هرآنچه درباره رویداد رونمایی از مک‌بوک پروی جدید اپل می‌دانیم

هرآنچه درباره رویداد رونمایی از مک‌بوک پروی جدید اپل می‌دانیم
منابع خبری آگاه، از تعبیه درگاه یو‌اس‌بی نوع C و پورت‌های تاندربولت 3 و البته حذف درگاه یو‌اس‌بی و کانکتور ویژه شارژ MagSafe در مک بوک‌پروی جدید اپل خبر داده‌اند.
  • جدیدترین بازی ها
مدت‌هاست که شایعاتی در خصوص رونمایی از نسخه به‌روزرسانی شده مک‌بوک پروی اپل در سال جاری میلادی به‌گوش می رسد. اگرچه رویداد شرکت اپل برای رونمایی از آیفون، هیچ خبر خوشی برای طرفداران سیستم‌عامل مک به همراه نداشت، خبرهای تازه‌ای در خصوص احتمال رونمایی از مک‌بوک پروی جدید کوپرتینویی‌ها در تاریخ 27 اکتبر منتشر شده است. گزارش‌های منتشر شده از وب‌سایت ژاپنی Macotakara در حالی از برنامه‌ریزی اپل برای رونمایی از مک‌بوک‌پروی جدید اپل در ماه جاری میلادی خبر داده که احتمال رونمایی از مک‌بوک ایر 13 اینچی جدید در این رویداد را نیز رد نکرده است.

آن‌طور که از مستندات این گزارش بر‌می‌آید، اپل از پورت یو‌اس‌بی نوع C و درگاه‌های تاندربولت 3 در مک‌بوک پروی جدید استفاده خواهد کرد و درگاه‌های سنتی یو‌اس‌بی و کانکتور شارژ MagSafe را حذف خواهد کرد. شاید در نگاه اول این تصمیم باعث تعجب طرفداران مک‌بوک پرو شود اما باید درنظر داشت که پیش از این سیاست مشابهی برای مک‌بوک 12 اینچی این شرکت نیز به مرحله اجرا درآمده است. با این تفاسیر باید امیدوار باشیم که اپل بیش از یک درگاه یو‌اس‌بی نوع C را در مک‌بوک پروی جدید تعبیه کند و ورودی هدفون را نیز به حال خود رها کند. علاوه بر این، انتظار می‌رود از طراحی جدیدی با عنوان Dynamic Function Row در مک‌بوک پروی جدید استفاده شود. طراحی که کلیدهای عملیاتی بالای صفحه کلید را با OLED های لمسی جایگزین خواهد کرد که امکان تغییر عملکرد برای سازگاری بیشتر با برنامه‌ها را به کاربر خواهند داد.
Macotakara در خصوص مک‌بوک ایر هم از حذف نسخه 11 اینچی محبوب در میان کاربران و جایگزینی آن با مدل 13 اینچی خبر داده است. شایعات قبلی از احتمال به‌کارگیری درگاه یو‌اس‌بی نوع C در مک‌بوک ایر جدید خبرداده بودند. موضوعی که به معنای حذف درگاه‌های سنتی یو‌اس‌بی خواهد بود.

منبع: Theverge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر