هرآنچه باید درباره کپچاهای نامرئی گوگل بدانیم

هرآنچه باید درباره کپچاهای نامرئی گوگل بدانیم
شرکت گوگل در حال عرضه نسخه به‌روزرسانی شده از سیستم کپچا یا همان تصاویر امنیتی است که به‌طور هوشمندانه‌ای می‌توانند ارتباط با سرویس‌ها توسط انسان و یا روبات‌ها را تشخیص دهند.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت Ghacks، کپچاها یا همان تصاویر امنیتی به‌نحوی طراحی شده‌اند تا ورود به سرویس‌ها و وب‌سایت‌ها توسط انسان و یا روبات را تشخیص دهند. اگرچه وب‌سایت‌ها با آغوش باز از کاربران انسانی استقبال می‌کنند اما تمایلی به حضور روبات‌ها (بات‌ها) در دامنه‌های خود نداشته و از همین‌رو ترجیح می‌دهند مانعی بر سر راه آن‌ها ایجاد کنند. به عنوان مثال، افزایش حضور روبات‌ها ممکن است به کاهش پاسخگویی سرورهای سایت منجر شود. علاوه بر این، در اکثر موارد، روبات‌ها ثبت‌نام تعداد بالا و ارسال هرزنامه‌ها را در دستورکار قرار می‌دهند که این امر نیز تاثیرات منفی روی عملکرد وب‌سایت‌ها خواهد داشت.
در حال حاضر استفاده از سیستم Invisible Recaptcha شرکت گوگل در سایت‌های زیادی در دستورکار قرار گرفته است. این سیستم، یک‌گام از دیگر سیستم‌های کپچا جلوتر بوده و کاربر برای ورود به سایت باید تنها تیک گزینه “I’m not a robot” را بزند. با وجود این، در صورتی که این سیستم به ماهیت انسانی کاربر شک کند، الگوریتمی را برای حل یک کپچا پیش روی او قرار می‌دهد. در این قالب ممکن است از کاربر درخواست شود تا از میان چند تصویر، نمونه‌هایی که در آن‌ها تابلوی راهنمایی و رانندگی وجود دارد را مشخص کند.

این راهکار جدید، برای کاربرانی که از مرورگرهایی نظیر Tor و یا شبکه خصوصی مجازی استفاده می‌کنند دردسرهایی را به همراه خواهد داشت زیرا در اکثر موارد، اسپمرها هم از فرایند تغییر آدرس آی‌پی استفاده می‌کنند. با آگاهی از این موضوع، گوگل ورود این کاربرها را در قالب حل معماها امکان‌پذیر خواهد ساخت.
به‌طور کلی، در بهترین حالت، این الگوریتم با تشخیص انسانی بودن کاربر، مستقیما دسترسی ورود را در اختیار او قرار می‌دهد و در غیر این‌صورت، طرح یک معمای تصویری در دستورکار قرار می‌گیرد.

منبع: Ghacks
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر