وزارت دادگستری آمریکا اپل را تهدید کرده

وزارت دادگستری آمریکا اپل را تهدید کرده
به نظر می‌رسد جنجال قانونی پیش‌آمده میان شرکت اپل و دولت آمریکا از چیزی که فکر می‌کردیم و خیم‌تر باشد. در نهایت وزارت دادگستری آمریکا اپل را تهدید کرده که اگر آیفون متهم حادثه شهر سن برناردینو را باز نکند، مجبور است این شرکت را وادار کند تا ...
  • جدیدترین بازی ها
روز پنج‌شنبه بود که بیانیه وزارت دادگستری آمریکا علیه شرکت اپل، آتش برپاشده در این جنجال قانونی را بار دیگر شعله‌ور کرد. درواقع موضوع از حادثه تیراندازی در شهر سن برناردینو واقع در کالیفرنیا آغاز شد. متهم این ماجرا، از گوشی آیفون استفاده می‌کند که به عقیده پلیس و همچنین FBI، این گوشی حاوی اطلاعاتی درباره تیرانداز بعدی است که اطلاعاتی از او در دست نیست.

اکنون وزارت دادگستری آمریکا اپل را تهدید کرده است که اگر آیفون متهم را باز نکند، این شرکت را وادار می‌کند تا کد منبع (Source Code) سیستم عامل iOS را در اختیار آن‌ها بگذارد. البته در کنار آن، وزارت دادگستری «امضای خصوصی الکترونیکی» را نیز برای دسترسی به کدها نیاز دارد که بی‌شک از اپل دریافت خواهد کرد. به همراه کد منبع سیستم عامل iOS و همچنین امضای الکترونیکی، دولت آمریکا می‌تواند از این دو عامل استفاده کند و آیفون 5 سی متهم را باز کند.دولت آمریکا ادعا می‌کند که گوشی فرد متهم حاوی اطلاعاتی است که می‌تواند هویت تیرانداز سوم را فاش کند؛ تیر اندازی که برخی از افراد می‌گویند وی را دیده‌اند. اما اپل می‌گوید ساخت نسخه‌ای از iOS که بتواند دولت را راضی کند، همچون «بازی کردن با آتش» است. به عقیده اپل، اگر این کدها به دست افراد نامناسبی برسد، اطلاعات موجود بر روی آیفون‌های تمامی دنیا در خطر دزدیده شدن قرار خواهد گرفت. البته باید دید این موضوع در دیوان عالی آمریکا چه نتیجه‌ای را برای دو طرف خواهد داشت.

 وزارت دادگستری آمریکا سعی می‌کند با انجام این کار، دو راه مختلف را در اختیار شرکت اپل قرار بدهد. درواقع اپل می‌تواند با باز کردن آیفون فرد متهم، از تحویل دادن کد منبع سیستم عامل خود و همچنین امضای الکترونیک جلوگیری کند. قرار است اپل و دولت آمریکا در روز 22 مارس سال میلادی جاری، پرونده خود را به دیوان عالی آمریکا ارائه کنند.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر