هندزآن بازی ویدئویی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم از نگاه وب‌سایت TrustedReviews

هندزآن بازی ویدئویی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم از نگاه وب‌سایت TrustedReviews
بازی ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم که به اختصار از آن با عنوان CoD WW2 یاد می‌شود از تاریخ سوم نوامبر برای کنسول‌های بازی ایکس‌باکس وان، پلی استیشن 4 و همچنین کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد.
  • جدیدترین بازی ها
با این دید، در ادامه نگاهی به هندزآن این بازی از نگاه وب‌سایت TrustedReviews خواهیم داشت.

از زامبی‌ها چه خبر؟
هنوز هیچ خبر موثقی در خصوص حالت بازی تعاملی و البته محبوب زامبی محور (Zombie Mode) منتشر نشده اما انتشار یک تیزر، حکایت از‌ آن دارد که این حالت نیز به احتمال زیاد در بازی ندای وظیفه یا همان CoD WW2 ادغام خواهد شد.


حالت بازی چندنفره
بازی ندای وظیفه، بار دیگر در قالب گیم‌پلی جذاب پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت و در این راستا، تجربه‌های مشابهی را هم با نسخه‌های پیشین شاهد خواهیم بود. گیم پلی پویا، سریع و همراه با حرکت و تیراندازی، همچنان در این عنوان به چشم می‌خورد و البته تغییراتی هم برای تازه‌سازی روند بازی درنظر گرفته شده است.
این‌بار توسعه بازی توسط Sledgehammer Games انجام شده که سابقه توسعه عناوین پیشین ندای وظیفه نظیر Modern Warfare 3 و Advanced Warfare را در کارنامه خود دارد. در کنفرانس E3 ما اجرای بازی را در قالب سه حالت Team Deathmatch به عنوان بخشی که برای گرم کردن گیمر درنظر گرفته شده، بخش سنتی Domination و بالاخره بخشی که در آن اهداف مشخص وجود دارد به نام War Mode، تجربه کردیم.
در نسخه جدید، تغییراتی را در نحوه مدیریت کلاس‌ها شاهد هستیم. به عنوان مثال، به جای استفاده از امکان شخصی‌سازی کامل کلاس‌ها، حالا دیویژن‌ها (Division) در دسترس قرار گرفته‌اند تا با تمرکز بیشتر، کلاس مورد علاقه خود را از آنجا ایجاد کنید. االبته این قابلیت در زمان هندزآن در اختیار ما نبود و تنها امکان انتخاب ده کلاس از پیش‌ طراحی شده وجود داشت که طیف کاملی از سلاح‌ها را از نمونه‌های سبک و سنگین تا تفنگ‌های دوربین دار و اسلحه‌های دوربرد در اختیار شما می‌گذارد.
در این بخش، اسلحه‌های متفاوتی را امتحان کردیم و آنچه مشخص است عملکرد این اسلحه‌ها در بسیاری از بخش‌ها، مطابق با انتظارات ما بود. اسلحه‌های LMG که از خشاب‌های نواری بهره می‌برند شاید سرعت شما را کاهش دهند اما قابلیت‌های فراوانی دارند و شما را از آتش سنگین دشمن نجات خواهند داد. این در حالی است که SMG ها به عنوان اسلحه‌های کوچک‌تر چالش‌های زیادی را در شلیک به اهداف موجود در فاصله کوتاه تا متوسط در مقابل شما قرار خواهند داد و در فاصله‌های دور هم عملا بدون استفاده خواهند بود. بیشترین لذت را در قالب استفاده از تفنگ‌های لوله بلند خواهید داشت. به طور ویژه، یکی از آن‌ها که نیمه اتوماتیک است لذت بیشتری را پیش روی شما قرار خواهد داد. در نقشه‌ای که ما در آن حضور داشتیم، اسلحه‌های کوتا‌برد انتخاب به مراتب بهتری بودند. نقشه CoD به نحوی هوشمندانه طراحی شده تا مسیرهای مناسبی را برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده داشته باشید.

از آنجایی که ما قادر به استفاده از سیستم جدید کلاس‌بندی نبودیم، تاثیرات آن قابل بررسی نبود. با وجود این، هر دیویژن مجموعه‌ای از مهارت‌ها را که غیرقابل تغییر هستند در کنار آموزش‌هایی که سطح آن‌ها با گذشت زمان بالاتر می‌رود و همچنین آموزش‌های پایه که می‌توانید در هر بخش استفاده کنید در اختیار شما قرار خواهد داد.
یکی دیگر از قابلیت‌های جدید که به چشم می‌آید حالت جنگ یا War Mode است. در این بررسی ما سمت نیروهای حمله کننده یا متحدین بودیم. به این ترتیب، ماموریت ما رسیدن به اتاق اطلاعات آلمانی‌ها بود تا بتوانیم با دریافت اطلاعات حساس و ضروری، نابودی منبع مهمات و ساخت پل را به پایان برسانیم. معمولا نیروهای مقابل، با تقویت قوا سعی می‌کنند در مقابل شما ایستادگی کنند اما نیروهای سمت ما با استفاده از نارنجک‌های دودزا کار را در می‌آورند.
معمولا تجربه بخشی که اهداف از پیش تعیین شده را در مقابل شما قرار می‌دهد نیز در CoD جذاب است اما نقشه نسخه جدید بازی ندای وظیفه، تا حد زیادی مشابه با دیگر نقشه‌های این عنوان است و تغییر تجربه را احساس نکردیم. مراحل بازی در این بخش، در مدت زمان ده دقیقه به پایان می‌رسند. از همین رو احساس پیروزی چندانی نخواهید داشت.

در نهایت بدنیست اشاره‌ای به این امر داشته باشیم که اکتیویژن و Sledgehammer Games نسخه بتای بازی Call of Duty: WW2 را پیش از عرضه رسمی نسخه نهایی در تاریخ سوم نوامبر، پیش روی مشتاقان قرار خواهند داد. عرضه این نسخه برای پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان تایید شده اما حرف و سخنی از عرضه آن برای کامپیوترهای شخصی به میان آورده نشده است.

منبع: TrustedReviews
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر