ویژگی‌ های جدید نسخه آزمایشی سوم iOS 10 چیست؟

ویژگی‌ های جدید نسخه آزمایشی سوم iOS 10 چیست؟
اپل روز گذشته نسخه آزمایشی سوم جدید‌ترین سیستم عامل خود، iOS 10 را عرضه کرد که در این نسخه، تعدادی ویژگی جدید معرفی شده و برخی ویژگی‌های معرفی شده در نسخه‌های قبلی نیز بهبود یافته‌اند. با نقدستان همراه باشید تا نگاهی به این نسخه آزمایشی بیاندازیم.
  • جدیدترین بازی ها
نسخه آزمایشی سوم iOS 10 روز گذشته عرضه شد و علاقه‌مندان اپل و کدنویسان، به سرعت شروع به بررسی این نسخه آزمایشی و کشف ویژگی‌های جدید آن کردند. در اینجا نگاهی به ویژگی‌هایی که در این نسخه آزمایشی برای اولین بار به نمایش گذاشته شده‌اند، نگاهی می‌اندازیم.

- دانلود مستقیم از مرورگری سافاری یا ایمیل به iCloud


این ویژگی در نسخه آزمایشی دوم نیز وجود داشت اما غیر قابل استفاده بود. اکنون، کاربران می‌توانند فایل‌های خود را از مرورگر سافاری یا اپلیکیشن ایمیل مستقیما به iCloud دانلود کنند.

- باز کردن گوشی با لمس


ویژگی دیگری که در نسخه آزمایشی قبلی نیز معرفی شده بود اما دچار مشکل بود، در نسخه سوم مشکلاتش برطرف شده است. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا هنگامی که نمایشگر گوشی شما روشن است، تنها با لمس حسگر اثر انگشت، گوشی خود را باز کنید. اولین نسخه بتای iOS 10 نیز ویژگی مشابهی داشت، اما در آن نسخه باید کمی دکمه هوم را فشار می‌دادید.- اپلیکیشن سلامتی اپل راه‌های بهبود فعالیت‌های‌تان را به شما ارائه می‌دهد


بهبود فعالیت (Improve Activity) ویژگی جدیدی است اپلیکیشن سلامتی اپل است که برای اولین بار در نسخه آزمایشی سوم iOS 10 معرفی می‌شود. در اولین اجرا، از کاربران خواسته می‌شود این قابلیت را فعال کنند، اما فعال یا غیر فعال کردن این قابلیت از طریق تنظیمات اپلیکیشن بسیار راحت است. وقتی که این ویژگی فعال باشد، اطلاعاتی را به اپل می‌فرستد که باعث بهبود این ویژگی بر اساس کاربر می‌شود.

سیری و اپلیکیشن‌های ترد پارتی


سیری اکنون بخشی برای پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ترد پارتی دارد که به این دستیار هوشمند اجازه می‌دهد تا این اپلیکیشن‌ها کار کند. این ویژگی در قسمت تنظیمات، زیر شاخه سیری قابل دسترسی است.- پیام رسانی


باگ پاسخ دهی به پیام‌ها از لاک اسکرین برطرف شده است. سیستم اعلانات جدید iOS 10 باعث ایجاد اشکای امنیتی در لاک اسکرین شده بود که به هر کسی اجازه می‌داد تا مستقیما از لاک اسکرین، پیام‌ها را خوانده و پاسخ دهد. پیش نمایش تصویر‌ها نیز دیگر به قالب مربع برش نمی‌خورد.

- حالت واقعیت افزوده پوکمون گو بهبود یافته است


حالت واقعیت افزوده پوکمون گو در نسخه‌های آزمایشی قبلی کار نمی‌کرد اما این ویژگی در نسخه آزمایشی سوم تعمیر شده است.

- گزینه اشتراک گذاری در اقدامات سریع تاچ سه بعدی


ویژگی جدید دیگری که در نسخه آزمایشی اول iOS 10 معرفی شد و در نسخه سوم قابل استفاده است. گزینه اشتراک گذاری در اقدامات سریع (Quick Actions) تاچ سه بعدی، تا پیش از این فقط به صورت یک آیکن وجود داشت اما اکنون نام این ویژگی نیز اضافه شده است.- پاسخ «Taptic» در هنگام قفل کردن دستی


در گوشی‌های آیفون 6s و 6s پلاس، هنگام قفل کردن دستگاه، کاربر لرزشی کوچیک را حس خواهد کرد. در دستگاه‌های قدیمی‌تر، قفل کردن دستگاه با صدا همراه خواهد بود.

- کیبورد باز هم با صدا همراه است


در نسخه آزمایشی اول iOS 10، هنگام تایپ با کیبورد اپل، صدای کلیک‌گونه‌ای شنیده میشد که این ویژگی در نسخه آزمایشی دوم حذف شد، و اکنون باز هم مورد استفاده قرار گرفته است.

در حال حاضر، این تمام ویژگی‌هایی است که در این نسخه آزمایشی پیدا شده و ممکن است در آینده، ویژگی‌های جدید دیگری نیز کشف شود. و این احتمال هم وجود دارد که بعضی از این ویژگی‌ها در نسخه نهایی وجود نداشته باشند.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر