رزلوشن کامل و یک صفحه نمایش LCD ارتقاء یافته 3.2 اینچ با رزلوشن 1299 کیلو پیکسل است. دوربین نیکون D810 قرار است جایگزین هر مدل های Nikon D800 و Nikon D800E شود و از اواسط مرداد ماه امسال با قیمت 2699 پوند / 3299 یورو / 3300 دلار به ترتیب در انگلستان، اروپا و آمریکا روانه بازار می شود.
ویزگی ها و مشخصات اصلی دوربین نیکون Nikon D810
• سنسور تصویر فول فریم 36.3 مگا پیکسل فاقد فیلتر پایین گذر اپتیکال (معروف به فیلتر AA یا ضد دندانه دار شدن تصویر )
• ISO 64-12800 قابل گسترش تا ISO 32-51,200)
• شاتر الکترونیکی پرده اول و مکگانیسم آینه باز طراحی شده
• حالت Raw 9 مگا پیکسل جدید RAW Size S
• پردازشگر تصویر Expeed 4
• حداکثر سرعت عکسبرداری پیوسته 5 فریم در ثانیه در حالت FX و 7 فریم در ثانیه در حالت کراپ DX
• صفحه نمایش LCD3.2 اینچ از نوع RGBW با رزلوشن 1229 کیلو پیکسل
• چشمی OLED
• سیستم تشخیص صحنه ارتقاء یافته که در حالت OVF امکان تشخیص چهره را فراهم م یکند.
• سیستم فوکوس خودکار 51 نقطه با حالت Group Area AF جدید ( اقتباس شده از مدل D4S
• حالت Picture Control فلت (Flat) جدید ( برای فیلم سازان
• امکان استفاده از ISO خودکار در حالت نوردهی دستی
• نوارهای گوره خری برای چک کردن فوکوس در حالت فیلمبرداری
• خروجی HDMI غیر فشرده به همراه ضبط همزمان بر روی کارت حافظه
• میکروفن استریو داخلی
دوربین عکاسی Nikon D810 یک شاهکار مدرن
شرکت نیکون به تازه از یک مدل حدید در سری دوربین های حرفه ای DSLR خود موسوم به Nikon D810 رونمایی کرده است. این دوربین عکاسی جدید با رزلوشن بالایی که دارد مهیای گرفتن عکس از تمام سوژه هاست. از سوژه هایی با جزئیات بسیار ظریف گرفته تا حرکت بسیار سریع، این دوربین 36.3 مگا پیکسل خارق العاده عملکردی فراتر از همه انتظارات دارد. دوربین دیجیتال نیکون D810 که بطور کامل باز طراحی شده است با ارائه کردن کیفیت تصویر بی همتا و غیر قابل مقایسه، عملکرد بسیار سریع و قابلیت فیلمبرداری فول HD از مدل های های پیش از خود گام را فراتر نهاده است تا نقطه عطف و شاخص جدیدی در عکاسی رزلوشن بالا ایجاد کند. سنسور فرمت FX کاملا جدید، دامنه ISO بسیار گسترده، و پردازشگر تصویر Expeed 4 دوربین نیکون Nikon D810 وضح بی سابقه، رنگ پذیری خارق العاده و نویز کاهش یافته در تمام سرعت های حساسیت ایجاد می کند. عملکرد AF پیشرو، حداکثر سرعت 7 فریم در ثانیه در عکاسی و ضبط فیللم های فول HD با رزلوشن 1080p و با سرعت 60 فریم در ثانیه این امان را فراهم می کنند بتوان با دوربین دیجیتال نیکون Nikon D810 هر صحنه ای را با بالاترین دقت به تصویر کشید و ویژگی Picture Control 2.0 شرکت نیکون پردازش تصویر داخلی و بهینه سازی خارق العاده ای را فراهم می کند. این دوربین عکاسی جدید چه در داخل استودیو عکاسی و چه در محل های بهترین ابزار تولید تصویر برای عکاسان حرفه ای و جدی ای است که دوست دارند نگاه خود در عکاسی را با جزئیات خارق العاده به تصویر بکشند.

دوربین عکاسی Nikon D810، ترکیبی از دو مدل D800 و D800E؟
ما در آزمایش های خود دریافتیم که تفاوت عملی در باز تولید جزئیات خام بین دو دوربین D800 و D800E بسیار کم است، به غیر از موارد بسیار نادری – بویژه، عکسبرداری با سرعت شاتر پایین در دیافراگم های بالا با لنزهای نخست در حالتی که دوربین بر روی سه پایه نصب باشد. بنابراین، اگر قرار باشد این دو مدل در قالب یم دوربین با یکدیگر ترکیب شوند، منطقی به نظر می آید که آن تک مدل بالترین رزلوشن ممکن را فراهم کند. ما تنها امیدواریم شرکت نیکون به همان اندازه که کیفیت تصویر مدل D800E را نسبت به مدل D800 ارتقاء داده بود، کیفیت تصویر دوربین عکاسی جدید Nikon D810 را نیز ارتقاء داده باشد. برای برخی ممکن است هنوز جای سوال باشد که چرا دو سال گذشته شرکت نیکون دو مدل D800 و D800E را به عنوان دو مدل جدا عرضه کرد. نظر ما در ابتدا این بود که مدل D800E مزیت های بهتری دارد، اما اگر نخواهید خیلی مته به خشاش بگذارید مدل D800 نیز کاملا کارایی رضایت بخشی دارد و البته ارزان تر است. شاید حالا شرکت نیکون پس از دو موفقیت با مدل D7100 و D5300 برای حذف فیلتر پایین گذر از دوربین های رزلوشن بالای خود اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده است – البته این امر طبیعتا با ریسک افزایش پدید مویر بیش از چیزی که دردو مدل D800 و D800E انتظار می رود همراه است.
دوربینی سریع، دقیق، قدرتمند و مهیا برای همه چیز
قابلیت های قدرتمند و سرعت بالای دوربین عکاسی حرفه ای نیکون Nikon D810 که برای داشتن عملکرد عالی در تمام محیط های کاری و عکاسی طراحی شده است کارایی خارق العاده ای ارائه می کند، و این امان را فراهم می کند بتوانید حتی سریع ترین، غیر قابل پیش بینی ترین سوژه ها را به شکل خیره کننده ای به تصویر بکشید. سرعت های بالاتر در عکاسی پیوسته و سیستم AF 51 نقطه Multi-Cam 3500FX امکان گرفتن تصاویر دقیق با رزلوشن کامل با حداکثر سرعت 5 فریم در ثانیه را فراهم می کنند؛ علاوه بر این در دوربین دیجیتال نیکون D810 می توانید تصاویر 15.3 MP را در حالت کراپ DX با حداکثر سرعت 7 فریم در ثانیه شکار کنید. حالت Group Area AF یا فوکوس خودکار ناحیه گروهی جدید شرکت نیکون هنگام گرفتن عکس از سوژه هایی نسبتا کوچک بوده و به یک پس زمینه کنتراست بالا و مختل کننده نزدیک هستند فوکوس سریع تر و جداسازی پس زمینه بهتری را ایجاد می کند.
از سوی دیگر دوربین نیکون Nikon D810 در حوزه خلاقیت در گرفتن تصویر انعطاف و آزادی عملی زیادی برای کاربران با هر سلیقه و تمرکز در عکاسی و فیلمبرداری فراهم میکند. نسل دوم سیستم Picture Control شرکت نیکون که به تازگی ارائه شده است با فراهم کردن کنترل کانل بر روی وضوح افزایی، کنتراست، روشنایی، رنگ، شفافیت و غلظت رنگ ابزارهای بسیار با ارزشی برای قبل و بعد از گرفتن عکس فراهم می کند. هنگام گرفتن عکس و فیلم صفحه نمایش LCD 8 سانتی متری ( 3.2 اینچ ) دوربین عکاسی نیکون D810 با رزلوشن 1229 کیلو پیکسل این امکان را برای شما فراهم می کند توازن رنگ و روشنایی را به هر سمتی که با سلیقه کاری شما مناسب باشد تغییر بدهید.
گرفتن فیلم با آزادی عمل فیلم های سینمایی
گرفتن فیلم با دوربینی به قدرتمندی دوربین نیکون Nikon D810 تجربه غنی و منعطفی است. این دوربین عکاسی جدید به عنوان ابزار قدرتمند و منعطفی که رضایت سخت گیر ترین فیلم سازان را نیز جلب می کند قادر به ضبط فیلم های فول HD با حداکثر سرعت های 50 و 60 فریم در ثانیه با نویز، پدیده مویر و رنگ های کاذب بسیار کمتر است. این دوربین در طول فیلمبرداری فرمت های کراپ یا برش سنسور FX و DX و همچنین خروجی HDMI به همراه قابلیت گرفتن عکس همزمان با فیلمبرداری با رزلوشن کامل در داخل دوربین و در خارج آن و بر روی یک وسیله ضبط خارجی را فراهم می کند. کاهش نویز سه بعدی شرکت نیکون نویز رندوم، اعوجاج و پرپرزنی را به هنگام گرفتن فیلم در حساسیت های بالا کاهش می دهد. حالت Zebra یا الگوی گوره خری بر روی صفحه نمایش دقیقا به شما نشان می دهد هایلات ها در کجا سوخته اند. کنترل صوتی خیره کننده دوربین دیجیتال نیکون D810 نیز عملکرد ضبط صدا را ارتقاء می دهد و انعطاف کلی بیشتری فراهم می کند : یک ورودی میکروفون استریو و یک خروجی صوتی این امکان را برای شما فراهم می کنند میزان صدا را بصورت جداگانه قبل و در طول ضبط به دقت تنظیم کنید و هنگام ضبط با میکروفن داخلی امکان کاهش نویز باد وجود دارد.

منبع: کمرا سنتر
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر