نقد و بررسی موتو 360؛ زندگی معنایی تازه پیدا می‌کند

نقد و بررسی موتو 360؛ زندگی معنایی تازه پیدا می‌کند
موتورولا را می‌توان به‌عنوان یکی از خشن‌ترین شرکت‌ها نام برد. چرا خشن‌ترین؟ این شرکت همانند هیچ شرکت دیگری یک خط سیر مستقیمی ندارد و تقریباً محال است برای هر مراسم منتظر یک وسیله جدید نباشیم. هیچ‌کس فراموش نمی‌کند که موتورولا چه نقش بزرگی را برای اندروید در دنیای که اکنون سامسونگ و اپل دو سر آن را گرفته‌اند، ایفا کرده است. در سال‌های اخیر تحولات زیادی داشته است و این تحولات باعث تحولاتی در دنیا نیز شده است.
  • جدیدترین بازی ها


Motorola-Moto-360-Review-Toranji-23

محصولی معرفی نخواهد شد مگر آن‌که تحولی اساسی را در پی داشته باشد. اگر کمی به جلو برویم سامسونگ ساعت هوشمند خود را معرفی کرد. این‌که سامسونگ سعی دارد تا اولین باشد شکی نیست اما موتورولا بیشتر از همه به گوگل نزدیک شده است. گوگل نیز باید از خود اثری در این دنیا داشته باشد و به نظر نمی‌رسد این اثر کم‌رنگ باشد. صفرتا صد دنیای اندروید را زیر رو کرده است درنتیجه شما به مراسم I/O گوگل دعوت‌شده‌اید. این مراسم سوگلی جدیدی دارد. موتورولا موتو 360 یک محصول انقلابی درزمینهٔ ساعت‌های هوشمند! زیبایی، خیره‌کننده و شکیل بودن، حرف‌هایی است که در توصیف آن می‌توان به کاربرد. قصد داریم این ساعت هوشمند را در دست بگیرید و چند روزی را با آن سر کنیم پس همراه ما باشید.

طراحی

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-25

در این زمینه قواعد زیادی عوض‌شده. از خود جعبه شروع می‌کنیم و جلو می‌رویم. به ساعت هوشمند در میان جعبه به زیبایی هر چه تمام جای گرفته است.در زیر جعبه شارژر بی‌سیم محصول جای خود را محکم کرده است. در طراحی سامسونگ شاهد بودیم که ساعت هوشمند به‌صورت مستطیلی خود را به دیگران نشان داده است. ال‌جی که به کنار زیرا در زمان رونمایی از اولین اسمارت واچ خود نتوانست جلب‌توجه زیادی بکند. در مراسمی که موتو 360 وجود داشت تغییرات زیادی را خود دید اما اکنون بحث اصلی ما موتو 360 است.

انقلابی که گوگل استارت آن را زده است از همین طراحی شروع خواهد شد. در ساعت‌های هوشمند قبلی شاهد طراحی مستطیل شکل بودیم اما این بار گوگل طراحی دایره‌ای را به کار گرفته است. زمانی موتو 360 را از جعبه بیرون اوردیم اصلاً انتظار چنین سبکی خوبی را نداشتیم! وزن موتو 360 در حدود 49 گرم است که در نوع خود بی‌نظیر خواهد بود و حتی می‌توان گفت از ساعت‌های لوکس عادی کنونی نیز سبک‌تر اما لوکس‌تر طراحی‌شده است.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-29

همان‌طور که در جریان هستید موتو 360 یک ساعت هوشمند گرد است اما این گردی به‌صورت 360 درجه کامل نیست. در پایین آن شاهد هستیم که قسمتی به‌صورت زائد درامده است و استفاده نمی‌شود. در حالت خاموش نیز کاملاً مشخص خواهد بود. گردی این ساعت بسیار دلربا و زیبا است چراکه هر چه به آن نگاه می‌کنید از دیدن آن سیر نخواهید شد. بسیار تراش خوردگی زیبایی دارد و کاملاً می‌تواند ظرافت گوگل را حس کرد! هر چه باید با شاهکاری از سوی گوگل روبه‌رو هستیم.

در سمت راست دستگاه کلید فیزیکی برای روشن کردن دستگاه قرار دارد که چند کار می‌تواند انجام دهد. به‌صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت اما در سمت چپ دستگاه ورودی میکروفون را مشاهده می‌کنیم که در بهترین حالت برای زیبایی قرار دارد.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-26

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-27

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-28

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-15

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-20

در همین رابطه برای شما یک موردی را بگوییم. خب طبیعی است اگر بین صفحه‌نمایش و محافظ بالا به دلیل لمسی بودن فاصله‌ای وجود داشته باشد اما این مورد به بهترین نحو ممکن در موتو 360 برطرف شده است زیرا از یک عدسی مانند جهت محافظ استفاده‌شده است درنتیجه کاملاً این فاصله نادیده گرفته خواهد شد و دقیقاً شما حس نزدیکی زیادی می‌کنید. امان از وقتی این طراحی دلرباتر بشود! در سمت راست اطراف همان کلید فیزیکی یک نوار طلایی قرار دارد که به زیبایی هر چه بیشتران کمک کره است.

به پشت دستگاه برویم؛ جایی که شاهد دو نوآوری بسیار جالب هستیم. همانند دیگر اسمارت واچ‌ها در این قسمت سنسوری جهت ضربان قلب وجود دارد. از همین قسمت نیز بدون دست‌کاری می‌توانیم جهت شارژ بی‌سیم استفاده کنیم! دیگر چه چیزی می‌خواهیم؟ بدون استفاده کمترین سیم اتصال همه‌چیز فراهم‌شده است.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-14

وجود کلمه IP67 خود یک قوت قلبی خواهد بود که خیال ما را ازاین‌جهت نیز راحت خواهد کرد. مدلی که ما در دست داشتیم مدل نقره‌ای رنک با بند چرمی بود. در این بند چرمی شاهد موردی که به نظر ما کمی خوب جلوه نکرد، نگهدارهای ثابت در ابتدا بود که برای بستن کمی اذیت می‌کرد اما به‌هرحال وقتی بسته شود دیگر خیال شما راحت خواهد بود.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-10

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-11

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-13

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-17

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-18

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-32

صفحه‌نمایش

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-08

اگر به یاد داشته باشید در مورد صفحه‌نمایش شمارا با مفهومی جدید تحت عنوان ALP آشنا کردیم پس وجود اندروید بهینه‌شده برای این صفحه‌نمایش بسیار بااهمیت و تأثیر خوبی داشته است. Android Wear در ساعت هوشمند دایره‌ای جای گرفته است. این صفحه‌نمایش در حدود 1.56 اینچ می‌باشد و تقریباً رزولوشن 320 در 290 را با چگالی 205 پیکسل بر هر اینچ فراهم کرده است. صفحه‌نمایش LCD دستگاه با گوریلا گلس 3 محافظت‌شده است که دراین‌باره برای شما توضیحاتی را داشتیم. ازلحاظ فنی این صفحه‌نمایش را نباید با صفحه‌نمایش‌های Gear Live یا LG G Watch مقایسه کنیم زیرا یا باید صفحه‌نمایش به‌صورت مربعی باشد و یا حداقل صفحه‌نمایش به‌صورت دایره‌ای کامل باید اما خب میدانید که دایره‌ای نیست.

اجازه دهید در مورد این دایره نبودن صفحه‌نمایش موتو 360 بیشتر توضیح دهیم. به نظر شما چرا دایره نیست؟ یا بهتر بگوییم چرا دایره کامل نیست؟

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-18

می‌توانیم این موضع رو هوش و ذکاوت موتورولا بنامیم چراکه تو موضوع اصلی باعث این مورد شده است. باید زیبایی و سبک کلاسیک دستگاه حفظ شود. مطمئن هستیم این طراحی و تراش خوردگی زیبا را نیمی توان با هیچ موردی دیگری ذکر کرد اما ما میگوییم ساعت هوشمند و ویژگی تنظیم نور جهت مصرف بهتری باتری نیز جز هوش حساب می‌شود درنتیجه به جایگاهی از پایین دسته بهتر که بتوان در همین نوار مشکی، سنسور تشخیص نور را قرار دارد. اکنون‌که گردی دستگاه کامل نیست آیا به عملکرد کلی دستگاه ضرری رسیده است؟ مسلماً خیر؛ برای همین است که موتورولا توانسته بهترین را تولید کند.

این صفحه‌نمایش برای شما همان‌طوری که گفتیم دو ویژگی مثال‌زدنی دارد. یکی آن که از حساسیت بالای جهت لمس در کنار پشتیبانی از دو بار ضربه برای روشن شدن می‌باشد و دیگری استفاده از LCD که برای ما واضح بودن بهتری را در مقابل آفتاب فراهم کرده است. در بحث قبلی اشاره کردیم که استفاده از عدسی مانند برای محافظ صفحه‌نمایش باعث شده است کمی آن را بالا احساس کنیم اما به همین دلیل در کنارهای تصویر کمی اشکال دیده می‌شود. در تصاویر این مورد به‌خوبی رؤیت می‌شود.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-34

این‌که موتورولا تصمیم گرفته است تا از فناوری LCD استفاده کند اصلاً بد نیست و به نظر من بهترین کار را انجام داده است. اگر شما نیز تجربه داشته باشید در استفاده از LCD ها بیرون خانه یا به عبارتی زیر نور آفتاب عملکرد بهتری را در مقابل AMOLED ها داشته است. بااینکه در نسل جدید AMOLED ها تغییراتی زیادی رخ‌داده است اما به نسبت این کار بازهم هوشمندانه به‌کاررفته است. در استفاده روزمره از دستگاه چندین عامل دست‌به‌دست داده است تا بهترین عملکرد برای صفحه‌نمایش یک ساعت هوشمند به ارمغان بیاید. استفاده از LCD، نوع محافظ و سنسور تشخیص میزان نور محیط می‌تواند این را به شما قول دهد که ازنظر زاویه دید، رنگ‌های تولیدی و شفافیت به اشکالی روبه‌رو نخواهد شد. در روزهایی که تجربه داشتیم واقعاً عملکرد بی‌نقصی را از صفحه‌نمایش شاهد بودیم.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-17

در فصل سرما هستیم و شاید شما نیز بخواهید با دستکش از این اسمارت فون استفاده کنیم اما متأسفانه باید بگوییم به فکر دستکش‌های ضخیم نباشید زیرا در تست‌هایی که ما داشتیم صفحه‌نمایش در این حد حساس نیست اما با دستکش‌های نازک نقصی در عملکرد نیست. اگر بخواهیم رد این زمینه امتیازی را به دستگاه دهیم بدون شک امتیاز 9 از 10 کافی خواهد بود. این‌همه برای شما تعریف کردیم اما چرا امتیاز 9 دادیم؟

فکر کنم این مشکل یک مشکل نرم‌افزاری باشد تا سخت‌افزاری اما به‌هرحال نوشته‌ها در این صفحه‌نمایش کمی مات بودند که سعی کردیم در چند تصویر زیر به شما نشان دهیم. امان از این طراحی زیبا :)

نرم‌افزار و عملکرد باطنی

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-46

اینجا با نکته‌ای روبه‌رو هستیم. قبل از رونمایی Android Wear ساعت‌های هوشمند با یک سری بهینه‌سازی‌های اندروید را به دستگاه خود می‌آوردند اما این کافی نیست و با توجه به این صفحه‌نمایش و تعریفی که برای آن داریم باید سیستم‌عامل نیز بهینه نباشد چراکه باید اختصاصی باشد! در این دو کلمه معنای زیادی وجود دارد. موتو 360 از Android Wear استفاده می‌کند و زمانی که شما آن را برای اولین بار روشن می‌کنید، به‌روزرسانی را دریافت کرده که در اصل به اندروید 5.0.1 بروز خواهد شد. نتوانستیم تفاوت‌های قبل و بعد از آپدیت را متوجه شویم اما هنوز هم نیاز به به‌روزرسانی جهت رفع چند لگ احساس می‌شود.

قبل از این‌که موتو به دستم برسد با خود فکر کرد که دقیقاً برنامه‌هایی چون سلامتی و ضربان قلب در این صفحه‌نمایش کوچک چگونه نمایش داده خواهد شد و شاید کلاً بد به نظر برسد اما این طرز فکر تا ساعاتی بیشتر دوام نداشت! همه‌چیز عالی است و به‌طور عجیبی همه موارد منظم کنار هم نشسته‌اند. البته در ابتدای کار کمی گیج‌کننده خواهد بود و شاید عادت به این‌که برای چه اعمالی باید چه سوایپی انجام دهید کمی سخت باشد اما چه کنیم علاقه این سختی را به جون خواهد خرید و پس از ساعاتی کار کردن با دستگاه این مورد برای ما برطرف گردید.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-63

شما باید دستگاه را با یک اسمارت فون حتماً همگام کنید. این همگام‌سازی چند قابلیت مهم دارد. در ابتدا برای انتقال نوتیفیکیشن و یا اعلانیه ها به کار خواهد رفت و رد قسمت بعدی تمام ارتباط اینترنتی دستگاه توسط اسمارت فون انجام می‌شود درنتیجه اگر مواقعی لازم باشد که IP شما باید عوض شود، این مورد را از طریق اسمارت فون می‌تواند برطرف کنید. موتو از طریق بلوتوث به دستگاه شما وصل می‌شود و برای اتصال حتماً باید دستگاه ریستارت شود. این ریستارت به ه منظوری است؟ فرض می‌کنیم دستگاه شما با اسمارت فونی همگام شده است. حال اگر این ارتباط قطع شود دستگاه از کار نخواهد افتاد و یک سری از اعمال قابل انجام است اما برای این‌که بخواهید به دستگاه دیگری نصب کنید باید از طریق تنظیمات دستگاه را به‌طور کامل ریستارت کنید و زمانی که بوت تمام شود، از شما می‌خواهد در دستگاه دیگر اپلیکیشن مخصوص را دانلود کنید. اپلیکیشن Android Wear در گوگل پلی در دسترس است و می‌توان آن را دانلود کرد. درزمانی که بر روی دستگاه خود اجرا کنید پس از گذراندن آموزش‌های پایه‌ای و اتمام سرچ بلوتوث، می‌توانید به موتو 360 خودان را متصل کنید.

Screenshot_¦¦¦¦¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦+-¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦¦(1)

اگر ویدیو قبلی را دیده باشید با چگونه روشن شدن صفحه آشنا شده‌اید اما به‌صورت دستی با دو بار ضربه بر روی صفحه‌نمایش، موتو 360 بیدار خواهد. خیلی حرفه‌ای برخورد کنید، می‌تواند به گوگل سلام کنید تا دستگاه روشن شود! با سوایپ به سمت چپ، بالا، راست و پایین می‌تواند بین منوها حرکت کنید.

Screenshot_¦¦¦¦¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦+-¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦¦(2)

Screenshot_¦¦¦¦¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦+-¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦¦

Screenshot_¦¦¦¦¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦+-¦¦¦¦-¦¦¦¦-¦¦¦+

تمامی نوتیفیکیشن ها برای شما به نمایش درخواهد آمد و این مورد ربطی به بهینه‌سازی نرم‌افزار برای Android Wear نیست. زمانی که یک اعلانیه برای شما بیاید، ویبره به‌خوبی به شما نشان خواهد داد. با سوایپ به سمت چپ می‌تواند به قسمت‌های مختلف آن بروید. این قسمت‌های مختلف مستلزم بهینه‌سازی یک اپلیکیشن می‌باشد زیرا موتو 360 و Android Wear از اپلیکیشن های مجوز نسل سوم نیز کامل پشتیبانی می‌شود. گزینه‌های که برای هر اپلیکیشن فعال خواهد بود، Open in Phone می‌باشد که با تپ بر روی آن صفحه مذکور در اپلیکیشن برای شما بازخواهد شد. سرعت بین دستگاه بسیار مناسب است و موردی را برای اشکال در این زمینه ندیدیم.

باهم تصویرهای مختلف از قسمت‌های Android Wear را می‌بینیم:

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-47

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-48

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-49

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-50

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-51

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-52

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-53

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-54

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-55

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-56

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-57

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-58

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-59

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-2

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-3

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-4

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-1

با توجه به قابلیت سخت‌افزاری تعبیه‌شده شاهد هستیم که موتو 360 درزمینهٔ سلامتی نیز از خود آثار خوبی به‌جا گذاشت است. در موتو 360 شاهد هستیم دو قسمت سلامتی برنامه‌ریزی‌شده است. ضربان قلب و شمارش قدم‌های رفته و یا مسافت طی شده! هر دو این قسمت‌ها هم می‌توان بدون استفاده از اسمارت فون به کار گرفت هم می‌توان با اپلیکیشن Google fit آن هارا همگام کرد.

سخت‌افزار و پردازنده

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-12

در ابتدا تصمیم گرفتم این مورد را حذف کنم زیرا ما با یک اسمارت روبه‌رو نیستیم یا انتخاب‌های زیادی نداریم که بخواهیم بین برتر وبرترین انتخابی داشته باشیم. در اینجا نرم‌افزار و سخت‌افزار کاملاً بهینه طراحی‌شده‌اند. قصد نداریم باهم چند اپلیکیشن را بازکنیم و یا غیره اما به‌هرحال یک اسمارت واچ باید به‌گونه‌ای ساخته‌شده باشد که با حداقل سخت‌افزار حداکثر خروجی را داشته باشد. دلیل این موضوع مصرف باتری است که از اهمیت بسیار برخورد دار خواهد بود. سخت‌افزار بیشتر مصرف باتری زیادی را می‌طلبد که این امر باید رعایت شود. با این تفاسیر موتو 360 از پردازنده TI OMAP 3 در کنار 512 مگابایت برای قدرت خود استفاده کرده است. در بین ساعت‌های هوشمند مطرح همگی از فضای 4 گیگابایتی بهره می‌برد که نرم‌افزار سیستمی و ذخیره اطلاعات نرم‌افزارهای جانبی کفایت می‌کند. در این ساعت‌های هوشمند هدف به وجود آوردن یک ذخیره اطلاعاتی همچون فلش به‌صورت همراه نیست!

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-9

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-8

در موتو 360 از Bluetooth 4.0 LE استفاده‌شده است که تقریباً تا 7 متر به‌دوراز اسمارت فون به‌خوبی ارتباط برقرار است. به نظر نمی‌آید بیشتر یا قوی‌تر بودن این ارتباط لازم باشد.

مولتی‌مدیا

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-60

لازم است که بگویم با یک اسمارت واچ روبه‌رو هستیم؟ اگر فکر می‌کنید که لازم در اسمارت واچ خود ویدیو ببینید یا گالری تصاویر را بررسی کنید موتو 360 برای شما طراحی نشده است. برنامه‌ریزی‌شده است که شما بتوانید خیلی راحت آهنگ موردنظر خود را پخش‌کنید و از طریق ساعت، بلندی صدا را تغییر دهید و یا به سراغ آهنگ بعدی بروید. زمانی که شما پلی موزیک را انتخاب کنید به‌صورت پیش فرق اپلیکیشن موزیک گوگل شروع به پخش خواهد کرد. در این قسمت کمی تأخیر را متوجه شدیم اما باز قابل‌چشم‌پوشی بود.

تماس

در موتو 360 برخلاف دیگر ساعت‌های هوشمند همانند سامسونگ امکان برقراری تماس از سوی شما فراهم نشده است اما این قابلیت در نظر گرفته‌شده که اگر کسی به شما تماس گرفت بتوانید به آن پاسخ دهید و یا رد کنید!

باتری

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-61

ساعت باید همراه همیشگی فرد به‌حساب بیاید.این‌که ساعت بخواهد رفیق نیم راهه فردی باشد به نظر من معنی ندارد که تقریباً در موتو 360 این اتفاق افتاده است. ناراحتی که بعد از مشاهده نتیجه باتری برای ما اتفاق افتاد غیرقابل‌چشم‌پوشی بود. موتو 360 یک باتری 320 میلی‌آمپری دارد. دستگاهی که به دست ما رسید در ابتدا کاملاً خاموش بود. با استفاده از شارژر زیبای بی‌سیم دستگاه که خود رگ و ریشه گوگل را به‌خوبی نشان داده است، باید تا رسیدن به 5 درصد جهت روشن شدن صبر می‌کردیم. دستگاه روشن و به حالت استند بای درآمد. تقریباً یک ساعت ربع زمان کافی بود که از 0 به 100 برسد. حال کافی است شما ازجمله افرادی پرمشغله باشید که اعلانیه های زیادی به شما برسد. به دلیل روشن شدن صفحه و همان ویبره کم، نیم ساعت کافی خواهد بود که باتری 60 درصد شمارا کاملاً ناامید خواهد کرد. در این مدل دستگاه نیز گرم شد و این گرما کاملاً حس خواهد شد که می‌گذاریم به‌پای طبیعی بودن آن اما این‌که میزان شارژ دهی به این‌گونه باشد اصلاً رضایت‌بخش نیست.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-66

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-45

اگر جز افرادی هستید که به چند اعلانیه کوچک و چند بار استفاده مستقیم از ساعت اکتفا می‌کنید، موتو 360 حداقل 12 ساعت را همراه شما خواهد بود. در موتو این قابلیت فراهم‌شده است که شما بتوانید دستگاه را به حالتی ببرید که اعلانیه ها متوقف شوند. بسیار خب در این حالت آن مورد حداقلی روی خواهد داد اما به این شرط که هر وقت به خانه برگشتید، سریعاً بر روی داک شارژر قرار دهید. از باتری رضایت خوبی نداشتیم و شاید بتواند بدترین نقطه منفی این ساعت هوشمند را همین مورد اعلام کرد.

صحبت‌های نهایی و تجربه شخصی در چند جمله

IMG_1089

این ساعت هوشمند بسیار زیباست. من ازجمله افرادی بودم که علاقه زیادی به اسمارت واچ‌ها داشتم و ترجیح می‌دادم این موتو 360 بتواند در همه زمینه‌ها عالی باشد اما اصلاً دوست ندارم بعد از یک روز کاری مجبور باشم هم اسمارت فون و هم ساعت را به برق متصل کنم! حداقل یک ساعت هوشمند باید دو روز را به‌خوبی جوابگو باشد. موتو 360 را اگر در کنار دیگر ساعت‌های هوشمندی چون ال‌جی، سامسونگ و سونی قرار دهیم ازنظر امکانات نرم‌افزاری بسیار کمتر است و به نظر می‌رسید این کمتر بودن بتواند عمر را بیشتر کند اما این‌گونه نشد. فرد برای خرید بسیار دو دل خواهد شد. از جهتی این زیبایی مثال‌زدنی نیست و حس بسیار خوبی دارد اما باتری دلسردکننده است.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-22

سایز در نظر گرفته‌شده برای دست من که اگر به تصاویر نیز دقت کرده باشید دستی تقریباً(!) لاغر به شمار می‌رود اندازه مناسبی بود اما می‌توان گفت این حداقل بود و اگر دست شما کوچک‌تر باشد کمی بدریخت خواهد شد!

رزولوشن تصویر را در قسمت صفحه نمای اشاره کردیم که کمی پایین است و یا شاید هم مشکل نرم‌افزاری باشد زیرا در قسمت‌هایی می‌توانستیم مات بودن تصاویر را لمس کنیم.

کیفیت بالای، طراحی دایره‌ای شکل، شارژر وایرلس و گواهی‌نامه IP67 بسیار عالی می‌باشد. در کل اگر شما می‌توانید این مورد باتری را به نحوی برطرف کنید و یا حداقل بیشتر مواقع به حالت سکوت دستگاه را نگه‌دارید، در خریدیان ساعت هوشمند شک نکنید! ارزشش را دارد.

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-05

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-04

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-06

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-03

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-10

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-30

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-31

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-36

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-5

Motorola-Moto-360-Review-Toranji-1-6

منبع: ترنجی
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر