نوکیا توسعه دوربین واقعیت مجازی 60 هزاردلاری خود را متوقف کرد

نوکیا توسعه دوربین واقعیت مجازی 60 هزاردلاری خود را متوقف کرد
بازار محصولات متمرکز روی تکنولوژی واقعیت مجازی نتوانسته مسئولان نوکیا را راضی کند تا در نهایت امر، این شرکت سیاست‌های خود را برای حضور در این حوزه تغییر دهد.
  • جدیدترین بازی ها
در راستای سیاست‌های جدید نوکیا برای فعالیت محدود در حوزه واقعیت مجازی، این شرکت امروز از برنامه‌های خود برای متوقف کردن طرح توسعه دوربین واقعیت مجازی حرفه‌ای خود با مدل OZO که البته محصولی گران قیمت در این بازار به حساب می‌آید خبر داد. نوکیا صدها نیروی کاری را نیز اخراج کرده است. 

نوکیا به طور رسمی اعلام کرده تولید دیگر نسخه‌های دوربین OZO VR و سخت‌افزارهای مربوطه نیز متوقف شده است. طرح تعدیل نیرو نیز برای 310 نفر از مجموع 1090 نیروی کاری Nokia Technologies، به ویژه در فنلاند، آمریکا و بریتانیا کلید خورده است. دوربین OZO که با تمرکز روی تولیدکنندگان حرفه‌ای محتوای واقعیت مجازی در دسامبر 2015 با قیمت 60 هزار دلار پرده‌برداری شده بود ضبط ویدئوهای سه بعدی استریوسکوپیک و صدای فراگیر را فراهم می‌کند. استودیوهای والت دیزنی در آوریل 2016 میلادی از توافق به منظور استفاده از این دوربینها برای ایجاد تجربه‌های مدرن در بستر واقعیت مجازی خبر داده بودند. 

در آگوست 2016 میلادی، نوکیا قیمت OZO را تا 15 هزار دلار کاهش داد تا بتواند نفوذ بیشتر را در بازار رقم بزند اما به نظر می‌رسد این سیاست نیز کارگر نیفتاده است. 

منبع: Pcmag
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر