ویندوز 10، دومین نسخه پرکاربرد ویندوز است

ویندوز 10، دومین نسخه پرکاربرد ویندوز است
ویندوز 10، سیستم عامل جدید مایکروسافت، به تازگی یک ساله شده و تا پایان 20 ژوئیه، به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داشت. مایکروسافت در یک سال گذشته تلاش زیادی برای عرضه این سیستم عامل به کاربران کامپیوتر کرده، اما ویندوز 10، همچنان یک رقیب جدی دارد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
مایکروسافت، از زمان عرضه ویندوز 10 تلاش کرده است تا این سیستم عامل را تا جایی که ممکن است در اختیار کاربران قرار دهد. تا جایی که عده‌ای به دلیل تلاش مایکروسافت برای ارائه این سیستم عامل از این کمپانی شکایت کرده‌اند. با این وجود، ویندوز 10 پیشرفت چشمگیری در یک سال اخیر داشته و آمار نشان می‌دهد که این سیستم عامل در پایان ماه ژوئیه، 21 درصد از بازار ویندوز را در اختیار دارد.پیش از این سهم ویندوز 10 از بازار ویندوز، 19.14 درصد در ماه ژوئن و 18.43 درصد در ماه مه بوده است.
با وجود عملکرد خوب ویندوز 10 در اولین سال عرضه، ویندوز 7 همچنان پرکاربردترین سیستم عامل ویندوز در دنیا است و 47 درصد از سهم بازار ویندوز را در اختیار دارد. البته این سهم نسبت به مقدار 49 درصد در ماه ژوئن، کاهش پیدا کرده است.

در واقع، ویندوز 10، پس از ویندوز 7، پرکاربردترین سیستم عامل دنیاست و ویندوز XP که دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود، در رتبه سوم قرار دارد. سهم سیستم عامل 15 ساله ویندوز، 10.34 درصد از بازار کامپیوتر است و ویندوز 8.1 با 7.8 درصد در رتبه چهارم قرار دارد.

با اتمام دوره بروزرسانی رایگان ویندوز 10، مایکروسافت احتمالا شاهد کاهش جزئی سهم ویندوز 10 از بازار کامیپوتر خواهد بود. از 30 ژوئیه، بروزرسانی ویندوز 10، 120 دلار برای کاربران هزینه خواهد داشت، هرچند که مایکروسافت اعلام کرده، این سیستم عامل برای افرادی که دچار معلولیت هستند، همچنان رایگان است.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر