نود درصد دستگاه های اندروید از حمله quadrooter در امان هستند

نود درصد دستگاه های اندروید از حمله quadrooter در امان هستند
Quadrooter عنوانی است که به چهار حفره امنیتی موجود در گوشی‌های مجهز به پردازنده‌های شرکت کوالکام داده شده است. یک هکر، با استفاده از بدافزارها، از طریق این حفره‌های امنیتی، قادر به کنترل کامل گوشی‌های کاربران است. اما گوگل، چاره مبارزه با این حفره امنیتی را در اختیار دارد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
به تازگی مشخص شد که مجموعه‌از حفره‌های امنیتی در پردازنده‌های ساخت شرکت کوالکام قرار دارند که به هکرها اجازه دسترسی به تمام اطلاعات یک گوشی هوشمند را می‌دهند، البته به شرطی که کاربر، بدافزار خاصی را نصب کند.

بروزرسانی امنیتی برای رفع این مشکل امنیتی تا اواسط شهریور عرضه نخواهد شد، اما اگر شما از کسانی هستید که اپلیکیشن‌های خود را از گوگل پلی دانلود می‌کنید، Quadrooter روی گوشی شما تأثیری نخواهد گذاشت. اپلیکیشن‌هایی که در گوگل پلی قرار می‌گیرند، دائما توسط خود گوگل برای پیدا کردن ایرادات امنیتی بررسی می‌شوند و در واقع سیستم شما توسط گوگل، در برابر این حفره‌های امنیتی، مانند quadrooter محافظت می‌شود.از آنجایی که این ویژگی، در دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید 4.2 به بعد به صورت پیش فرض، فعال است، تخمین زده شده که حدود 90 درصد گوشی‌های اندروید دارای پردازنده‌های کوالکام، در برابر quadrooter در امان هستند. اگر شما سعی بر نصب اپلیکیشنی از یک منبع دیگر داشته باشید، با اخطاری از طرف سیستم عامل روبرو می‌شوید، البته در ایران به دلیل استفاده از منابع دیگر برای نصب نرم افزار، این ویژگی غالبا غیر فعال می‌شود پس احتمال این که کاربران ایرانی مورد حمله این بدافزارها قرار بگیرند. وجود دارد.

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر