پروژه بازسازی Metal Gear Solid لغو شد

پروژه بازسازی Metal Gear Solid لغو شد
احتمالا اگر از علاقه‌مندان سری بازی متال گیر و کاراکتر سالید اسنیک باشید، می‌دانید که جمعی از طرفداران بازی در حال بازسازی نسخه اول بازی با استفاده از آنریل انجین 4 بودند. متاسفانه همانطوری که انتظار می‌رفت، تیم سازنده مجبور به لغو پروژه شد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
پروژه بازسازی نخستین شماره Metal Gear Solid با استفاده از آنریل انجین 4، موسوم به Shadow Moses Project از چند ماه پیش در حال توسعه بوده است. این بازسازی توسط گروهی از طرفداران بازی بدون کسب اجازه رسمی از کونامی صاحب اصلی بازی در حال ساخت بود اما این پروژه بدون رسیدن به مرحله نهایی متوقف شده است.
توسعه‌دهندگان بازی در صفحه فیس‌بوک پروژه از توقف پروژه خبر دادند. تیم توسعه بازی می‌گوید:
ما مجبور به لغو Shadow Moses Project به خاطر دلایلی خارج از کنترل هستیم، ما در اینجا دوست داریم تا از همه به خاطر پشتیبانی همه‌جانبه‌ای که دریافت کردیم تشکر کنیم.
ظاهر شرکت کونامی، ناشر و صاحب امتیاز سری بازی متال گیر سالید، از ادامه پروژه Shadow Moses جلوگیری کرده است. تیم توسعه بازی باید دیر یا زود از کونامی برای ادامه ساخت بازسازی اجازه می‌گرفتند، به نظر می‌رسد شرکت کونامی قصد مذاکره با آنها را ندارد.

در اوایل سال جاری میلادی از Shadow Moses رونمایی شده بود تا اگر تیم سازنده مجبور به لغو پزوژه باشد این اتفاق پیش از تلاش‌های بیشتر تیم توسعه رخ دهد. در سوی دیگر ماجرا، با شرکت کونامی روبرو هستیم که به دلیل اخراج هیدئو کوجیما (خالق سری متال گیر) و لغو ساخت ادامه برای سری بازی سایلنت هیل با موج شدید انتقادات از سوی بازیکنان و رسانه‌های بازی روبرو است.

بدون‌شک با این حرکت جدید کونامی تنفر از این شرکت که روزگاری برترین ناشر بازی‌های ویدیویی بود، بیش از پیش خواهد شد. به نظر شما لغو پروژه Shadow Moses به معنی پایانی بر بازسازی‌های احتمالی بعدی متال گیر است یا این تنها باری نیست که طرفداران بازی تصمیم به فکر ساخت بازسازی برای متال گیر می‌افتند؟
منبع: Eurogamer
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر