پتنت جدید مایکروسافت برای استفاده از سیستم اسکن عنبیه چشم

پتنت جدید مایکروسافت برای استفاده از سیستم اسکن عنبیه چشم
مایکروسافت پتنت جدیدی را برای استفاده از سیستم اسکن عنبیه چشم در جهت ورود به دستگاه‌های الکترونیکی به ثبت رسانده است.
  • جدیدترین بازی ها
شرکت مایکروسافت در ویندوز 10 تکنولوژی جدیدی به نام Windows Hello را برای امنیت بیشتر کاربران ادغام کرده است. Windows Hello راهکار ویژه‌ای را برای ورود به دستگاه‌های الکترونیکی مختلف با استفاده از سیستم تشخیص چهره یا اثرانگشت فراهم کرده است. این در حالی است که مایکروسافت قصد دارد از این نیز فراتر رفته و سیستم مطمئن‌تری را در محصولات خود ادغام کند.
بر اساس گزارش Patently Mobile، مایکروسافت پتنت جدیدی را به ثبت رسیده که استفاده از سیستم اسکن عنبیه چشم را جایگزین راهکارهای فعلی کرده است. در حق ثبت اختراع یادشده، از المان‌های متفاوتی استفاده شده که اسکن چشم را از زوایای مختلف به همراه خواهد داشت. به این ترتیب، دوربین می‌تواند تصاویری را از چشم کاربر ایجاد کند که نقاط اطلاعاتی متمایزی دارند. 

با استفاده از داده‌های بدست آمده در پرتو استفاده از این راهکار، تکنولوژی جدید مایکروسافت می‌تواند تفاوت میان چشم واقعی و عکس چشم را به خوبی متوجه شود. این راهکار جدید می‌تواند به بهبود امنیت ورود به دستگاه‌های الکترونیکی منجر شود. البته مشخص نیست استفاده از این راهکار جدید برای اسکن عنبیه چشم (Iris Scanning) چه زمانی به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید. 

منبع: Neowin
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر