نکسوس و سامسونگ، امن ترین گوشی های اندرویدی در بازار هستند

نکسوس و سامسونگ، امن ترین گوشی های اندرویدی در بازار هستند
یک شرکت امنیتی به کاربران اندروید توصیه کرده است که تا جایی که می‌توانند از گوشی‌های نکسوس یا سامسونگ استفاده کنند، زیرا این گوشی‌ها امن‌ترین دستگاه‌های حال حاضر در بازار هستند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
گل بنیامینی (Gal Beniamini) محقق امور امنیتی شناخته شده و معتبری است که در گوشی‌های اندرویدی مجهز به چیپ‌ست اسنپ‌‌دراگون، حفره‌های امنیتی پیدا کرده است. این حفره امنیتی مستقیما به سیستم رمزگذاری گوشی حمله می‌کند. البته، گوشی‌های که آپدیت امنیتی ماه مه را دریافت کرده‌اند این مشکل را ندارند اما 57 درصد گوشی‌های حال حاضر هنوز این آپدیت را دریافت نکرده‌اند و در معرض خطر هستند.

طبق تحقیقاتی که شرکت Duo Labs انجام داده، 75 درصد گوشی‌های سامسونگ گلکسی S6 آپدیت ماه مه را دریافت کرده‌اند در حالی که این مقدار برای آپدیت ماه ژانویه 0 درصد بوده است. همچنین، 45 درصد گوشی‌های گلکسی S5 این آپدیت را دریافت کرده‌اند. 75 درصد گوشی‌های نکسوس نیز آپدیت ماه می را دریافت کرده‌اند.

این شرکت تحقیقاتی به کاربران اندروید توصیه می‌کند که آپدیت‌های امنیتی را به محض عرضه، نصب کنند. به دلیل اینکه همه موبایل‌سازان به ارائه و نصب آپدیت‌های امنیتی اصراری ندارند، متخصصین Duo Labs توصیه می‌کنند که کاربران از گوشی‌های سامسونگ و نکسوس استفاده کنند. این کمپانی در بیانیه‌ای گفته است:

 مانند همیشه، تنها دستگاه‌های اندرویدی که مشکل امنیتی جدی ندارند، گوشی‌های نکسوس و اکنون گوشی‌های سامسونگ هستند که آپدیت‌های امنیتی را در زمان مناسب عرضه می‌کنند.کمپانی Duo Labs به فعالان و مدیران عرصه IT نیز توصیه کرده تا تدابیری برای جلوگیری از هک شدن دستگاه‌های اندرویدی و لو رفتن اطلاعات شرکت‌هایشان بیاندیشند. با استفاده از تدابیر امنیتی شدید، پرسنل IT می‌توانند گوشی‌های در معرض خطر را شناسایی کنند. اکثر کاربران اندروید متوجه این نیستند که گوشی‌های هوشمندشان در معرض خطر امنیتی است.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر