هواوی از سامسونگ به جرم تقلید در طراحی محصولاتش، شکایت می‌کند

هواوی از سامسونگ به جرم تقلید در طراحی محصولاتش، شکایت می‌کند
کمپانی‌های چینی همیشه به کپی‌برداری از محصولات کمپانی‌های معتبر دنیا معروف بوده‌اند، اما این بار، هواوی، یک شرکت چینی است که به همین اتهام، از سامسونگ شکایت کرده است. برای بررسی ادعای این کمپانی با ما همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
چین، همیشه به عنوان یک کشور خاطی حقوق کپی‌رایت شناخته میشد. هرچند تقلید و کپی‌برداری از محصولات معروف دنیا، مانند گذشته تب و تاب ندارد، اما همچنان محصولاتی که بی‌شرمانه از محصولات کمپانی‌های معروف کپی شده‌اند دیده می‌شود. در نتیجه، بسیاری از کمپانی‌های چینی از طرف شرکت‌های غیر تابع تهدید به دادخواهی می‌شوند. هواوی (Huawei) یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های چینی در زمینه تکنولوژی ورق را برگردانده و از شرکت سامسونگ به جرم کپی کردن طرح‌های این کمپانی در رابطه با ارتباط 4G و رابط کاربری شکایت کرده است.

در سال‌های اخیر، به نبردهای دائمی سامسونگ و اپل بر سر حقوق کپی‌رایت و حق مالکیت طرح‌های انحصاری عادت کرده‌ایم. دعوایی که دیگر حالت یک نمایش را پیدا کرده زیرا در بعضی موارد این دو رقیب با یکدیگر همکاری‌های تجاری هم دارند. اقدام جسورانه هواوی در طلب غرامت از سامسونگ، اولین شکایت یک شرکت چینی از این کمپانی بزرگ است. از جهت دیگر، هواوی با این کار خود، به سامسونگ و اپل اخطار داده که از مبارزه با این دو کمپانی برای تسلط بر بازار گوشی‌های هوشمند، هراسی ندارد.
هواوی، به اتهام استفاده غیرقانونی از تکنولوژی 4G و تخلفاتی دیگر در زمینه سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای سیستمی، هم در آمریکا و هم در چین، از سامسونگ شکایت کرده است.

دینگ جیان ژینگ (Ding Jian-Xing)، رئیس بخش حقوق اموال هواوی، در این باره گفته است: «ما امیدواریم که سامسونگ به استفاده غیرقانونی از تکنولوژی ما پایان دهد و برای استفاده از آنها، از طریق قانونی و با کسب اجازه از هواوی اقدام کند و با همکاری با هواوی، باعث پیشرفت بازار گوشی‌های هوشمند شود.»
استیو جابز فقید، زمانی تهدید کرده بود که با تمام قوا برای مبارزه با اندروید، که آن را یک محصول دزدی نامیده بود، تلاش خواهد کرد که همین امر آغازگر نبردهای دادگاهی مداوم بین اپل و دیگر شرکت‌ها شد. اما، هواوی، روشی دیپلماتیک‌تر را در پیش گرفته و اعلام کرده که سامسونگ با خرید لیسانس محصولات هواوی، می‌تواند به این دعوای حقوقی پایان دهد.

البته چنین معامله‌ای ملزم به این است که سامسونگ به استفاده غیر‌قانونی از محصولات هواوی اعتراف کند و از آن مهم‌تر، دادگاه ادعای هواوی را تأیید کند. لازم به ذکر است که بیشترین سود هواوی ناشی از زیرساختارهای ارتباطی این کمپانی است و تا کنون بیش از 50000 اختراع در این زمینه ثبت کرده است.
اقدام هواوی، قطعا جرقه آغاز اتفاقات جالبی خواهد بود و باید منتظر واکنش سامسونگ به این ادعای هواوی باشیم.

منبع: Phone Arena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر