هوگو بارا: شیائومی نمی‌تواند بازار آمریکا را بیش از این نادیده بگیرد

هوگو بارا: شیائومی نمی‌تواند بازار آمریکا را بیش از این نادیده بگیرد
تا کنون، سران کمپانی شیائومی اعلام کرده بودند که برنامه کوتاه مدتی برای حضور در بازار آمریکا ندارند. اما نایب رئیس این شرکت در مصاحبه‌ای عنوان کرده که شیائومی برای حضور پررنگ در بازار موبایل، باید به فکر مشتری‌های غربی باشد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
آیا شیائومی سرانجام به آمریکا خواهد رفت؟ برای سال‌ها این سوال مطرح بود که کمپانی شیائومی، یکی از بزرگ‌ترین موبایل سازان چین در آمریکا فعالیت خواهد کرد یا خیر. شایعات زیادی پیرامون این مسئله مطرح شد و هر بار کمپانی شیائومی اعلام کرده بود که برنامه‌ای برای حضور در آمریکا ندارد و در آینده به آن خواهد پرداخت.

اما به تازگی، هوگو بارا (Hugo Barra)، نایب رئیس کمپانی شیائومی در گفتگو با بلومبرگ اذعان کرد که شیائومی نمی‌تواند بیش از این از بازار آمریکا، که به گفته او برای برندهای موبایل بسیار مهم است، دور بماند. در این گفتگو، آقای بارا اظهار داشت که  کمپانی شیائومی با استفاده از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، زمینه حضور خود در آمریکا را فراهم خواهد کرد. همچنین کمپانی شیائومی ممکن است از طرح‌های تخفیفی محدود نیز که در چین و هندوستان به کمک این کمپانی آمده بود، استفاده کند. در حال حاضر، کمپانی شیائومی تعداد محدودی پاوربانک، مچ‌بند‌های سلامتی و هدفون را در آمریکا به فروش می‌رساند. اما آقای بارا اعلام کرد که شیائومی در ماه اکتبر محصولی جدید را در آمریکا عرضه خواهد کرد.

کمپانی شیائومی که در سال 2014، بزرگ‌ترین شرکت موبایل سازی چین محسوب میشد، جای خود را به هواوی داده است. در سه ماهه قبل، این کمپانی، چهارمین شرکت بزرگ موبایل سازی چین اعلام شد. البته بازار موبایل چین در کل دچار مشکل شده است، اما کمپانی شیائومی از بازار موبایل هندوستان نیز سود خوبی به دست می‌آورد. سران شیائومی حاضرند تا از هر تاکتیکی برای عرض اندام در بازار موبایل آمریکا که از نظر درآمد، بزرگ‌ترین بازار موبایل دنیا است، بهره ببرند. تا کنون کمپانی شیائومی طی قراردادی با مایکروسافت، حق نصب اپلیکیشن‌های اسکایپ و آفیس را به صورت پیش فرض روی بعضی از مدل‌هایش خریداری کرده و پیش‌بینی می‌شود که این گوشی‌ها در بازار آمریکا توزیع شوند.

منبع: Bloomberg
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر