پتنت جدید سامسونگ، محل اسکنر اثرانگشت را تغییر می دهد

پتنت جدید سامسونگ، محل اسکنر اثرانگشت را تغییر می دهد
اگر از استفاده‌کنندگان گوشی‌های هوشمندی باشید که از اسکنر اثرانگشت بهره می‌برند، می‌دانید که محل‌های قرارگیری این نوع از اسکنرها، معمولا مکان‌های مشخصی در گوشی‌ شما هستند. اما سامسونگ قصد دارد با پتنت جدید خود، این مکان را تغییر بدهد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
با ورود اسکنرهای اثرانگشت به گوشی‌های هوشمند، محل قرارگیری آن‌ها، به سرعت به موضوعی مهم و البته چالش برانگیز برای سازندگان تبدیل شد. بسیاری از تولیدکنندگان، تصمیم گرفتند تا این اسکنر را در دکمه یا محل فیزیکی جلوی دستگاه قرار بدهند و بسیاری دیگر، آن را در بخش پشتی دستگاه گذاشتند تا استفاده از آن به وسیله انگشت اشاره ساده‌تر شود. اما به نظر می‌رسد که سامسونگ، قصد دارد محل جدیدی را برای استفاده از این اسکنر انتخاب کند.همان‌طور که در تصویر فاش‌شده از این پتنت مشاهده می‌کنید، یکی از مکان‌هایی که سامسونگ برای قراردادن اسکنر اثرانگشت درنظر دارد، قسمت بالایی در بخش پشتی دستگاه است. درواقع ایده موردنظر سامسونگ، به کاربران اجازه می‌دهد تا با در دست داشتن دستگاه خود، به راحتی آن را باز کنند؛ چراکه انگشت فرد می‌تواند به راحتی به بخش بالایی دستگاه دسترسی داشته باشد.

طراحی بعدی سامسونگ، دکمه هوم بزرگ‌تر را نشان می‌دهد. اسکنر اثرانگشت – مثل گوشی‌های آیفون و حتی پرچم‌داران سامسونگ – در دکمه فیزیکی هوم قرار دارد و به کاربران اجازه می‌دهد تا دستگاه خود را بدون کشیدن دست روی سنسور، باز کنند. شاید استفاده از اسکنر اثرانگشت در بخش بالایی دستگاه، بتواند برای بسیاری از کاربران راحت‌تر باشد.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر