نوکیا: می‌خواهیم گوشی‌های جدید بسازیم، اما هیچ عجله‌ای برای این کار وجود ندارد

نوکیا: می‌خواهیم گوشی‌های جدید بسازیم، اما هیچ عجله‌ای برای این کار وجود ندارد
چند وقتی می‌شود که درحال شنیدن شایعات بسیار از بازگشت نوکیا به عرصه ساخت گوشی‌های هوشمند هستیم. اکنون مدیر عامل این شرکت می‌گوید آن‌ها قصد دارند به این بازار برگردند، اما هیچ عجله‌ای در این کار وجود ندارد. درواقع آن‌ها می‌خواهند از وقت خود به خوبی استفاده کنند.
  • جدیدترین بازی ها
مدتی می‌شود Rajeev Suri، مدیر عامل شرکت نوکیا، جزئیاتی از بازگشت این مجموعه به صنعت گوشی‌های هوشمند را بیان می‌کند. شاید دلیل این کار، اطمینان دادن به هواداران و البته رسانه‌ها مبنی بر بازگشت نوکیا به روزهای اوج خود در دنیای گوشی‌های هوشمند باشد. شاید یکی از دلایل اصلی که باعث توقف این موضوع شد، خریده شدن بخش‌ موبایل نوکیا در سال 2013 توسط مایکروسافت بود؛ موضوعی که به نوکیا اجازه نمی‌داد تا سال 2016 هیچ گوشی هوشمندی را روانه بازار کند.

اما در این بین نوکیا به فعالیت خود ادامه داد و تلاش می‌کرد تا بازگشت قدرت‌مندانه‌ای داشته باشد. این شرکت در تاریخ ذکر شده، سیستم نقشه HERE خود را به تعدادی از تولیدکنندگان خودرو فروخت تا به آن‌ها در ساخت خودروهای خودران کمک کند. از سویی دیگر نوکیا شرکت تولید کننده سخت‌افزارهای شبکه، یعنی Alcatel-Lucent را خریداری کرد. نتیجه این کار، تبدیل شدن نوکیا به یکی از شرکت‌های پیش‌رو در زمینه فناوری 5G بود. از سویی دیگر نباید فراموش کرد که نوکیا، تعداد زیادی از پتنت‌های گوناگون را در اختیار دارد.

اما به نظر نمی‌رسد نوکیا بار دیگر علاقه‌ای به ساخت مجموعه موبایلی داشته باشد که چند سال پیش به مایکروسافت فروخت. به جای آن، نوکیا سعی می‌کند درحالی که تنها در بخش طراحی و توسعه مدیریت دارد، تولید و بازاریابی را به دیگر شرکت‌ها واگذار کند. Suri می‌گوید تلفن‌های جدید این شرکت، باید حس و حال یک گوشی «نوکیا» را به افراد منتقل کنند.ما قصد نداریم تنها لوگوی نوکیا را بر روی گوشی یک شرکت دیگر قرار بدهیم. این محصول باید حس یک گوشی نوکیا را داشته باشد؛ چیزی که نوکیا پیش از این به خاطر آن معروف بود.

پیش از این Suri انتظار داشت تا پایان سال قبلی میلادی، یک شریک مناسب برای این موضوع پیدا شود؛ موضوعی که هیچ گاه تحقق نیافت.

ما هیچ عجله‌ای نداریم. درواقع نباید هم هیچ نیازی به عجله باشد.

Suri می‌گوید در سال 2014، نوکیا نقشه راه 10 سال‌ای را طراحی کرده است تا هنوز هم با بازار گوشی‌های هوشمند مرتبط باشد. حال چه زمانی می‌توانیم گوشی جدید نوکیا را مشاهده کنیم، هنوز مشخص نیست.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر