همه‌ی چیزهایی که در مورد Assassin's Creed بعدی می‌دانیم

همه‌ی چیزهایی که در مورد Assassin's Creed  بعدی می‌دانیم
تا اطلاعات ثانوی از سازنده و ناشر بازی، اطلاعاتی که در ادامه می‌آید فعلا شایعاتی است که امیدواریم واقعی باشد و می‌توانیم انتظار داشته باشیم Assassin's بعدی این‌گونه باشد.
  • جدیدترین بازی ها
از زمان اولین دیدار با الطائر در سال 2007، تقریباً هر سال عادتمان این شده که در نقش شنل پوشانِ مخفی‌کاری فروبرویم که با خنجرهای ایلومناتی به کشتار دشمنان بشریت می‌پردازند. در این راه، از جنگ سوم صلیبی گذشتیم، از رنسانس، دوران استعمار، انقلاب فرانسه و حتی سوار بر اسبی در دوران ویکتوریایی. ما از روی پشت‌بام‌ها دویدیم و نشسته بر نیمکت‌هایی، مخفیانه گوش ایستادیم و هدف‌هایمان را در میان جمعیت کثیر مردم، برای قرن‌های متمادی دنبال کردیم. حالا چه این مجموعه بازی‌ها را دوست داشته باشید، چه دوست نداشته باشید، باید قبول کنیم که این کارها دیگر دارد تکراری می‌شود. یوبیسافت هم این نکته را می‌داند و از آن چیزهایی که تا بحال به گوشمان رسیده، عنوان بعدی این مجموعه دچار چرخشی عظیم خواهد شد. حتی به‌طور رسمی اعلام‌شده که در عنوان بعدی این مجموعه دیگر فقط قرار نیست یک سری آدم را دنبال کنیم و از پشت چاقو را در گردنشان فروکنیم.
پس بااین‌حال، Assassin's Creed بعدی مدت‌زمان بیشتری طول می‌کشد تا ساخت شود؟ فعلا با همه‌ی اخبار و شایعاتی که بخش اعظمشان توسط وب‌سایت کوتاکو ( از منابع معتبر) نقل می‌شود و تعدادی اخبار دیگر از 4chan که از کسانی که به پروژه‌ی ساخت بازی نزدیک هستند گفته می‌شود، پاسخ این سوال مثبت است. یوبیسافت هیچ‌چیز را علناً تایید نکرده، اما این خبرها را رد هم نکرده است. تا اطلاعات ثانوی از سازنده و ناشر بازی، اطلاعاتی که در ادامه می‌آید فعلا شایعاتی است که امیدواریم واقعی باشد و می‌توانیم انتظار داشته باشیم Assassin's بعدی این‌گونه باشد.


این عنوان در مصر اتفاق خواهد افتاد
مطابق آنچه وب‌سایت کوتاکو اعلام کرده، و پنج منبع نزدیکی که در حال کار بر روی بازی هستند، این نسخه از بازی در مصر باستان اتفاق می‌افتد. ازآنجایی‌که باتجربه‌های قبلی می‌دانیم که پیش از انتشار Unity و Syndicate حدس و شایعات درست از آب در آمد، می‌توانیم کمابیش مطمئن باشیم که مقصد بعدی سفرِ دوستداران این سری مصر باستان خواهد بود. همچنین شک ما مطمئن‌تر می‌شود وقتی‌که در سال 2013 طی سوالاتی که از طرفداران پرسیده شد، سرزمین مصر یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها بود و این نکته را اشرف اسماعیل، کارگردان  Black Flag هم به‌طور رسمی اعلام کرد.
همچنین در دنیای بزرگ Assassin's Creed هم اشاراتی به مصر و پتانسیل‌های بالقوه‌ی آن شده است. مثلا در سال 2011، انتهای Assassin's Creed Revelations را به یاد بیاورید که نشان می‌داد، داریم، پسر الطائر یکی از قطعات ادن را به الکساندریا، پایتخت مصر باستان می‌برد. شاید اهرام ثلاثه‌ی مصر بهترین جا برای پارکور کردن نباشد، اما قطعاً روبرو شدن با ابوالهول می‌تواند به‌شدت هیجان‌انگیز به نظر برسد. بر مبنای آنچه تاکنون درز کرده، ما در نقش یک «برده» بازی می‌کنیم که بسیار شبیه الطائر است. او احتمالا سریع عصبانی می‌شود و کم صحبت است، که خود نشانی است از این‌که هنوز آدم‌های خوبی در این جهان هستند!

دقت تاریخی بسیار کمتر از قبل می‌شود
نفسی عمیق بکشید. در دوران مصر باستان این اینترنتی وجود نداشته. و قاعدتاً دنبال کردن تاریخ دقیق آن زمان از روی تویت ها و پست‌های فیسبوکی امکان‌پذیر نیست. این دوران برای باستان شناسآن‌هم مبهم است و حدسیاتِ آن دوران، بیشتر بر اساس اشیایی است که کشف‌شده. احتمالا یوبیسافت هم این نکته را درک کرده و با این حساب نباید چندان منتظر دقت تاریخی، آن‌چنان‌که در بازی‌های قبل دیدیم باشیم.  طبق آنچه درز کرده، این عمل کاملا عمدی است. آن‌ها می‌خواهند از کمترین مقدار اسناد تاریخی استفاده کنند تا آزادی بیشتری داشته باشند.
بر همین مبنا، احتمالا بیشتر جنبه‌های علمی تخیلی Assassin's را خواهیم دید. شاید برایتان اسپویل شود ولی اولین اساسین ها آدم و حوا بودند و پیش‌بینی می‌شود که در نسخه‌ی بعدی ما شاهد پیشرفت‌های تکنولوژیکی باشیم که مال سال‌های اولیه‌ی خلقت است. البته امیدواریم همه‌ی جنبه‌های علمی تخیلی بازی هم توی مصر اتفاق بیفتد و دیگر مکان‌های خسته‌کننده‌ی آبسترگو در کار نباشد.

دنیای بازی بسیار وسیع‌تر از Black Flag خواهد بود
نه‌فقط بزرگ‌تر، بلکه بهتر و باحال تر! البته امیدواریم که این‌چنین باشد چون نمی‌توانیم صدرصد مطمئن باشیم. طبق آنچه تاکنون لو رفته، دنیای بازی 3 برابر دنیای Black Flag خواهد بود و برخلاف آن بازی، لازم نیست که هر شهر را لود کنید و بعد بازی کنید. شهرها به‌هم‌پیوسته و بدون لودینگ هستند. اگر این‌گونه باشد و روی کامپیوترها هم به‌خوبی اجرا شود، کیست که دلش نخواهد؟
ازآنجایی‌که فکر می‌کنیم بخش زیادی از نقشه‌ی بازی را صحرای وسیع شکل می‌دهد، شاید یوبیسافت بخواهد دنیای اوپن ورد خودش را بیشتر از قبل اسرارآمیز کند. و ازآنجایی‌که مصر پر از جمعیت نیست و فاصله‌ی بین شهرها زیاد است، شاهد سیاهچال های بیشتری هم خواهیم بود. چیزی که ما تصور می‌کنیم این است که بازی بعدی، جهانی را به ما عرضه کند که هر چه بیشتر حسی از تنهایی و دورافتادگی را بدهد به‌جای اینکه جمعیت‌ها زیادی بی‌کیفیت را به ما نشان دهد. هر چه عمق محیط‌ها بیشتر باشد، احتمالا نسخه‌ی بعدی این بازی‌ها دوست‌داشتنی‌تر خواهد شد.

این بازی هرچه بیشتر و بیشتر شبیه یک نقش‌آفرینی Open World خواهد بود
مخصوصا این‌که طراحی مراحل، طراحی نقشه و پیشرفت کاراکتر بسیار شبیه ایده‌های نقش‌آفرینی خواهد شد. با توجه به لیست چیزهایی که تاکنون لو رفته، مدل مبارزات و پیشروی کاراکتر بیشتر حس و حالی ویچرگونه خواهد داشت.
با توجه به اینکه مصر باستان فاقد ساختمان‌های بلندی است که بتوان ازشان بالا رفت یا داخلشان قایم شد، پس ما چنین چیزی را در بازی نخواهیم داشت. الکسانریا سرزمینی وسیع بود و آسمان‌خراشی نداشت؛  که باید دید در قبال این فقدان، چه چیزی به بازی اضافه می‌شود.

اسب‌ها و قایق بار دیگر برگشته‌اند
البته طبق آنچه گفته شده این حداقل انتظارات است. اما همین هم خیلی خوب است. اسب و قایق از یاران دیرینه‌ی این سری‌اند. رود نیل، جریان خود را به دریای مدیترانه می‌رساند پس مسافرت‌های دریایی آن زمان بسیار شایع بوده. اما خب نباید انتظار داشته باشید که روی این قایق‌ها توپ جنگی سوار شود! درست که گاهی قایق‌ها آدم را خسته می‌کنند، اما واقعا برای یکی دو مرحله‌ی تعقیب و گریز می‌توانند جالب باشند.
امیدواریم دنیای اساسینز کرید جدید به‌قدری مرموز و جذاب باشد که لوازمی برای کشف آن‌هم که در اختیارمان گذاشته شد، ذوق‌زده شویم.

شاید یک عقاب داشته باشید و بتوانید کنترلش کنید
کسی که این خبر را درز داده، دقیقا نگفته که چگونه می‌شود داخل بازی از عقاب استفاده است اما می‌توان به Far Cry Primal رجوع کرد و از آن یاد گرفت. شاید به درد دیدن زدن و مبارزه بخورد. بیشتر از هر چیز، واقعا داشتن یک عقاب داخل بازی چقدر می‌تواند جذاب باشد!

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر