هوش‌مصنوعی توانایی پیش‌بینی واکنش‌های انسانی را پیدا کرد

هوش‌مصنوعی توانایی پیش‌بینی واکنش‌های انسانی را پیدا کرد
گروهی از محققین با استفاده از روشی متفاوت، توانایی پیش‌بینی واکنش‌های انسانی را به یک هوش‌مصنوعی بخشیده‌اند. این روش احتمالاً آسان‌تر از نوشتن کدهای طولانی برای پیش‌بینی رفتار انسانی توسط سیستم‌های کامپیوتری است. در ادامه می‌توانید جزییات خبر را بخوانید.
  • جدیدترین بازی ها
گروهی از محقیقن دانشگاه استنفورد با استفاده از رمان‌های داستانی به روشی جدید برای آموزش نحوه رفتار ‌صحیح هوش‌مصنوعی در مقابل واکنش‌های انسانی دست یافته‌اند. نام این پایگاه داده Augur است، که به آرشیوی شامل بیش از 600هزار داستان نوشته شده در وب‌سایت داستان‌نویسی Wattpad دسترسی دارد.

این اطلاعات سپس برای ایجاد نوعی الگوریتم‌های آموزشی استفاده می‌شود تا به هوش‌مصنوعی برای واکنش صحیح کمک کند. تیم محقیقن در رابطه با تحقیق جدید خود می‌گویند:

در میان بیش از میلیون‌ها کلمه، این الگوهای جهانی [از واکنش‌های مردم] بسیار بیشتر از واکنش‌های احساسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاراکترهای داستان‌های مدرن چراغ اتاق را پس از ورود روشن می‌کنند؛ در صورت شنیدن تعریف دیگران از خود خجالت‌زده می‌شوند؛ آنها وقتی در جلسه‌ای باشند به تلفن خود پاسخ نمی‌دهند.

در نخستین آزمایشات محیطی، با استفاده از یک دوربین به کمک Augur، سیستم 91 درصد مواقع توانست بین افراد عادی و اشیا تمایز قائل شود. همچنین این سیستم توانست 71 درصد مواقع حرکت بعدی آنها را به درستی تشخیص دهد.

این نخستین باری نیست که توسعه‌دهندگان برای آموزش هوش‌مصنوعی به کتاب روی آورده‌اند، برای مثال فیس‌بوک به تازگی یک آرشیو 1.96 گیگابایتی از کتاب کودکان رادر احتیار هوش‌مصنوعی خود قرار داده است. به نظر می‌رسد سرعت پیشرفت هوش‌مصنوعی رو به افزایش باشد، شاید قدرت هوش‌مصنوعی بسیار سریع‌تر از انتظارات با هوش انسان برابری کند.
منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر