هوش مصنوعی گوگل برای اولین بار از Lee Sedol شکست خورد

هوش مصنوعی گوگل برای اولین بار از Lee Sedol شکست خورد
در چند روز اخیر مسابقه‌ای هیجان‌انگیز میان یک انسان و یک ماشین در حال برگزاری بوده است. اما نتیجه چیست؟ آیا ماشین می‌تواند بر انسان غلبه کند و او را شکست دهد؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اگر در چند روز گذشته اخبار فناوری را دنبال کرده باشید، بی‌شک از رقابت هیجان‌انگیز هوش مصنوعی گوگل یعنی «آلفاگو» و Lee Sedol با خبر هستید. قرار است این دو رقیب، در بازی گو (Go) 5 بازی را انجام بدهند و برنده نهایی، 1 میلیون دلار را با خود به خانه می‌برد. اما از آنجایی که آلفاگو توانسته 3 بازی از مجموع 5 رقابت را با پیروزی پشت سر بگذارد، باید او را برنده نهایی این رقابت دانست. اما خبر جنجالی زمانی اتفاق افتاد که Lee Sedol توانست در بازی چهارم، آلفاگو را شکست بدهد.گرچه آلفاگو توانسته تا اینجای کار انسان‌ها را شکست بدهد، اما درنهایت Lee Sedol نیز توانست در بازی چهارم، به بشریت کمی امید بازگرداند و ماشین را شکست بدهد. هنگامی که او به کنفرانس پس از بازی چهارم وارد شد، با تشویق و تمجید بسیار شدید مردم مواجه بود. به عقیده او، پیروزی این بازی بعد از سه شکست، «ارزش بیشتری» دارد. وی دراین‌باره می‌گوید:

تا به حال تنها برای برنده شدن در یک بازی به این میزان تشویق نشده بودم!

در حال حاضر این بازی در شهر سئول از کشور کره جنوبی برگزار می‌شود. Lee Sedol انتظار داشت تا با پایان این 5 بازی، بتواند 1 میلیون دلار را به خانه ببرد. اما به نظر نمی‌رسد او دیگر بتواند چنین جایزه‌ای را در اختیار داشته باشد. اما از آنجایی که آلفاگو تنها یک ماشین است، گوگل قصد دارد جایزه آن را صرف اهداف خیرخواهانه کند.


  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر