هدست های واقعیت مجازی، تهدیدی برای گوشی های هوشمند؟

هدست های واقعیت مجازی، تهدیدی برای گوشی های هوشمند؟
هدست‌های واقعیت مجازی، محصولات تازه‌واردی در دنیای سرگرمی‌های الکترونیکی هستند. آیا این محصولات می‌توانند فروش بالایی داشته باشند و از گوشی‌های هوشمند نیز فراگیرتر شوند؟ یکی از مدیران شرکت اچ‌تی‌سی در صحبت‌های خود چنین موضوعی را تایید می‌کند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اچ‌تی‌سی (HTC) به‌تازگی گوشی جدید خود را با نام HTC 10 معرفی کرده است. اما آیا هدست واقعیت مجازی این شرکت، می‌تواند فروشی حتی بهتر از گوشی‌های هوشمند داشته باشد؟ یکی از مدیران اچ‌تی‌سی که این‌گونه فکر می‌کند. Wang Tsung-ching، مدیر بخش هدست Vive در اچ‌تی‌سی چین، معتقد است که تا چهار سال آینده فروش هدست‌های واقعیت مجازی از گوشی‌های هوشمند هم بیشتر می‌شود.

وی معتقد است که فروش گوشی‌های هوشمند، به بالاترین میزان خود دست پیداکرده و اکنون، دیگر خبری از فروش بالای این محصولات نخواهد بود. به عقیده او، 9 سال از عرضه اولین آیفون می‌گذرد و دیگر زمان مناسبی برای فروش گوشی هوشمند نیست.

ونگ می‌گوید فروش گوشی‌های هوشمند در حال حاضر نیز کاهش بسیار شدیدی داشته است. او فروش این صنعت را با رایانه‌های شخصی مقایسه می‌کند؛ چیزی که برای رسیدن به نهایت فروش خود، به 30 سال زمان نیاز داشت. بر اساس همین موضوع، ونگ معتقد است که تا سال 2020، هدست‌های واقعیت مجازی به بزرگ‌ترین پلتفرم از نظر فروش تبدیل خواهند شد.البته جای تعجبی ندارد که یک مسئول ارشد در بخش هدست‌های واقعیت مجازی، از پیشرفت و موفقیت حوزه خود صحبت کند؛ اما نکته جالب در حرف‌های او، اشاره به کاهش یافتن فروش گوشی‌های هوشمند است.

سال 2015، یکی از بدترین سال‌های ممکن برای اچ‌تی‌سی بود. پس از عرضه ناموفق گوشی One M9، اچ‌تی‌سی تلاش می‌کند تا با عرضه گوشی‌هایی همچون One A9 و HTC 10، بار دیگر سود از دست رفته خود را به دست بیاورد. تا اینجای کار، گوشی HTC 10 توانسته نقدهای بسیار مثبتی را به دست بیاورد. اما بدون در نظر گرفتن گوشی‌های هوشمند، اچ‌تی‌سی اعتراف می‌کند که واقعیت مجازی، توانسته به نقطه فروش بسیار مناسبی برای آن‌ها تبدیل شود.

نظر شما درباره حرف‌های Wang Tsung-ching چیست؟ آیا گوشی‌های هوشمند به سرانجام کار خود رسیده‌اند؟ نظرات خود را با نقدستان در میان بگذارید.منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 7 اردیبهشت 1395
باید حتما یکی از اینا رو امتحان کنیم. میگن خیلی باحاله

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر