پنج راهکار برای بهره‌وری بیشتر از اینستاگرام: از ایجاد کلاژ از محبوب‌ترین پست‌های سال تا انتشار استوری‌های بیش از 15 ثانیه

پنج راهکار برای بهره‌وری بیشتر از اینستاگرام: از ایجاد کلاژ از محبوب‌ترین پست‌های سال تا انتشار استوری‌های بیش از 15 ثانیه
هر ماه، چیزی بیش از 800 میلیون نفر از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می‌کنند تا این بستر به یکی از بزرگترین شبکه‌ها برای تعامل در فضای مجازی تبدیل شود. با وجود این، اینستاگرام هم محدودیت‌های خاص خود را دارد.
  • جدیدترین بازی ها
اینستاگرام در وهله اول پلتفرمی است که برای به اشتراک‌گذاری محتویات چندرسانه‌ای میان کاربران استفاده می‌شود اما این شبکه اجتماعی، محدودیت‌هایی را هم در این بین بر سر راه فعالیت کاربران قرار می‌دهد. محدودیت‌هایی که با استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف، رفع شدنی بوده و علاوه بر این، قابلیت‌های جدیدی را هم به همراه خواهند داشت. در این مطلب همراه باشید تا راهکارهایی را برای استفاده از قابلیت‌های بیشتر در بستر این شبکه اجتماعی با هم مرور کنیم. 

کلاژی از بهترین پست‌های شما
با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال 2017 میلادی احتمالاً شما هم کلاژهای دوستان یا آشنایانتان را دیده‌اید که در آن‌ها مجموعه‌ای از محبوب‌ترین پست‌هایشان در سال جاری میلادی به چشم می‌خورد. به منظور ایجاد چنین کلاژهایی، مطمئنا ابزارهای ایجاد کلاژ اینستاگرام به شما کمکی نخواهند کرد.

به این منظور پیشنهاد می‌کنیم از اپلیکیشن Top Nine برایاندروید و iOS استفاده کنید که تمام فرایند یادشده را برای شما به صورت خودکار انجام خواهد داد. به این منظور کافی است پس از دانلود و نصب برنامه، مدیریت اینستاگرام خود را به این برنامه بسپارید تا با اکتشاف در فید خبری شما، محبوب‌ترین عکسها و ویدئوهایی که بیشترین لایک را به خود اختصاص داده‌اند مشخص و انتخاب شود.
در ادامه شاهد ایجاد شبکه‌های 3*3 از تصاویر خواهید بود که برای دانلود و انتشار در حساب کاربری شما آماده خواهند شد. این اپلیکیشن، عملکرد قابل قبولی داشته و جدا از واترمارک، خروجی دلخواه را در مقابل شما قرار می‌دهد .

در صورتی که قصد دارید خروجی بدون واترمارک در مقابل شما قرار گیرد می‌توانید از اپلیکیشن تحت وب 2017 Best Nine استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید تصاویر محبوب خود را یافته و آن‌ها را با راهکار مشابهی، با دیگران به اشتراک بگذارید. این سرویس امکان آن را فراهم می‌کند تا تنها عکس‌ها را در لیست محبوب‌ترین‌ها قرار داده و به این ترتیب، نمایه‌های بند انگشتی ویدئویی را از کلاژ خود حذف کنید. 

انتشار استوری‌هایی طولانی‌تر از 15 ثانیه
اینستاگرام محدودیت 15 ثانیه‌ای را برای انتشار ویدئوها در بخش استوری وضع کرده است. در صورتی که قصد دارید استوری‌هایی طولانی‌تر از 15 ثانیه را منتشر کنید اپلیکیشن‌های ویژه‌ای در دسترس شما خواهند بود. به این ترتیب می‌توانید از اپلیکیشن‌های مختلفی استفاده کنید تا این محدودیت را مرتفع کنید. 
هر دو اپلیکیشن CutStory و Story Cutter در واقع راهکارهایی برای برطرف کردن محدودیت‌ها به حساب می‌آیند. به این ترتیب، استوری‌های شما یکی پس از دیگری ظاهر می‌شوند. به بیان دیگر، اپلیکیشن‌های یادشده، ویدئوهای بلندتر از 15 ثانیه را به تکه‌های 15 ثانیه‌ای تقسیم می‌کنند و با آپلود آن‌ها یکی پس از دیگری، اینگونه وانمود می‌کنند که یک استوری طولانی در اختیار دارید. 
از این بین، اپلیکیشن CutStory به مراتب ساده‌تر و دقیق‌تر از Story Cutter است. 
با استفاده از Story Cutter باید به این نکته هم دقت داشته باشید که ویدئوهای گالری را در قالب ترتیب صحیحی انتخاب کرده و به اشتراک می‌گذارید. به بیان دقیق‌تر، همواره شاهد ترتیب صحیح ذخیره‌شدن نخواهیم بود و از همین رو باید شخصا مدیریت را در دست بگیرید .

برطرف کردن محدودیت تک لینکی در اینستاگرام
اینستاگرام این امکان را فراهم نمی‌کند تا بتوانید لینک‌هایی را به کپشن‌های عکس‌ها اضافه کنید. تنها مکانی که می‌توانید لینکی را اضافه کنید، قسمت bio یا صفحه پروفایل شما است. این در حالی است که توسعه‌دهندگان سرویس Campsite از راهکار ویژه‌ای اضافه کرده‌اند تا امکان اضافه کردن بیش از یک لینک فراهم شود. 
به این ترتیب کافی است به وب‌سایت Campsite مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام، صفحه منحصر به فرد خود را به همراه لینک اینترنتی آن دریافت کنید. پس از این، می‌توانید این لینک را به صفحه پروفایل خود اضافه کنید. 

با بازگشت به Campsite می‌توانید این صفحه را ویرایش کرده تا چندین و چند لینک را به آن اضافه کنید. تمامی لینک‌ها برای اجرا روی دستگاه‌های الکترونیکی همراه، سازگار خواهند شد. با استفاده از نام و لینک شخصی‌سازی شده می‌توانید به راحتی گزینه‌هایی را به این قسمت اضافه کنید. به طور مشابه، می‌توانید لینک‌هایی را به همراه آیکون آن‌ها برای دسترسی به پروفایل‌های خود در دیگر شبکه‌های اجتماعی، اضافه کنید. 

کپی کردن هش‌تگ‌های برتر برای اینستاگرام 
اینستاگرام امکان ری‌توییت کردن پست‌ها را فراهم نمی‌کند. با این تفاسیر، تنها راه برای پیداکردن آنچه کاربران دیگر دوست دارند، مراجعه به سربرگ Discover است. با وجود این، برای آنکه در این بخش عملکرد قابل توجهی را شاهد باشید باید از تعداد هش‌تگ‌های بیشتری در پست‌های خود استفاده کنید. 
راهکارهای متفاوتی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهترین هش‌تگ‌ها را برای لایک و فالور بیشتر پیدا کنید. با وجود این، ساده‌ترین راهکار، استفاده از دو اپلیکیشن جذاب به نام TagsDock و Magnify است. این اپلیکیشن‌ها امکان رهگیری تگ‌های برتر را برای موضوعاتی که برای شما جذابیت دارند فراهم کرده و نمونه‌هایی را که افراد دیگر برای دیدن یا جستجوی آن‌ها تلاش می‌کنند به شما پیشنهاد می‌دهند. به این منظور تنها کافی است از گزینه Copy استفاده کرده و در مرحله بعدی هم گزینه Paste را انتخاب کنید تا ساده‌ترین فرایند ممکن را در مقابل داشته باشید. 
نرم‌افزار Magnify یک گام فراتر رفته و با استفاده از هوش مصنوعی خود، نیم‌نگاهی به تصاویر شما داشته و بهترین هش‌تگ‌ها را برای آن انتخاب می‌کند. با این تفاسیر، این شما نیستید که موضوعات برتر را انتخاب می‌کنید بلکه اپلیکیشن Magnify این کار را برای شما انجام خواهد داد. 
از آنجایی که عملکرد شما به استفاده از 30 هش‌تگ برای هر پست محدود خواهد بود بهتر است بهترین مجموعه هش‌تگ‌ها را انتخاب کنید. 

پیمایش تصاویر بر اساس موقعیت مکانی
در سال 2016 میلادی، اینستاگرام قابلیت Maps را که بر اساس آن می‌توانستید عکس‌های موجود را برپایه موقعیت مکانی، پیمایش کرده و بیابید از لیست سرویس‌های خود حذف کرد. اگرچه حالا امکان پیمایش به سبک و سیاق گذشته وجود ندارد اما همچنان می‌توانید نقشه‌ای را از موقعیت مکانی تصاویر خود ایجاد کنید. 
به این منظور کافی است از سرویس The Data Pack استفاده کنید. پس از واگذاری دسترسی حساب اینستاگرامی خود به این سرویس، این راهکار آنلاین، تمام تصاویر منتشر شده در 90 روز گذشته را به همراه برچسب مکانی آن‌ها مشخص می‌کند. در این بین، تصاویری که برچسب مکانی ندارند وارد این سرویس نخواهند شد. با این تفاسیر، نمی‌توان گفت که لیست کاملی از تصاویر خود را در اختیار دارید. علاوه بر این، امکان کنترل اندازه تصاویر را نیز در حالت پیش‌نمایش خواهید داشت و می‌توانید لیست تصاویر را بر اساس هش‌تگ‌ها فیلتر کرده و یا تم نقشه را تغییر دهید. 

نقشه ساز Data Pack امکان استفاده در سرویس‌های دیگر را هم خواهد داشت. به این ترتیب می‌توانید کدی را ایجاد کرده و از آن در وب‌سایت یا صفحه آنلاین خود استفاده کنید. 

منبع: makeuseof
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر