ویدیوی اسلوموشن آرواره‌های عنکبوت Trap-Jaw در زمان حمله که با سرعت «یوسین بولت» بسته می‌شوند

ویدیوی اسلوموشن آرواره‌های عنکبوت Trap-Jaw در زمان حمله  که با سرعت «یوسین بولت» بسته می‌شوند
به چشم آدم‌های عادی، Trap-Jaw یک عنکبوت کوچک به نظر می‌آید، اما این موجود با همین ابعاد، توانایی واردکردن قدرت بسیار زیادی را دارد. دیدن ویدیوی فوق اسلوموشن ضبط ‌شده، رمز موفق بودن این عنکبوت را به‌عنوان یک شکارچی موفق برملا می‌کند.
  • جدیدترین بازی ها
به چشم آدم‌های عادی، Trap-Jaw یک عنکبوت کوچک به نظر می‌آید، اما این موجود با همین ابعاد، توانایی واردکردن قدرت بسیار زیادی را دارد.
یک فارغ‌التحصیل دانشگاه برکلی کالیفرنیا، مدتی در آمریکای جنوبی برای انجام پژوهش درباره‌ی این عنکبوت عجیب پرداخت. او به دنبال کشف علت قدرت زیاد گازگرفتگی این عنکبوت بود، Trap-Jaw با توجه به نامی که دارد، دزدکی از پشت به طعمه نزدیک می‌شود و آن‌ها را به دام خود گرفتار می‌کند، سپس با سرعت بسیار زیاد آرواره‌های خود را می‌بندد.این دانشجو تعدادی از این عنکبوت‌ها را (که طول آن‌ها تقریباً به‌اندازه‌ی 2.5 سانتیمتر است) به لابراتوار خود در کالیفرنیا برد و با دوربین‌هایی که قابلیت فیلم‌برداری با سرعت تا 40,000 فریم در ثانیه را دارند از آن‌ها فیلم گرفت.
دیدن تصاویر فوق اسلوموشن ضبط ‌شده، رمز موفق بودن این عنکبوت را به‌عنوان یک شکارچی موفق برملا می‌کند.

Loading the MediaPack player...


آرواره‌ها با حرکتی شبیه به کشیدن و پرت کردن کِش لاستیکی، با سرعت سریع‌ترین انسان روی کره‌ی زمین (یوسین بولت) بسته می‌شوند.
مشاهده‌ی پلک زدن در تصاویری که با سرعت 1,000 فریم بر ثانیه ثبت‌شده‌اند به‌راحتی مقدور است، اما برای دیدن گاز گرفتن این عنکبوت مجبور شدند سرعت دوربین‌ها را به 40,000 فریم بر ثانیه افزایش دهند.

منبع: NATIONAL GEOGRAPHIC
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر