وال استریت ژورنال: سرپرست پروژه‌ «اتومبیل تایتان» از اپل جدا خواهد شد

وال استریت ژورنال: سرپرست پروژه‌ «اتومبیل تایتان» از اپل جدا خواهد شد
بر اساس شواهد و مدارک موجود، به نظر می‌رسد درحال حاضر اپل بر روی اولین خودروی الکتریکی خود کار می‌کند؛ پروژه‌ای که با نام «تایتان» شناخته می‌شود. اما بر اساس یک گزارش جدید، سرپرست این پروژه قصد دارد شرکت اپل را ترک کند.
  • جدیدترین بازی ها
چند سالی می‌شود که درحال شنیدن شایعات بسیاری از پروژه‌ی تایتان هستیم؛ پروژه‌ای که قصد دارد اولین خودروی الکتریکی شرکت اپل را تولید کند. اما به نظر می‌رسد Steve Zadesky، سرپرست این پروژه، قصد دارد اپل را با توجه به «دلایلی شخصی» ترک کند. وی با سابقه‌ای 16 سال در شرکت اپل، پیش از این در ساخت محصولاتی همچون آیفون و آیپد نقش داشته است. البته بعد از آن چندسالی وی به عنوان سرپرست بخش فوق مخفی اتوموبیل در شرکت اپل اپل بود. وی پیش از ملحق شدن به اپل در شرکت فورد کار می‌کرد.

مدتی است که شرکت اپل مهندسان برتر در زمینه خودرو را از شرکت‌هایی همچون تسلا یا مرسدس بنز به استخدام خود در می‌آورد. به عقیده برخی از کارشناسان، هدف اپل از این کار تشکیل بخش خودرو در شرکت خود است. بر اساس گزارش‌های قبلی، پیش از این قرار بود این محصول در سال 2019 روانه بازار شود. اما آن‌طور که وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد، این تنها یک زمان مشخص شده درون‌شرکتی است و زمان عرضه خودرو برای عموم مردم را نشان نمی‌دهد.دلیل جدایی Zadesky از اپل هر چه که باشد، ضربه شدیدی به پروژه درحال انجام آن‌ها وارد می‌کند. ورود یک شرکت برای اولین بار به صنعت خودرو می‌تواند به اندازه کافی سخت و چالش بر انگیز باشد؛ اما از دست دادن مدیر این پروژه حتی می‌تواند شرایط را از این نیز پیچیده‌تر و سخت‌تر کند.


منبع: Engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر