پتنت جدید سامسونگ نحوه کار آیریس را توضیح می دهد

پتنت جدید سامسونگ نحوه کار آیریس را توضیح می دهد
گوشی سامسونگ گلکسی نوت 7، به عنوان بزرگ‌ترین گوشی تابستان، در راه است و یکی از ویژگی‌های جدید این گوشی بهره‌مندی از تکنولوژی اسکن عنبیه چشم برای موارد امنیتی است. با هم نگاهی به این تکنولوژی در گوشی‌ گلکسی نوت 7 می‌اندازیم.
  • جدیدترین بازی ها
همه دنیا منتظر جدیدترین گوشی سامسونگ، گلکسی نوت 7 است. یکی از انتظاراتی که همگان بی صبرانه منتظر دیدن آن در این فبلت هستند، استفاده از اسکنر عنبیه چشم برای باز کردن گوشی یا پرداخت‌های مالی است. البته سامسونگ، از حسگر اثر انگشت نیز همچنان استفاده خواهد کرد. ظاهرا، معرفی کردن اسکنر عنبیه کمی زمان‌بر خواهد بود.

با این حال، سامسونگ درخواست ثبت پتنتی را کرده است که احتمالا در اسکنر عنبیه چشم سامسونگ گلکسی نوت 7 استفاده خواهد شد. این سیستم در ابتدا با استفاده از چند دوربین، تصویری از چشم کاربر را ثبت می‌کند. سپس با استفاده از سه لنز، عنبیه اسکن شده را با تصاویر ثبت شده قبلی مقایسه می‌کند. اشعه مادون قرمز نیز به کار گرفته شده و توسط پردازنده این برنامه کنترل می‌شود.

اولین لنز این اسکنر از دو لنز باریک میدانی تشکیل شده است که روی چشم کاربر فوکوس خواهند کرد. لنز دوم میدان دید عریضی دارد تا تصویر صورت کاربر را ثبت کند. اگر صورت یا چشم کاربر شناسایی نشود، به کاربر پیام داده می‌شود تا دوباره امتحان کند. از آن‌جایی که اکثر کاربران گوشی‌های هوشمند با اسکنرهای عنبیه چشم کار نکرده‌اند، پیش بینی می‌شود که یادگیری نحوه کار کردن با این سیستم کمی زمان ببرد.انتظار می‌رود که از گوشی گلکسی نوت 7 در 12 مرداد ماه پرده برداری شده و اواخر همان ماه به بازار عرضه شود.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر