هشدار: مراقب پنجره‌های جعلی ویژه سرقت اپل آیدی در iOS باشید

هشدار: مراقب پنجره‌های جعلی ویژه سرقت اپل آیدی در iOS باشید
یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزاری سرشناس، در خصوص جعل پنجره‌های محاوره‌ای ویژه وارد کردن اپل آیدی و گذرواژه آن در محیط سیستم‌عامل iOS هشدار داده است.
  • جدیدترین بازی ها
یکی از قابلیت‌های آزاردهنده در iOS، نمایش صفحات بازشونده‌ای است که بارها در مقابل شما قرار می‌گیرند و از شما درخواست می‌کنند تا برای به روزرسانی یا نصب یک اپلیکیشن یا حتی کامل کردن یک وظیفه محول شده، اپل آیدی و گذرواژه آن را وارد کنید. از آنجایی که این هشدارها ممکن است چندین بار پیش روی کاربران قرار گیرند باعث خواهند شد تا کاربران بدون دقت به آن، اطلاعات خواسته شده را وارد کنند. 

این در حالی است که توسعه دهنده سرشناس عناوین نرم‌افزاری ویژه دستگاه‌های هوشمند یعنی Felix Krause مدعی شده این پنجره‌های بازشونده می‌توانند فرصتی را در اختیار نفوذگران قراردهند تا اطلاعات کاربران را سرقت کنند. نکته قابل توجه اینکه کدنویسی پنجره‌های مشابه با نمونه‌های اصلی، تنها به 30 خط برنامه نویسی نیاز خواهد داشت. 
پنجره‌های مخصوص وارد کردن مشخصات اپل آیدی ممکن است در هنگام ثبت خریدهای درون برنامه‌ای یا نصب عناوین جدید در مقابل کاربران قرارگیرند. از همین رو این توسعه دهنده سرشناس پیشنهاد داده اپل طراحی منحصر به فردی را برای نمایش کادر ورود اپل آیدی و گذرواژه مربوط به آن طراحی کند تا امکان کپی‌برداری آسان از آن منتفی شود. 

کاربران اپل می‌توانند از راهکاری ساده برای تشخیص اصل بودن کادر محاوره نشان داده شده برای وارد کردن اپل آیدی استفاده کنند. در این راهکار، با فشردن کلید هوم، در صورتی که پنجره مخصوص وارد کردن اپل آیدی و گذرواژه بسته شد، به احتمال زیاد با صفحه‌ای جعلی روبرو بوده‌اید. در صورتی که پنجره گفتگو همچنان در مقابل چشمان شما قرار می‌گیرد شک نداشته باشید که با کادر محاوره‌ای ایجاد شده از طرف iOS روبرو هستید.

منبع: Arstechnica
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر