نگاهی به هوش مصنوعی و سرعت در HUAWEI Mate 10

نگاهی به هوش مصنوعی و سرعت در HUAWEI Mate 10
در ماه سپتامبر، Huawei اولین پردازنده هوش مصنوعی Kirinرا در دنیا معرفی کرد- Kirin 970 - و در 16 اکتبر در شهر مونیخ نخستین گوشی هوشمند یعنی Huawei Mate 10 را با این چیپ ست عرضه کرد.
  • جدیدترین بازی ها
ولی چه چیزی کایرین 970 را منحصربهفرد میکند؟ Huawei  یک واحد پردازش شبکه عصبی (NPU)  را به معماری اصلی پردازنده اضافه کرده است. کایرین 970 نتیجه تمرکز هوآوی بر بهبود تجربه کاربری از طریق تحقیقات بازار، نوآوری در محصولات و پیشرفت در تکنولوژی می باشد. 

NPU اختصاصی برای پردازش دستورات هوش مصنوعی (AI):
محاسبات در طی 10 سال گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته و از "مغز چپ" به "مغز راست" برای ایجاد تجربیات هوشمندانهتر جهش پیداکرده است. معماری پردازشهای سنتی CPU / GPU / DSP قادر به پاسخگویی برای محاسبات امروزی نیستند. 
HUAWEI Mate 10  و HUAWEI Mate 10 Pro اولین دستگاههای هواوی هستند که با پردازنده جدید یعنی همان Kirin 970 مجهز شدهاند. این چیپست پیشرفته با استفاده از معماری جدید در محاسبات باقدرت بیشتری و البته مصرف انرژی بهتر کار میکند این در حالی است که باید اشارهکنیم یک واحد پردازش شبکه عصبی مستقل (NPU) همراه با این چیپست بهصورت یکپارچه درآمده است. Kirin 970 آمده است تا با استفاده از معماری ساخت پیشرفته 10nm برای ادغام 5.5 میلیارد ترانزیستور در یک سطح یک سانتیمتر مربع، به طرز کاملاً چشمگیری فرایند محاسبه را دگرگون کرده و تجربه کاربری به مراتب لذت بخش تر و روان تری را ایجاد کند. 
کایرین 970  را بهعنوان یک پردازنده خاص باید بشناسیم که عملکرد بسیار بهینهای برای همگامی با سیستمهای پردازش ابری دارد. با تلفیق معماری محاسباتی HiAI شامل 8 هسته ARM Cortex-A73/A53 و اولین پردازنده گرافیکی 12 هسته ای Mali G72، در کنار یکNPU  اختصاصی، Kirin 970 عملکردی هماهنگ بین اجزای پزداشی را به نمایش گذاشته است. قدرت پردازش در NPU در مقایسه با تلفیق CPU/GPU در سناریوهای هوش مصنوعی دارای کارایی تا 25 برابر و بهره وری تا 50 برابر می باشند. این چیپ همچنین قادر به پردازش 2000 تصویر در دقیقه می باشد که از هر چیپ دیگری در حال حاضر سریع تر است. 
همانطور که ما وارد عصر اطلاعات میشویم، AI یا هوش مصنوعی دیگر مفهومی مجازی نیست، بلکه چیزی است که با زندگی روزمره ما در همآمیخته است. AI میتواند تجربه کاربر را ارتقا دهد و خدمات ارزشمند و عملکرد محصول را بهبود بخشد. با استفاده از AI بر روی دستگاه، Kirin 970 تعاملی هوشمندانهتری با کاربر دارد و میتواند تجربه کاربری را بهمراتب افزایش دهد با در نظر گرفتن این مورد که ازنظر حفظ حریم خصوصی نیز ما شاهد رشد قابلتوجهی هستیم. 

با سرعت هوشمند Mate 10 سریع باشید و سریع بمانید
با HUAWEI Mate 10 و HUAWEI Mate 10 Pro  میتوان گفت عبارت "سریع باشید و سریع بمانید" در دنیای تلفن همراه به مرزهای جدیدی رسیده است. با استفاده از مدیریت باتری کاملاً هوشمند، دستگاه بهراحتی میتواند حافظه خود را بهتر مدیریت کرده و ازنظر صرف انرژی در قسمتهای مختلف از قبیل اختصاص و مدیریت منابع CPU و مدیریت باتری تغییراتی شگرف را رقم بزند.
توانایی جدید سری HUAWEI Mate برای درک رفتارها، آن را قادر میسازد تا در سطوح عملکرد بالا ایفای نقش کند. برای مثال با شناخت نحوه استفاده از برنامهها، زمانی که آنها مورداستفاده قرار میگیرند و آنچه سیستم برای انجام آنها در بهرهوری باید انجام دهد، هواوی باعث کاهش نرخ مصرف بیرویه تا 80 درصد شده است. 
سریع ترین و هوشمندترین تجربه استفاده از شبکه 4.5G  در جهان
HUAWEI Mate 10  وHUAWEI Mate 10 Pro  سریعترین گوشیهای هوشمند دنیا هستند که از LTE Cat.16 و LTE Cat.18 D  برای ارتباط با شبکه های موبایل پشتیبانی میکنند. درواقع این دو دستگاه، فقط چند ثانیه برای بارگیری یک بازی ویدیوی 4K آنلاین نیاز دارند.
برای ایجاد یک اتصال پیوسته، HUAWEI Mate 10 دارای دو اسلات سیمکارت است که هر دو از 4G پشتیبانی میکند. سیم کارتهای اولیه و ثانویه HUAWEI Mate 10 و HUAWEI Mate 10 Pro از 20 باند فرکانس LTE و تماس VoLTE با وضوحبالا پشتیبانی می کند. هر دو سیمکارت میتوانند همزمان تماس VoLTE و خدمات اینترنت را پشتیبانی کرده که با استفاده از اتصال VoLTE دوگانه، کاربران با پوشش قویتری در محدوده وسیعتر روبهرو هستند. بهصورت خلاصه هر یک دستگاه HUAWEI Mate 10 یا HUAWEI Mate 10 Pro برابر با دو اسمارت فون 4G. 

منبع: هواوی
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر